لیندسی گراهام: تصمیم خروج از افغانستان ” بزرگترین اشتباه بایدن و فاجعه” است

لیندسی گراهام، سناتور جمهوریخواه آمریکایی تصمیم جو بایدن برای تکمیل روند خروج همه سربازان این کشور از افغانستان تا ۳۱ اوت را یک “فاجعه در حال شکل گیری” توصیف کرد.

به گزارش باطن، به نقل از پایگاه هیل، لیندسی گراهام، سناتور جمهوریخواه آمریکایی در چند توئیت نوشت، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا نسبت به جنگ با تروریسم “مرتبا” غلط عمل کرده است و اضافه کرد که تصمیم او درباره افغانستان “به عنوان بزرگترین اشتباه او تا به اینجا ثابت خواهد شد”.

گراهام اظهار کرد: ممکن است بایدن یک ضرب الاجل را برای پایان دادن به جنگ با القاعده و داعش در افغانستان تعیین کرده باشد. متاسفانه از نظر ما، القاعده و داعش وقتی مساله حمله به منافع آمریکا باشد، ضرب الاجلی ندارند.

بایدن روز پنجشنبه تاریخ ۳۱ اوت را تایید و عنوان کرد که همه سربازان آمریکایی تا آن تاریخ و قبل از ضرب الاجل اولیه ۱۱ سپتامبر خارج خواهند شد. خیر این خروج در حالی مطرح شده که نگرانی‌ها در خصوص تصرف شدن کابل به دست طالبان با خروج آمریکا از افغانستان به دنبال پیروزی های اخیر این گروه شبه نظامی در این کشور بالا گرفته است.

گراهام در ادامه با انتقاد از تصمیم بایدن عنوان کرد، این تصمیم “برخلاف توصیه‌های نظامی عاقلانه” اتخاذ شده و آن را با زمانی که دولت اوباما تصمیم به خارج شدن از عراق گرفت مقایسه کرد. او در ادامه گفت، واضح است که بایدن “هیچ درسی از فضاحت خروج از عراق یاد نگرفته است”.

گراهام ادامه داد: رئیس جمهور بایدن نمی‌فهمد شرایط در افغانستان دارد به سمت ظهور مجدد القاعده و داعش که مستقیما همپیمانان ما و سرزمین آمریکا را تهدید خواهند کرد، به پیش می‌رود.

او گفت: برای یک آشوب عمده همچنان که این تصمیم رئیس جمهور بایدن یک فاجعه در حال شکل گیری است، آماده شوید.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود