اولیانوف: انتظار توافق در روزهای آتی را نداریم

نماینده روسیه در مذاکرات وین می گوید که انتظار نداریم تا قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران، به جمع‌بندی نهایی درباره مذاکرات وین برسیم.

به گزارش باطن به نقل از خبرگزاری مهر، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در نهادهای بین المللی مستقر در وین، در تائید اظهارات سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت خارجه ایران درباره این دور از مذاکرات، نوشت: کاملاً موافقم که نمی‌توان در روزهای پیش رو، انتظار نهایی شدن مذاکرات وین را داشت. تقریباً اطمینان داریم که تا (قبل از) موعد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران در تاریخ ۱۸ ژوئن، نمی‌توانیم پیش‌نویس سند نهایی مذاکرات وین را تکمیل کنیم. با همه این اوصاف، توافق در دسترس است.

عراقچی نیز گفته بود که گمان نمی‌کند که حصول توافق نهایی طی هفته جاری میسر باشد و طی روزهای پیش رو، صحبت‌ها تا رسیدن به تصویری کامل از توافق نهایی ادامه خواهد یافت. وی گفته بود که ما نیازمند جدول زمانی هستیم و در شرایط پیچیده‌ای قرار داریم حال آنکه راستی آزمایی اقدامات آمریکا هم پیچیدگی‌هایی دارد.

ششمین دور از مذاکرات وین دیروز شنبه در حالی آغاز شد که ایران تاکنون بارها تأکید کرده که لغو تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه آمریکا و نیز راستی آزمایی آنها برای بازگشت تهران به تعهدات هسته‌ای خود ضروری است.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود