تصویب کلیات طرح الزام دستگاه‌های اجرایی به پاسخگویی به تذکرات نمایندگان، در کمیسیون آیین‌نامه

سخنگوی کمیسیون تدوین آیین نامه مجلس از تصویب کلیات طرح دو فوریتی الزام دستگاه‌های اجرایی به پاسخگویی به تذکرات نمایندگان مجلس در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.

به گزارش باطن، سمیه محمودی نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست امروز کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس گفت: در این جلسه طرح دو فوریتی الزام دستگاه‌های اجرایی به پاسخگویی به تذکرات کتبی و شفاهی نمایندگان مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت و کلیات آن به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

وی افزود: با توجه به اینکه پیش از این نیز طرحی در این همین رابطه مطرح شده بود اما پس از تصویب مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته بود و به دلیل وجود برخی نقطه نظرات در مورد این طرح بنا شد تا کارگروهی متشکل از تعدادی از اعضای کمیسیون ظهر امروز کار بررسی جزئیات این طرح را انجام داده و نتیجه را به صحن کمیسیون ارائه کنند.

سخنگوی کمیسیون تدوین آیین نامه مجلس اظهار داشت: با توجه به اینکه این طرح یک طرح دو فوریتی است، کار تصویب آن در جلسه فردا به پایان خواهد رسید و برای بررسی در صحن مجلس به هیأت رئیسه ارسال خواهد شد.

محمودی خاطرنشان کرد: بنا بود در جلسه امروز طرح شفافیت مودر بحث و بررسی قرار گیرد اما به دلیل اینکه طرح الزام دستگاه‌های اجرایی به پاسخگویی به تذکرات کتبی و شفاهی نمایندگان یک طرح دو فوریتی بود و باید به صورت فوری مورد بررسی قرار می‌گرفت در جلسه امروز مورد بحث واقع شد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود