قالیباف در نطق پیش از دستور: مجلس تمام ظرفیت خود را برای همکاری با دولت منتخب به میدان می‌آورد

مجلس تمام ظرفیت خود را برای همکاری با دولت منتخب به میدان می‌آورد
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس ضمن حفظ استقلال قوا و انجام وظایف قانونی، تمام ظرفیت خود را برای انجام همکاری همه جانبه با دولت منتخب ملت به میدان می‌آورد تا مشکلات ملت رفع شود.

به گزارش باطن به نقل از مهر، محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، گفت: میلاد باسعادت ولی‌نعمتمان حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا (ع) را به همه مؤمنان و محبان اهل‌بیت (ع) تبریک عرض می‌کنم و از خداوند متعال خواستارم که همه ما را در تمام لحظات زندگی از پیروان واقعی سلوک فکری و عملی آن امام رئوف قرار دهد.

وی با اشاره به انتخابات ۲۸ خرداد، افزود: این روزها اتفاق مهمی در تاریخ کشور رقم خورد و به لطف الهی و هدایت‌های هوشمندانه رهبر حکیم انقلاب، یکبار دیگر مردم نجیب و دوست‌داشتنی ایران برخلاف تصورات اولیه، حماسه‌ای بس بزرگ آفریدند و علی‌رغم نگرانی‌ها از شیوع بیماری کرونا و با وجود دلخوری‌های فراوان از شرایط اقتصادی و گرانی‌های لجام‌گسیخته و ناکارآمدی‌ها، پای صندوق‌های رأی آمدند و با ایجاد پشتوانه‌ای مردمی برای اقتدار نظام، باعث سرافرازی ایران عزیز و حفظ امنیت و وحدت ملی و جلوگیری از آسیب دشمنان به این مرز و بوم شدند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید با همه وجود، شاکر این عنایت الهی و قدردان وجود چنین رهبری حکیم باشیم و به فهم و درک بالای سیاسی چنین مردمی، افتخار و در برابر این نجابت و مسئولیت‌پذیری ملی، احساس تکلیفی صد چندان کنیم.

قالیباف تأکید کرد: ما به عنوان نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر خالصانه از ملت فهیم و نجیب ایران اعلام می‌کنیم که «ملت بزرگوار ایران! شما با حضور خود، همه ما مسئولان را بیش از گذشته مدیون همراهی و حمایت خود کردید و ما به شما تعهد می‌دهیم که با پایان یافتن موسم انتخابات، پیگیری مسائل و مشکلات شما عزیزان را به فراموشی نسپاریم و هیچ روزی را بدون تلاش برای ایجاد آسایش و آرامش برای شما به پایان نرسانیم و هیچ شبی را بدون داشتن دغدغه زندگی شما سپری نکنیم».

وی اظهار داشت: همچنین ضروری است از نخبگان به ویژه آن دسته از فعالان سیاسی که نسبت به صحنه انتخابات منتقد بودند اما حاشیه‌نشینی و فرصت‌طلبی را در پیش نگرفتند و مردم را به مشارکت در انتخابات دعوت کردند، تشکر ویژه کنم. حقیقتاً آنان در پیشگاه الهی، مردم و تاریخ کشورمان روسفید هستند. بی‌شک اجر این بصیرت و وظیفه‌شناسی آنان نزد خداوند متعال محفوظ است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر خود واجب می دانیم که بابت وجود رهبری حکیم و فرزانه در پیشگاه خداوند سجده شکر به جای آوریم که در یکی از مهمترین انتخابات تاریخ جمهوری اسلامی ایران ضمن تاکید بر میدان دادن به ساختارهای قانونی کشور صحنه گردان اصلی مشارکت بالای مردم در انتخابات بودند. از درگاه خداوند منان عزت، سلامتی و طول عمر بابرکت برای این نعمت بی بدیل مسالت داریم.

قالیباف گفت: لازم است تاکید کنم که مجلس شورای اسلامی ضمن حفظ استقلال قوا و انجام وظایف قانونی، تمام ظرفیت و توان خود را در جهت ایجاد همدلی و انجام همکاری همه جانبه و هم افزایی با دولت منتخب ملت به میدان خواهد آورد تا ان شاءالله با کارآمدی، نتایج ملموس و موثر در رفع مشکلات زندگی مردم حاصل شود و مردم بتوانند طعم شیرین خدمت رسانی نیروهای انقلابی را بچشند.

وی با اشاره به انتخابات شوراهای شهر و روستا، ادامه داد: اعضای شوراهای شهر و روستا نقش مهمی در خدمت رسانی به مردم خواهند داشت و ضمن تبریک به همه منتخبان شوراهای اسلامی شهر و روستا از همه آنها می خواهم با انتخاب شهرداران و دهیاران قوی و پرهیز از هر گونه از حواشی اقتصادی و سیاسی و باتمرکز بر خدمت رسانی خالصانه به مردم، دوران جدیدی از مدیریت محلی و شهری را در کشور رقم بزنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین وظیفه دارم به منتخبان میان دوره ای انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری تبریک عرض کنم و همکاران جدید ما در مجلس، همسنگران جدیدمان در جبهه جهاد و کارآمدی هستند و پیشاپیش حضورشان را خوشامد می گوییم.

قالیباف ضمن یادآوری فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره مجلس یازدهم مبنی بر اینکه نمایندگان این دوره انقلابی و پرتلاش هستند که مدال افتخاری برای همه ما بود، بیان کرد: برنامه ریزی های لازم برای اجرایی شدن مطالبات حضرت آقا از نمایندگان انجام شده است و موضوعات مربوط به مراقبت فردی و جمعی جهت اجتناب از آسیب های مجلس و ایجاد بستر لازم برای زیست مومنانه نمایندگان انقلابی در گفتار و عمل در دوره نمایندگی، رعایت اولویت های تقنینی کشور، کیفی کردن قوانین، حل معضل تراکم قوانین و همچنین در بین مردم بودن در دستور کار مجلس قرار دارد و امیدواریم با همراهی همه نمایندگان در این زمینه هم کارنامه قابل قبولی ارائه کنیم و برخی مطالبات چندین ساله ایشان را به سرانجام برسانیم.

وی تصریح کرد: امیدوارم همه ما در مجلس شورای اسلامی، دولت جدید و مدیریت های محلی و شهری جدید بتوانیم با عقلانیت انقلابی و تلاشی مضاعف، روحی تازه به کالبد ساختار مدیریتی کشور بدمیم و مردم را به داشتن یک زندگی خوب توام با آسایش و آرامش امیدوار کنیم.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود