واکنش حماس به هجوم احتمالی به مسجدالاقصی: زمین و زمان را بر سر تل‌آویو خراب می‌کنیم

رئیس جنبش حماس در نوار غزه در واکنش به فراخوان صهیونیست‌ها برای تعدی مجدد به مسجدالاقصی گفت که در این صورت مقاومت «زمین و زمان را بر سرشان خراب می‌کند».

به گزارش باطن به نقل از خبرگزاری فارس، «یحیی السنوار» رئیس جنبش مقاومت اسلامی حماس در نوار غزه، درباره تجاوز مجدد رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی هشدار داد و تاکید کرد که اگر صهیونیست‌ها بار دیگر به مسجدالاقصی بازگردند، مقاومت «زمین و زمان را بر سرشان خراب می‌کنیم».

وی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری فلسطینی «صفا»، درباره فراخوان‌های تحریک‌آمیز گروه‌های راست‌گرای افراطی اسرائیل برای برگزاری «راهپیمایی پرچم‌ها» در شهر قدس در روز پنج‌شنبه آتی، در حاشیه دیدار روز گذشته با دانشگاهیان(+) در شهر غزه گفت: «اگر [صهیونیست‌ها] برای تجاوز به مسجدالاقصی بازگردند، ما نیز بازخواهیم گشت و زمین و زمان را بر سرشان خراب خواهیم کرد. در این ماجرا از جانب ما جای هیچ شک و تردیدی نیست».

این در حالی است که گروه‌های شهرک‌نشینی و راست‌گرای افراطی، از صهیونیست‌های دعوت کرده‌اند که در راهپیمایی تحریک آمیز موسوم به «راهپیمای پرچم‌ها» در روز پنج‌شنبه آتی در شهر قدس اشغالی شرکت کنند. اقدامی که قرار بود دهم ماه گذشته همزمان با اشغال قدس شرقی در سال ۱۹۶۷ (به تقویم عبری) برگزار شود اما در پی تنش‌های شدید در این شهر و سپس جنگ اخیر غزه و فشارهای مردمی و بین‌المللی لغو شد.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت نوشت که شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی _که منتظر گرفتن مجوز و موافقت پلیس اسرائیل هستند _ از باب العامود، الساهره و الاسباط در شهر قدیمی قدس عبور خواهند کرد و تا محوطه مسجدالاقصی و دروازه‌های آن خواهند آمد و وارد صحن «البراق» خواهند شد.

پیشتر، «محمد حماده» سخنگوی جنبش حماس در بیانیه‌ای در خصوص تحرکات صهیونیست‌ها برای تعرض به مسجدالاقصی هشدار داد و گفت: «به رژیم اشغالگر هشدار می‌دهیم که از قدس به عنوان ابزاری برای فرار از بحران‌های داخلی و ناکامی در حل مشکلات سیاسی استفاده نکند».

وی در ادامه از ساکنان شهر قدس خواست که برای حمایت از مسجد الأقصی از شر طرح‌های صهیونیستی، پنجشنبۀ آینده در مسجدالأقصی و اطراف آن مستقر شوند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود