پیش بینی بورس سه‌شنبه 15 تیر
5 نشانه مثبت در بازار سهام

روز گذشته روندهای درونی بازار سهام همگی سمت و سوی صعودی داشتند. در پیش بینی بورس امروز 5 نشانه نوید صعود می دهند.

به گزارش باطن به نقل از  اقتصادنیوز ، برای پیش بینی بورس امروز – سه‌شنبه 15 تیر- به روند بازار سهام در روز گذشته نگاه می‌کنیم. دیروز شاخص کل پس از دو روز صعود کرد و با رشد 10 هزار و 893 واحدی به رقم یک میلیون و 254 هزار واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز پس از دو روز سبزپوش شد و 4 هزار و 395 واحد بالا آمد و در رقم 386 هزار و 477 واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس 94 واحد رشد کرد و به رقم 18 هزار و 210 واحد رسید.

در پایان معاملات ‌روز دوشنبه، 315 نماد رشد قیمت و 139 نماد کاهش قیمت داشتند، به عبارت دیگر، 68 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 30 درصد بازار افت قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت

روز دوشنبه در بورس شرکت‌های فنرسازی خاور (خفنر)، سپنتا (فپنتا) و باما (کاما) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت‌های سرمایه‌گذاری اعتلای البرز (اعتلا)، لاستیک یزد (پیزد) و ریل سیر کوثر (حسیر) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای شفارس (صنایع شیمیایی فارس)، آپ (آسان پرداخت پرشین) و خرینگ (رینگ سازی مشهد) در روز دوشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت آسیا سیر ارس (حآسا)، بیمه معلم (ومعلم) و آ س پ (آ.س.پ) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

عرضه و تقاضای بورس در انتهای معاملات روز دوشنبه، علامتی کارآمد برای پیش بینی عرضه و تقاضای بازار سهام در روز ‌سه‌شنبه است. در پایان معاملات روز دوشنبه بازار با مازاد عرضه 239 میلیارد تومانی بسته شد که نسبت به روز یکشنبه کاهش 176 میلیارد تومانی داشته است.

پیش بینی بورس

افزایش ارزش صف‌های خرید

در پایان معاملات دوشنبه 47 نماد صف فروش و 95 نماد صف خرید داشتند. ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز یکشنبه 62 درصد افزایش یافت و در رقم 495 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 2 درصد افزایش یافت و 734 میلیارد تومان شد.

بیشترین تقاضاها

در روز دوشنبه  شرکت محصولات کاغذی لطیف (با نماد معاملاتی لطیف) با صف‌ خرید 140 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از لطیف، نمادهای شپنا (پالایش نفت اصفهان) و وسینا (بانک سینا) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین عرضه‌ها

روز گذشته بیشترین صف فروش نیز به ثنوسا (نوسازی و ساختمان تهران) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 53 میلیارد تومانی داشت. پس از ثنوسا، غدام (خوراک دام پارس) و سنیر (سیمان سفید نی‌ریز) و بیشترین صف فروش را داشتند.

پیش بینی بورس

پیش بینی بورس امروز

روز گذشته شاخص‌ کل بورس پس از وقفه‌ی دو روزه رشد کرد. شاخص هم وزن نیز پس از 2 روز صعود کرد. 5 نشانه مثبت مهم در معاملات روز دوشنبه دیده شد. شاخص هم وزن رکورد صعود در سال 1400 را شکست و با رشد 4 هزار و 395 واحدی بیشترین صعود در 94 روز گذشته از 25 بهمن سال 1399 را ثبت کرد.

علاوه بر این ارزش صف‌های خرید 62 درصد افزایش یافت و بدین ترتیب مازاد عرضه بازار 42 درصد کاهش یافت و به رقم 239 میلیارد تومان رسید. همچنین ارزش معاملات خرد نیز با رشد 4 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 5 هزار و 516 میلیارد تومان رسید.

پنجمین نشانه مثبت به ورود پول حقیقی برمی‌گردد. دیروز برای هفتمین روز در 10 روز کاری تیرماه شاهد ورود نقدینگی حقیقی بودیم و ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار 154 میلیارد تومان بود. بنابراین روندهای درونی بورس نشان از تغییر آهنگ بازار به سمت بالا دارد، روندهایی که می‌تواند تابلوی بورس را امروز هم سبزپوش کند.

پیش بینی بورس

 

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود