درخواست زیاده‌خواهانه رابرت مالی از تهران

 نماینده آمریکا در امور ایران گفت که دولت بایدن یک توافق به گفته او “ناقص” را برای بازگرداندن شهروندان آمریکایی بازداشت شده در ایران نمی پذیرد و خواهان بازگشت تمام آنها به خانه است.

به گزارش باطن به نقل از شبکه ان بی سی، رابرت مالی نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران گفت که او مثل دولت قبلی کشورش توافقی را که منجر به آزادی تمام شهروندان آمریکایی زندانی در ایران نشود، نخواهد پذیرفت.

رابرت مالی افزود: دولت جو بایدن خواهان بازگشت تمام شهروندان آمریکایی محبوس در ایران است و یک توافق نصفه و نیمه با تهران را نمی پذیرد.

این مقام آمریکایی در ادامه با ادعای ناعادلانه بودن بازداشت این افراد گفت: من در دولت اوباما روی این موضوع کار کردم و آن زمان توانستیم آزادی برخی از شهروندانی را که ناعادلانه زندانی شده بودند، تضمین کنیم اما نتوانستیم این کار را برای همه شان انجام دهیم.

ایران و آمریکا در سال ٢٠١٦ مدتی پس از حصول توافق هسته‌ای میان ایران و قدرت‌های جهانی توانستند به یک توافق دوجانبه برای تبادل زندانیان میان دو کشور دست یابند که بر اساس آن، پنج شهروند آمریکایی در ایران و هفت ایرانی در آمریکا آزاد شدند.

مالی همچنین به سیامک نمازی یک شهروند آمریکایی محبوس در ایران اشاره کرد و گفت: ادامه بازداشت او باری است که روی دوش ما، یعنی کسانی که در سال ٢٠١٦ روی تبادل زندانیان توافق کردیم، سنگینی می کند و این بار می خواهیم که او نیز آزاد شود. این کاری است که باید تکمیل شود.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود