سخنگوی ستاد انتخابات کشور:
برای برگزاری انتخابات کاملا آماده هستیم + جزئیات

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه ستاد انتخابات کشور آمادگی کامل را برای برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ دارد، گفت: انتخابات در صبح جمعه با دستور وزیر کشور آغاز می‌شود.

سید اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه امر انتخابات در وزارت کشور از یک سال پیش در سطح کشور آغاز شده است، اظهار داشت: ستاد انتخابات کشور با آمادگی کامل به دنبال برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد ماه سال‌جاری است.

وی تصریح کرد: ستاد انتخابات کشور با استفاده از فناوری‌های نوین در تجمیع و شمارش آراء در تلاش است نتایج را در سریع‌ترین زمان ممکن به اطلاع عموم مردم ایران برساند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه روند رأی‌گیری با دستور وزیر محترم کشور در اول صبح جمعه آغاز می‌شود؛ گفت: بعد از دستور وزیر محترم کشور، کار رأی‌گیری در تمام شعبات مستقر در سراسر کشور شروع می‌شود و مجریان ما آماده أخذ رأی از شهروندان عزیز کشورمان هستند.

موسوی در ادامه خاطر نشان کرد: برای همه کشور انتخابات سراسری ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا برگزار خواهد شد و البته در ۶ استان انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و در ۴ استان انتخابات خبرگان رهبری را هم خواهیم داشت.

وی همچنین گفت: احزار هویت افراد به صورت الکترونیکی انجام خواهد گرفت و به خاطر شیوع کرونا فرایند‌های أخذ رأی هم با رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی خواهد بود.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور در خصوص شمارش آراء هم گفت: در شعب أخذ رأی صندوق‌ها بازگشایی و آرا شمارش و بوسیله دستگاه احراز هویت به بخشداری و فرمانداری و در نهایت به ستاد انتخابات ارسال می‌شود.

موسوی گفت: در انتخابات ریاست جمهوری، اطلاعات هم‌زمان به شورای نگهبان هم ارسال می‌شود و تجمیع بین شورای نگهبان و وزارت کشور انجام و نتیجه به اطلاع مردم ایران اعلام خواهد شد.

وی تصریح کرد: چینش شعبه‌ها با انتخابات ریاست جمهوری، میان‌دوره‌ای خبرگان رهبری، مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی خواهد بود و طبق همین فرایند شمارش آراء و اعلام نتایج هم به همین ترتیب خواهد بود.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور اضافه کرد: البته در برخی از مراکز استان‌ها به خاطر الکترونیکی بودن انتخابات، کار شمارش و اعلام نتایج سریع‌تر خواهد بود.

موسوی در پایان خاطر نشان کرد: امید داریم با مشارکت همگانی انتخابات سالم، قانونی و مشارکتی در جمعه هفته پیش رو در کشور داشته باشیم.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود