پیش بینی بازار سکه در هفت تیر؛
فرو ریختن دژ مقاومت در بازار سکه/صعود قیمت سکه در پشت خط

قیمت سکه سرانجام مرز مقاومتی قوی بازار سکه را در پشت خط دیشب شکست. قیمت سکه از 10 میلیون و 500 هزار گذشت. اتفاقی که در بازار سکه امروز اثر گذار است.

به گزارش باطن به نقل از  اقتصادنیوز، قیمت سکه دیشب نه تنها به بالای سطح ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی رفت که بالای محدوده ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی ایستاد. ساعت ۱۰ شب گذشته، فلز گران بهای داخلی در معاملات پشت خطی در محدوده ۱۰ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان به فروش رفت. این رشد در شرایطی رخ داد که دیروز بعدازظهر، سکه تا نزدیکی محدوده ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افت کرده بود.

دو عامل صعودی در بازار سکه

به گفته فعالان، دو عامل زمینه ساز رشد قیمت سکه در معاملات پشت خطی شدند. اولین عامل حمایت از فلز گران بهای داخلی در محدوده ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود. چنین حمایتی موجب شد که بخشی از معامله گران تصور کنند، سکه توان افت بیشتر را ندارد و هم زمان، جسارت برخی از خریداران برای فعالیت در بازار پشت خطی بیشتر شود. عامل مهم تری که خریداران را برای حضور فعال تر خریداران در بازار سکه ترغیب کرد، افزایش بهای اسکناس آمریکایی بود. به گفته فعالان، عبور پرقدرت دلار از محدوده ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومانی به تنهایی کافی بود که برخی از سکه بازان را برای برگشت به بازار تشویق کند.

حباب

نظر تحلیل گران فنی برای آینده سکه

تحلیل گران فنی باور دارند، در صورتی که فلز گران بهای داخلی بالای محدوده ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی باقی بماند، حرکت به سوی محدوده ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی تسریع خواهد شد. عبور از محدوده ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی زمینه ساز صعود سکه به بالای ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خواهد شد. البته سکه برای اینکه وارد کانال ۱۱ میلیون تومانی شود، حداقل نیاز به دلار بالای ۲۵ هزار تومان دارد.

سکه

 

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود