حمله هوایی آمریکا به مواضع حشدالشعبی در منطقه بوکمال در مرز عراق-سوریه

وزارت دفاع آمریکا از حمله هوایی هواپیماهای جنگی این کشور به مواضعی در منطقه بوکمال در مرز سوریه و عراق خبر داد.

به گزارش باطن به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری رسمی سوریه از حمله هوایی هواپیماهای ناشناس به مواضعی در منطقه بوکمال در مرز سوریه و عراق خبر داده است.

برخی منابع خبری دیگر نیز می‌گویند که این حمله به یک پایگاه پشتیبانی و لجستیکی در دیرالزور شرقی در منطقه بوکمال صورت گرفته است.

دقایقی پس از آن، وزارت دفاع آمریکا با انتشار بیانیه‌ای ضمن قبول مسئولیت این حمله مدعی شده است که «جنگنده‌های این کشور یک شنبه شب به وقت واشنگتن به دستور «جو بایدن»، رئیس جمهور این کشور، حملات دقیقی را به مناطقی در بوکمال در مرز سوریه و عراق  انجام داده است».

پنتاگون مدعی شده است که این حملات در پاسخ به حملات شبه نظامیان به پایگاهها و نظامیان آمریکایی مستقر در خاک عراق صورت گرفته است.

کانال خبری صابرین نیوز در عراق نیز از بمباران مواضع نیروهای حشد الشعبی در نوار مرزی عراق و سوریه خبر داده است.

وزارت دفاع آمریکا در ادامه بیانیه خود ضمن تاکید بر حمایت از نظامیان آمریکایی مستقر در عراق مدعی شده است که ارتش آمریکا به دعوت دولت عراق و برای جنگ با داعش در این کشور حضور دارد و انجام این حملات یک پیام بازدارنده برای محدود کردن خطرات علیه نظامیان آمریکایی است.

خبرگزاری سانا در گزارش تکمیلی خود آورده است، یک هواپیمای جنگی که گمان میرود آمریکایی باشد ساعت یک بامداد به وقت محلی به منازل مسکونی در حومه شرقی دیرالزور در منطقه بوکمال به موشک حمله کرده است که در این حملات یک کودک شهید شده و سه غیرنظامی دیگر نیز مجروح شده اند.

خبرگزاری سانا همچنین از خسارات مادی به منازل مسکونی و غیرنظامی خبر داده است.

منابع عراقی نیز گزارش داده‌اند که در این حملات موشکی 4 نفر از نیروهای حشد الشعبی به شهادت رسیده‌اند.

 پایگاه خبری النجباء عراق اعلام کرد که این ۴ شهید  از تیپ ۱۴ الحشد و گردان‌های سیدالشهداء هستند که اسامی آنها به شرح زیر است:

▪️ شهید حسین علی عبدالحسین صالح البیضانی
▪️ شهید کرار سعد حمدان جلوب المحمداوی
▪️ شهید کرار عبدالعزیز زینل الشبکی
▪️ شهید محمد رومی ماجد محاسن الفرطوسی

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود