تشریح جزئیات نشست غیرعلنی مجلس / 94 درصد کاندیداهای شوراهای روستاها تایید صلاحیت شدند

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها عنوان کرد که 94 درصد از کاندیداهای انتخابات شوراهای روستاها و 85 درصد کاندیداهای انتخابات شوراهای شهر تایید صلاحیت شدند.

به گزارش باطن، حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست غیرعلنی امروز مجلس گفت: در جلسه امروز انتخابات شوراها و بحث نظارت بر آن و همچنین موضوع بررسی صلاحیت‌ها توسط هیات نظارت انتخابات شوراها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این جلسه سید حمیدرضا کاظمی رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها نیز گزارشی را از روند بررسی و رد و تایید صلاحیت‌های کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستا به نمایندگان ارائه کرد.

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: کاظمی در گزارش خود عنوان کرد که از بین 288 هزار کاندیداهای انتخابات شوراهای اسلامی روستاها 269 هزار نفر تایید صلاحیت شدند که این تعداد 94 درصد داوطلبین در این بخش را شامل می‌شود.

سلیمی خاطرنشان کرد: رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها همچنین گفت که در بحث انتخابات شوراهای شهر نیز از بین 47 هزار و 300 کاندیدای ثبت نام کرده، 40 هزار و 300 نفر صلاحیتشان تایید شده که این جمعیت 85 درصد از داوطلبین در این بخش را شامل می‌شود.

وی افزود: در ادامه جلسه نمایندگان سوالات و نقطه نظرات خود را در باره روند بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات شوراها مطرح کردند که از جمله آن می‌توان به سوالات نمایندگان در باره دلایل و منطق رد صلاحیت کاندیداها اشاره کرد

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود