پیش بینی روند بازار سکه در 20 تیر
قدرت نزولی ها در بازار سکه/ کف قیمت سکه چند است؟

معامله گران بازار سکه پیش می کنند قیمت سکه امروز یک شنبه 20 تیر نوسان زیادی نخواهد داشت و از روز دوشنبه، با آغاز معاملات طلا در بازارهای جهانی، نوسانات سکه نیز شکل معنادارتری خواهد گرفت.

به گزارش باطن به نقل از اقتصادنیوز، امروز قیمت سکه امامی کار دشواری برای برگشت به مسیر افزایشی دارد. بازار اونس طلا تعطیل است و در معاملات پشت خطی شب گذشته،‌ دلاری ها تمایل زیادی برای رشد قیمت دلار از خود نشان ندادند. در نتیجه در روز جاری،قیمت سکه بدون همراهی قیمت دلار،‌ سختی زیادی برای رشد خواهد داشت. در کنار این،‌ دیشب در بازار سکه نیز معامله گران بیشتر تمایل به فروش نداشتند و قیمت این فلز گران بها حتی تا محدوده ۱۰ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان پایین رفت. البته علی رغم افت شب گذشته، سکه هم چنان می تواند رفتار افزایشی را از سر بگیرد، فقط کافی است که در بازار ارز، قیمت دلار به سوی مرز ۲۵ هزار تومانی حرکت کند.

کف قیمت سکه کجاست؟
ارزش ذاتی سکه امامی،‌ دیروز بعدازظهر بالای محدوده ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قرار داشت. این مساله موجب شد که برخی از معامله گران از محدوده یاد شده به عنوان کف کوتاه مدت قیمت سکه یاد کنند. این دسته احتمال می دهند که با نزدیک شدن به این کف، خریدها از ظهر یک شنبه در بازار سکه زیاد شود و این فلز گران بها در مسیر افزایشی قرار بگیرد. با این حال، در هفته های اخیر، سکه حتی تا محدوده ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نیز افت کرده است. این موضوع موجب شده است که برخی از معامله گران احتمال افت بیشتر سکه را مطرح کنند. از نگاه آن ها در صورتی که فلز گران بهای داخلی در محدوده ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان مورد حمایت مناسب قرار بگیرد، می توان به افزایش قیمت امیدوار بود. به گفته آن ها بازار در روز یک شنبه نوسان زیادی نخواهد داشت و از روز دوشنبه، با آغاز معاملات طلا در بازارهای جهانی، نوسانات سکه نیز شکل معنادارتری خواهد گرفت.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود