نیکزاد: رئیسی در مناظرات جوانمردانه رفتار کرد/ ۶ میلیون تن کالای اساسی در گمرک‌ها و بنادر متوقف است

رئیس ستاد مردمی آیت الله رئیسی گفت: آیت الله رئیسی با اخلاق جوانمردانه خود در سخنرانی‌ها و مناظرات تخلفات رقبا را اعلام نمی‌کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، علی نیکزاد رئیس ستاد مردمی آیت الله رئیسی در جمع فعالان فضای مجازی ستاد آیت الله رئیسی مستقر در شهرستانهای استان و شهر تهران در مسجد امام صادق(ع) میدان فلسطین تهران، اظهار کرد: این واقعیتی غیرقابل انکار است که مناظره اثرگذاری بالایی در افکار عمومی دارد و در ادامه حوزه فضای مجازی همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند رها شده است و به حق نیز فرمودند و باید در این حوزه فعالیت را چند برابر کنیم و در حوزه شبهات نیز باید پاسخ مردم را بدهیم چون در اردوگاه حق قرار داریم.

وی گفت: تمام بزرگان اهل سنت از چهار نقطه کشور امروز در سرچشمه بودند، ۱۷ نماینده اهل سنت و ۲۲۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای حمایت خود را از کاندیداتوری آیت الله رئیسی اعلام کردند، همچنین از ۷۰۰ نماینده اهل سنت بیش از ۴۰۰ نفر در دیدارشان با آیت الله رئیسی تحت عنوان نماینده ادوار در سرچشمه آمدند و حمایت خود را اعلام کردند.

رئیس ستاد مردمی آیت الله رئیسی تاکید کرد: ما در حد شرع، قانون اساسی، به عنوان شهروند و حقی که قانون برای آحاد ملت، همه اقوام و مذاهب در نظر گرفته شده با تمام افراد همکاری می‌کنیم و این در این قرارگاه و در دفاع از حق بسیار‌مهم است.

نیکزاد تشریح کرد: فضای مجازی، مناظره و پاسخ به شبهات بسیار مهم است زیرا اکنون در اردوگاه رقبا سکوت برقرار است و همانگونه که شما افکار عمومی را می‌دانید و نظرسنجی‌ها را مشاهده می‌کنید آنها نیز این موارد را رصد می‌کنند.

*برای اولین بار در تاریخ بنرهای ستادها جمع شد

وی اضافه کرد: الان در تاریخ یک فرهنگ جدید در موضوع انتخابات شکل گرفته و جای تعجب دارد که کاندیدای ریاست جمهوری تماس بگیرد و با اسرار اعلام کند که بنرهای ستاد ها را جمع کنید.

نایب رئیس مجلس تصریح کرد: آیت الله رئیسی با بنده تماس گرفتند و فرمودند در تهران بنرها را جمع کنید، که از دیروز تا به این لحظه بنرها در تهران، مشهد، فارس، زنجان و سایر استان‌ها اعلام شد تا بنرهای بزرگ را جمع‌آوری کنند که این از معجزات انتخابات است.

نیکزاد افزود: مردم در جایگاه طرفداری خود بنر نصب می‌کنند، اما ما بخشنامه کردیم که ستادها شام، ناهار، بنر، پوستر و غیره نداشته باشند زیرا از این راه در حال تخریب ما هستند اما بدانید، بنده اعلام می‌کنم برای بنر یک ریال به هیچ ستادی نداده‌ایم و فقط یک بنر برای ستادهای مرکزی ارسال کردیم.

*تخریب ناجوانمردانه در مقابل اخلاق اسلامی

رئیس ستاد مردمی آیت الله رئیسی عنوان داد: این افراد از هر طریقی مباحثی را مطرح می‌کنند تا بتوانند به جایگاه مدنظرشان برسند اما در سوی مقابل، ما عادت نداریم خلاف شرع، قانون و ناجوانمردانه عمل کنیم اما آنها علاقه مند هستند از هر طریقی یک مباحثی را مطرح کنند.

وی تاکید کرد: بنده شخصا اطلاعاتی به آیت الله رئیسی دادم اما ایشان بسیار جوانمردانه مطرح نکردند و این نشان از شخصیت با اخلاق ایشان است که در سخنرانی‌ها اعلام نمی‌کنند.

نایب رئیس مجلس ادامه داد: اطلاع داشته باشید که همتی رئیس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بود و از افراد عادی نبود که نامزد ریاست جمهوری شده باشد و اگر این سمت را نداشت اصلا تائید نمی‌شد و فلسفه تایید شدن او این سمت بود.

* آقای همتی پاسخ دهد که چرا اجازه تخلیه محموله به ۲۱ فروند کشتی شناور داده نمی‌شود

نیکزاد اضافه کرد: موضوعاتی که به آیت الله رئیسی گفتم و ایشان نگفتند را اعلام می‌کنم هم اکنون ۶ میلیون تن کالای اساسی در گمرک‌ها و بنادر ما متوقف شده که از این مقدار، گندم ۱۳۴ هزار تن، ذرت ۲۶۰ هزار تن، جو ۷۹۲ هزار تن، سویا ۶۵۷ هزار تن، برنج ۱۰۰ هزار تن، شکر ۱۹۵ هزار تن، روغن خام ۴۳۰ هزار تن و دانه روغنی ۴۷۰ هزار تن است.

وی تصریح کرد: فقط همین برنج که ۱۰۰ هزار تن در بنادر و گمرکات معطل هستند را برای سرانه مصرف هر ایرانی چهل کیلو در نظر بگیریم برنج مصرفی بالای ۲ میلیون و پانصد هزار نفر موجود است اما بی تدبیری باعث اتفاقات تلخی می‌شود.

رئیس ستاد مردمی آیت الله رئیسی افزود: در مجلس یکی از برادران این موضوع را به بنده گفتند و من به امیری‌ معاون رئیس جمهور تذکر دادم که اجناس و کالای اساسی در گمرات به خاطر بی تدبیری شما یا تعمدتان در حال از بین رفتن است و این را فردا در دولت مطرح کرده و موضوع را حل کنید، و به بنده قول دادند اما ۹ روز بعد فرد اول که برادر شهید بودند آمدند قسم خوردند که موضوع انجام نشد و برنج‌ها کپک زد و تمام را دور ریختند.

نیکزاد ادامه داد: آقای همتی پاسخ بدهند که ۲۱ فروند کشتی شناور از دو هفته تا یکماه قبل در بنادر ما متوقف هستند و چرا اجازه تخلیه محموله هایشان را ندادند.
وی تصریح کرد: ۷۰ هزار کانتینر ۶ قلم کالای اساسی و غیر اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومانی به نور چشمی‌هایشان دادند همچنین آقای همتی باید به ۵۰ شرکت اجازه واردات اعتباری می‌دادند اما فقط به ۱۴ شرکت این اجازه داده شده است.

* ۳۷ میلیون یورو ارز دولتی برای واردات لوازم خانگی بوش

نیکزاد افزود: هم از جایگاه رئیس ستاد و هم نایب رئیس مجلس اسامی را اعلام میکنم، چرا آقای همتی مددل را چرا به طور ویژه در بانک مرکزی یارانه‌شان را پرداخت می‌کنند، چرا به شرکت بوش که این شرکت واردات لوازم خانگی می‌کنند که ممنوع است و نباید ارزی اختصاص پیدا کند اما ۳۷ میلیون یورو برای ۴۲۸ کانتینر در زمان ایشان پرداخت کردند، این در همان زمان است که ولی امر مسلمین فرمودند‌ مشابه کالاهای داخلی را با ارز آزاد هم وارد نکنید اما چرا به شرکت بوش دادند.

نایب رئیس مجلس ادامه داد: آقای همتی باید بگوید ۱۱ نفر چرا ۹۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات را گرفته و پس نمی‌دهند، وی که قصد حمایت از جوانان را دارد، نمی‌داند جوانان چه می‌خواهند.

رئیس ستاد مرکزی آیت الله رئیسی اضافه کرد: جوان باید عدالت خواه و تحول خواه باشد اما جوانان ما اشتغال، مسکن و ازدواج می‌خواهند که در همین راستا آقای همتی تیرماه ۱۳۹۹ بخشنامه ای صادر کرد که بخشنامه قبلی خود را که پرداخت ۲۰ درصد تسهیلات به بخش مسکن بود را حذف کردند.

وی تصریح کرد: اولین دیدار سال ۹۳ که هیات دولت با مقام معظم رهبری داشتند در تذکر ۱۵ رهبری فرمودند اگر فردی با اصل تسهیلات مسکن مهر مشکل دارد، اما باید بداند میلیون ها خانوار منتظر هستند که صاحب خانه شوند و این پروژه‌های ملی را به پایان برسانید اما هیچ اقدامی انجام نگرفت.

نایب رئیس مجلس افزود: ۴‌مرتبه دیگر‌مقام معظم‌رهبری تاکید بر اتمام این پروژه داشتند که مجبور به شروع مجدد فعالیت های عمرانی شدند.
نیکزاد تاکید کرد: کسانی که هشت سال فرمان کشور دستشان بود و کشور را به این اوضاع کشاندند جوانان ما الان دختران ۲۹ و پسران ۳۱ سال سن ازدواجشان گذشته که حدود ۲ و نیم میلیون جوان میشوند و کسانی که سنشان از این خط گذشتند به سن تجرد رسیدند زیرا برای جوانان صاحب خانه شدن در کلانشهرها به رویا تبدیل شده و امروز ۱۳ میلون و ۵۰۰ هزار نفر حاشیه نشین داریم که با این حقوق ها ۹۹ سال طول میکشد که صاحب خانه شوند.

رئیس ستاد مردمی آیت الله رئیسی با اشاره به دیگر فرد بداخلاق مناظرات، گفت :مهرعلی زاده زمانی هم که رییس تربیت بدنی بوده برای کشور کاری نکرده، و جملاتی می‌گوید که خود آذری‌ها جوابش را دادند و طبق عدله و دلیل می‌گوییم که اینها در اردوگاه حق نیستند.

وی اضافه کرد: امروز تلویزیون به آقای روحانی وقت بدهد و بگوید طی هشت سال در کشور چه کاری کرده‌اید به جز دو اقدام طرح تحول سلامت و برجام اقدام سومی را نمی‌تواند بگوید.

نیکزاد تصریح کرد: ما با برجام مخالف نیستیم اما با بی‌عرضگی، رانت و پایمال کردن ناحق خون پاک حاج قاسم سلیمانی مخالفیم، در برجام گفتند توان هسته‌ای را کاهش بدهید، دادیم بتن بر روی خون شهدا شهریاری‌ها و رضایی‌ها ریختید و قرار بود با این اقدام سویفت آزاد شود، پاسپورت عزتمند شود، تحریم‌های هواپیمایی، کشتی‌رانی، موضوع بانک مرکزی و ۱ هزار و ۶۰۰ قلم تحریم موضوعی و تحریم اشخاص حقیقی و حقوقی را رفع کنند اما به هیچکدام عمل نشد و فقط سفره مردم کوچکتر شد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود