انصاری راد:
مردم از اصلاح‌طلبان مایوس شدند/روحانی از تمام شعارهای اصلی اش سر باز زد

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح‌طلبان باید خودشان را با مطالبات ملی و اساسی مردم هماهنگ کنند یعنی رسماً اعلام کنند آن چیزی را که طلب می‌کنند همانی است که مردم دنبالش هستند.

حجت‌الاسلام حسین انصاری‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره این که پس از برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری جریان اصلاحات با انتقاداتی از سوی بدنه خود و برخی از فعالان سیاسی این عرصه مواجه شد به طوری که حتی مطرح شد این جریان برای اینکه در عرصه سیاسی بخواهد حضور داشته باشد باید دست به یک اصلاح ساختار جدی بزند، در غیر اینصورت طولی نمی‌کشد که اصلاحات از ادبیات سیاسی کشور کنار گذاشته خواهد شد، گفت: اصلاحات کاملاً سرجای خود قرار دارد؛ چراکه مطالبه اصلاحات از طرف عموم مردم مطرح می‌شود و تنها عده قلیلی که شاید به ۱۵ درصد هم نرسند جزو این جریان نیستند واِلا مابقی جامعه و مردم مطالبه اصلاحات دارند.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با بیان این که جامعه از بخش عظیمی از سیاست‌هایی که ظرف این ۴۰ سال در کشور اجرایی شدند، ناراضی‌اند و به دنبال اصلاحات هستند، عنوان کرد: مردم یک دوره طولانی نسبت اصلاح‌طلبان دل بستند و در انتخابات شرکت کردند حتی در انتخاب آقای روحانی چه در دوره اول و چه دوره دوم شرکت کردند و به ایشان رأی بالایی دادند، حضورشان بسیار عالی بود. آنان به امید شعارهایی که آقای روحانی می‌دادند و با تکیه بر حمایتی که اصلاح‌طلبان از وی کردند، در انتخابات حاضر شدند.

وی با اشاره به این که آقای روحانی در این چند وقت اخیر تقریباً از تمام شعارهای اصلی سر باز زد و مردم از اصلاح‌طلبان مایوس شدند، عنوان کرد: نتیجه اتفاقات و عدم تحقق شعارها این شد که در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری اصلاح‌طلبان موفق نشدند و رأی بسیار محدودی به دست آوردند که قابل قیاس با گذشته نبود.

انصاری‌راد درباره این که اصلاح‌طلبان چه کاری باید انجام دهند که سرمایه اجتماعی خود را داشته باشند، گفت: اصلاح‌طلبان باید خودشان را با مطالبات ملی و اساسی مردم هماهنگ کنند یعنی رسماً اعلام کنند آن چیزی را که طلب می‌کنند همانی است که مردم دنبالش هستند.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اصلاح‌طلبان باید عنوان کنند به دنبال آن چیزی هستند که مردم می‌خواهند و آن را مطالبه می‌کنند، تا جامعه و افکار عمومی احساس کند که اصلاح‌طلبان عملاً و قولاً در کنار آنها هستند و همراهی‌شان می‌کنند و دنبال مطالبات‌شان می‌روند.

وی با بیان اینکه مردم باید مشاهده کنند اصلاح‌طلبان برای مطالبات آنها فداکاری می‌کنند و حاضرند هزینه بدهند، اظهار داشت: اگر مردم همراهی اصلاح‌طلبان را ببینند در این صورت لجاجتی ندارند؛ چراکه مردم اصلاحات می‌خواهند و اگر احساس کنند اصلاح‌طلبان و بزرگان اصلاح‌طلب واقعاً دنبال اصلاحات هستند و حاضرند هزینه آن را بپردازند آنان هم کاملاً همراهشان خواهند بود و همراهی می‌کنند.

انصاری‌راد خاطرنشان کرد: اصولگرایان در حال حاضر همه قدرت‌ها را در اختیار دارند، آنان مجلس، ریاست‌جمهوری و قوه قضائیه را در اختیار دارند و نهادهای دیگر هم آنان را پشتیبانی می‌کنند، بنابراین جا دارد از این شکست‌ها عبرت بگیرند؛ ما هم از خداوند مسئلت می‌خواهیم که این توفیق را به اصولگرایان بدهد که مشکلات را هم در سیاست داخلی و هم در سیاست خارجی رفع کنند و در مسائل اقتصادی، فرهنگی، قضایی و در تمام بخش‌های مدیریت کشور تجدیدنظری انجام دهند تا بتوانند رضایت و اعتماد مردم را جلب کنند.

وی تاکید کرد: اگر حکومتی، حمایت ملت را نداشته باشد، هیچ چیزی ندارد. تصمیم‌گیران اگر اعتماد ملت را نتوانند جلب کنند؛ اگر رضایت ملت را نتوانند جلب کنند، اگر به خواسته‌ها و اراده ملت توجه نشان ندهند و اگر اصلاحاتی که مورد مطالبه ملی است، انجام ندهد قطعاً با شکست رو‌به‌رو خواهند شد و به سوی سرنوشت خطرناکی می‌روند.

 

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود