رئیس کمیسیون انرژی تشریح کرد؛
نتیجه جلسه کمیسیون انرژی با وزیر نیرو درباره خاموشی‌ها بعد از گذشت یک هفته

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مصوبات جلسه هفته گذشته کمیسیون برای مدیریت خاموشی ها تا حدودی اجرایی شده اما امیدواریم با اقداماتی که در روزهای آینده صورت می‌گیرد باقی مصوبات نیز عملیاتی شود تا شاهد کاهش خاموشی ها در سراسر کشور باشیم.

به گزارش باطن به نقل از  ایسنا، فریدون حسنوند در جمع خبرنگاران با اشاره به پیگیری های کمیسیون انرژی به منظور کاهش خاموشی های اخیر بیان کرد: هفته گذشته جلسه ای را با وزیر نیرو در کمیسیون در این زمینه داشتیم که با توجه به مصوبات آن جلسه، وزارت نیرو روز گذشته به ۱۳ تا از صنایع مجوز تولید بیش از ۱۰ هزار مگاوات برق را داد.

وی در ادامه اظهار کرد: مقرر شد این صنایع برق خودشان را از طریق نیروگاه هایی که احداث می کنند تامین و در مواقعی که برق مازاد داشته باشند به شبکه سراسری کشور تحویل دهند. طبق مذاکره ای که با وزیر نیرو داشتیم قرار شد به نحوی اقدام شود که بخش خصوصی اگر بخواهد به صادرات برق اقدام کند موانع صادرات برطرف شود، اگر این اقدام انجام شود، بخش خصوصی در مواقع لزوم می تواند برق ارزان به شبکه وارد کند.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: ۴ نیروگاه داریم که ۴ هزار مگاوات تولید برق گازی دارند، طی جلسه ای که روز گذشته با وزیر داشتیم آنها این آمادگی را اعلام کردند که این نیروگاه ها را به صنایعی که آمادگی دارند واگذار کنند و بخش بخار آنها که حدود ۲۰۰۰ مگاوات است را راه اندازی کنند و از طریق واگذاری این ۴ نیروگاه منابعی که به دست می‌آید را صرف تکمیل سایر نیروگاه‌های نیمه تمام کنند.

وی در ادامه با اشاره به میزان اجرایی شدن مصوبات هفته گذشته کمیسیون به منظور مدیریت خاموشی ها بیان کرد: مصوبات جلسه هفته گذشته کمیسیون تا حدودی اجرایی شده است. در جلسه روز گذشته با وزیر نیرو مصوبات هفته گذشته کمیسیون بند به بند مورد بررسی قرار گرفت که مشخص شد بخشی از اقدامات کوتاه مدت برای کاهش خاموشی ها اجرا و بخشی نیز در حال اجرا شدن است و در برخی از مناطق کشور تا حدودی خاموشی ها یا کم شده یا به صفر رسیده است.

حسنوند افزود: امیدواریم با اقداماتی که در روزهای آینده صورت می‌گیرد باقی مصوبات جلسه هفته گذشته کمیسیون نیز عملیاتی شود تا شاهد کاهش خاموشی ها در سراسر کشور باشیم. در ارتباط با اتفاقات اخیر نیز گزارشی را تدوین و تقدیم رئیس مجلس و نمایندگان خواهیم کرد.

انتهای پیام

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود