پوتین: ادعای فروش تکنولوژی ماهواره‌ای به ایران کذب و مزخرف است

رئیس‌جمهور روسیه هرگونه قصد مسکو برای فروش و وعرضه تکنولوژی ماهواره‌ای به ایران را تکذیب کرد.
به گزارش باطن به نقل از خبرگزاری تسنیم، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در گفت‌وگو با شبکه «ان.بی.سی.» آمریکا گزارش رسانه‌‌ای درباره تصمیم کشورش برای عرضه فناوری ماهواره‌ای به ایران را تکذیب کرد و آن را «مزخرف» خواند.

وی با دروغ خواندن خبر روزنامه واشنگتن پست درباره قصد روسیه برای ارتقای سیستم ماهواره‌ای ایران تصریح کرد: «برنامه‌هایی با ایران در رابطه با همکاری نظامی و تکنولوژی داریم، اما این‌گونه خبرها صحت ندارد».

پوتین افزود: «من چیزی در این مورد نمی‌دانم و شاید کسانی که درباره این موضع سخن می‌گویند بیشتر می‌دانند، این مزخرف است».

اخیراً روزنامه واشنگتن پست به‌نقل از برخی از مسئولان آمریکایی مدعی شد که روسیه تصمیم دارد یک سیستم ماهواره‌ای پیشرفته به‌نام «کانوپوس» را به ایران تحویل دهد تا امکان ردگیری اهداف احتمالی نظامی در خاورمیانه و فراتر از آن فراهم شود.

واشنگتن پست اضافه کرده بود: سیستم ماهواره‌ای کانوپوس به ایران این امکان می‌دهد بر تأسیسات نفتی خاورمیانه و پایگاه‌های نظامی اسرائیل و آمریکا در منطقه به‌صورت مداوم نظارت داشته باشد.

روابطمان با آمریکا به پایین‌ترین سطح خود رسیده است

پوتین در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با شبکه «ان.بی.سی.» به روابط مسکو و واشنگتن در دوره ریاست‌جمهوری بایدن و مقایسه آن با دوره ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ پرداخت و گفت: روابط میان آمریکا و روسیه به پایین‌ترین سطح خود طی سال‌های اخیر رسیده است.

رئیس جمهور روسیه گفت: «ترامپ فرد فوق‌العاده‌ای است. وی در دوره ریاست‌جمهوری‌اش به هیئت حاکمه آمریکا وابسته نبود، اما بایدن کاملاً یک آدم باسابقه است و کاملاً با ترامپ فرق دارد».

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود