کنکور 1400 آغاز شد/ رقابت یک میلیون و 111 هزار و 818 داوطلب در 4 روز

کنکور سراسری 1400 با رقابت یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۸۱۸ داوطلب طی 4 روز از امروز با آزمون گروه آزمایشی هنر آغاز شد.

به گزارش باطن به نقل خبرگزاری فارس، کنکور سراسری 1400 با رقابت یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۸۱۸ داوطلب طی 4 روز از امروز با آزمون گروه آزمایشی هنر در ۴۱۴ شهرستان و بخش مختلف کشور و ۳ هزار و ۵۲۲ حوزه امتحانی و ۱۱ کشور خارجی آغاز شد.

براساس مصوبه جلسات هفدهم مورخ 26 اسفند 97 و بیست و چهارم مورخ 22 مهر 1399 شورای سنجش و پذیرش دانشجو، در آزمون سراسری سال 1400 و بعد از آن، سنجش فقط با یک آزمون و بر مبنای دروس نظام آموزشی جدید 3-3-6 انجام می شود.

سوالات آزمون عمومی متقاضیان هر یک از گروه‌های آزمایشی پنجگانه در یک دفترچه به نام دفترچه شماره (1) چاپ شده است. این دفترچه همراه با پاسخنامه امتحانی در یک بسته نایلونی به صورت شخصی‌سازی شده، در جلسه آزمون تحویل متقاضی خواهد شد.

هر آزمون دارای دفتر سؤالات تخصصی است که روز آزمون به داوطلبان ارائه می‌شود که جدول زیر عنوان دروس و تعداد سؤالات آزمون گروه آزمایشی هنر که امروز در حال برگزاری است را نشان می‌دهد.

به گزارش فارس، در روز پنج‌شنبه دهم تیر داوطلبان گروه‌های علوم ریاضی و فنی و گروه آزمایشی علوم انسانی، جمعه یازدهم تیر داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی و شنبه دوازدهم تیر داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی به رقابت می‌پردازند.

برای گروه آزمایشی هنر ۱۲۵ هزار و ۱۲۱ کارت صادر شده است که ۸۷ هزار و ۳۲۶ کارت برای زنان و ۳۷ هزار و ۷۹۵ کارت برای مردان است.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود