قالیباف: سیره رهبر انقلاب در حمایت از واکسن تولید داخل منجر به افزایش روحیه نخبگان خواهد شد

رئیس مجلس گفت: سیره رهبر فرزانه انقلاب در حمایت عملی از تولید داخلی بی گمان منجر به افزایش روحیه خودباوری و صد چندان شدن انگیزه دانشمندان و نخبگان جوان ایرانی برای رساندن ایران به قله‌های پیشرفت علمی در جهان خواهد شد.

به گزارش باطن به نقل از خبرگزاری فارس، محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در نشست علنی امروز (یکشنبه 6 تیر ماه) مجلس شورای اسلامی درگذشت 5 نفر از سرباز معلمان و 2 تن از خبرنگاران خانم که بر اثر سانحه تصادف در روزهای قبل جان خود را از دست دادند تسلیت گفت.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دستگاه‌های مسئول باید با تدوین و اجرای آیین نامه‌های شفاف حمل و نقل، حفظ امنیت جانی افراد را وظیفه قطعی خود بدانند و در برابر حوادث و سوانح پاسخگو باشند.

قالیباف خاطرنشان کرد: کمیسیون‌های عمران و قضایی در مجلس شورای اسلامی علل وقوع این دو سانحه را بررسی و گزارش شفاف و دقیق آنها را به مردم شریف و نمایندگان محترم ارائه خواهند کرد.

وی افزود: همچنین چهلمین سالروز شهادت شهید بهشتی و یاران ایشان در انفجار دلخراش حزب جمهوری اسلامی و سالروز ترور مقام معظم رهبری به دست منافقین کوردل در مسجد ابوذر تهران و نیز هفته قوه قضائیه را گرامی می‌داریم.

رئیس مجلس اظهار داشت: شهید بهشتی به معنای واقعی کلمه سیدالشهدای انقلاب اسلامی بود؛ چراکه تمام ویژگی‌های یک فرد انقلابی به تمام معنا در وجود ایشان نمایان بود. مردم‌باوری و خداباوری راستین شهید بهشتی از ایشان مسلمانی انقلابی، دانشمندی برجسته و سیاست‌مداری مردم‌دار ساخته بود.

قالیباف خاطرنشان کرد: شهید بهشتی به تعبیر رهبر معظم انقلاب سنگ آسیای ارزشمندی بود که با گردش خود ده‌ها اقدام اثربخش را پیش می‌برد و با انرژی خود دل‌های جوانان را به مسیر انقلاب اسلامی امیدوار می‌ساخت. بهشتی چشم و چراغ مردم ایران بود و امروز در وام دوم انقلاب اسلامی وظیفه تمامی کارگزاران کشور در تمامی دستگاه‌ها، پیروی از مسیر آن شهید بزرگوار است.

وی افزود: نشان دادن کارآمدی دین در اداره حکومت، باور به حق مردم در تعیین سرنوشت‌شان، به‌کارگیری نیروهای مردم برای حل مشکلات و هراس نداشتن از قدم گذاشتن در راه روشن انقلاب اسلامی از مهم‌ترین وظایف خدمتگزاران مردم در مسئولیت‌ها و جایگاه‌های مختلف است.

رئیس مجلس اظهار داشت: شهید بزرگوار آیت‌الله دکتر بهشتی نماد یک سیاست‌مدار دین‌مدار بود که هنوز بعد از 40 سال آن چنان که باید قدرش دانسته نشده است. راز مظلومیت شهید بهشتی در همین ناشناخته بودن اوست. چه در زمان خودش و چه تا به امروز، بهشتی همچنان مظلوم است. اگر می‌خواهیم آن مظلومیتی که امام در باره ایشان اشاره کردند را برطرف کنیم، باید اولا ویژگی‌های این مردم بزرگ را بشناسیم و ثانیا او را الگوی سیاست‌ورزی مؤمنانه قرار دهیم.

قالیباف خاطرنشان کرد: قدرشناسی از شهدای والامقام هفت تیر زمانی جنبه عینی پیدا می‌کند که این الگوها را پیش چشم خود بگذاریم و به آنها پایبند باشیم، وگرنه خون آنها را که سرمایه سربلندی ماست، هدر داده‌ایم. امیدوارم با استعانت از خداوند متعال، ما نیز با الگوگیری از شهدای حادثه تلخ هفت تیر خادمان دلسوز و کارآمد و این مردم باشیم و ان‌شاءالله اجر ما هم شهادت باشد.

وی افزود: در پایان وظیفه خود می‌دانم به عنوان نماینده مردم از طرف ملت شریف ایران از رهبر معظم انقلاب بابت اعتمادی که به جوانان این کشور داشته‌اند و با رعایت نوبت پیشتاز تزریق واکسن ایرانی شدند، تشکر و قدردانی کنم. سیره رهبر فرزانه انقلاب در حمایت عملی از تولید داخلی بی گمان منجر به افزایش روحیه خودباوری و صد چندان شدن انگیزه دانشمندان و نخبگان جوان ایرانی برای رساندن ایران به قله‌های پیشرفت علمی در جهان خواهد شد.

رئیس مجلس اظهار داشت: همان طور که رهبر انقلاب تاکید کردند انتظار می‌رود اسناد علمی و نتایج مراحل مختلف مطالعات بالینی واکسن ایرانی را به طور شفاف و دقیق و بر اساس ضوابط استاندارد جهانی منتشر کنند تا دنیا بیش از پیش به توان علمی جوانان ایران زمین پی ببرد و زمینه‌های افزایش سهم ایران در بازار فرآورده‌های تزریقی و دارویی در سطح منطقه و جهان فراهم شود.

قالیباف خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش‌های مردمی در برخی مراکز برای تزریق نوبت دوم واکسن صف‌های طولانی تشکیل شده است که مسئولان اجرایی باید هر چه سریع‌تر نسبت به ساماندهی این وضعیت اقدام کنند و علاوه بر این تسریع در روند واکسیناسیون و جلوگیری از وقوع موج‌های همه‌گیری کرونا در کشور انتظار به حق مردم از مسئولان اجرایی است که امیدوارم با نظارت کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تحقق عملی پیدا کند. ان‌شاءالله.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود