سلیمی: اصرار مجلس بر تفحص از نهاد ریاست جمهوری/ پایان دولت به معنای تعطیلی تفحص‌ها نیست

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحقیق و تفحص از نهاد ریاست جمهوری و مرکز بررسی‌های استراتژیک همچنان در دستور کار است و آنرا فراموش نکرده و بر انجام آن اصرار داریم، تاکید کرد: پایان دولت به معنای تعطیلی تفحص‌ها نیست.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس اظهار داشت: هیات تحقیق و  تفحص از نهاد ریاست جمهوری و مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری مشغول فعالیت است و به هیچ وجه نگاهی به پایان دولت دوازدهم ندارد چرا که وظایف قانونی آنها ایجاب می‌کند تا پایان تحقیق و تفحص موضوعات را پیگیری کنند.

وی افزود: ترک فعل‌های زیادی در دولت آقای روحانی صورت گرفته که یکی از آنها عدم نیروگاه‌سازی مناسب و خاموشی‌های گسترده برق است؛ متأسفانه قیمت میلگرد و فولاد در چند روز گذشته افزایش پیدا کرده است این در حالی است به دلیل عدم ایفای وظایف دولت در احداث نیروگاه، برق همه کارخانه‌های فولاد و سیمان قطع شده است.

عضو هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: مجلس یازدهم حتماً در برابر ترک فعل‌های دولت دوازدهم ورود خواهد کرد و قوه قضاییه هم قول داده به این موضوعات رسیدگی کند. کما اینکه درباره رفتارهای شبهه‌برانگیز مانند انتشار نوار مصاحبه آقای ظریف و نقش مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری در این موضوع و مباحث مربوط به نفوذ ابهامات زیادی وجود دارد.

سلیمی گفت: خود آقای روحانی درباره انتشار صوت مصاحبه آقای ظریف اعلام کرد این کار توسط نفوذی‌ها صورت گرفته است و بایستی مسئولین ارشد دولت دوازدهم توضیح دهند که نفوذی‌ها در نهاد ریاست جمهوری چه می‌کنند لذا قطعاً مجلس یازدهم  موضوع تحقیق و تفحص از نهاد ریاست جمهوری را رها نخواهد کرد و بایستی مشخص شود که نفوذی‌هایی که آقای رئیس جمهور به وجود آنها اعتراف کرده است چه کسانی هستند و چرا دولت آنها را معرفی نکرده است.

وی خاطرنشان کرد: توقع داشتیم که وزارت اطلاعات دولت آقای روحانی نفوذی‌هایی که در دولت دوازدهم هستند را معرفی کند اما متأسفانه این وزارتخانه سکوت کرده است. این در حالی است حتی مقام معظم رهبری هم به موضوع انتشار صوت مصاحبه‌ آقای ظریف ورود کرده‌اند و این کار خبط بزرگی محسوب می‌شود و بایستی تکلیف نفوذی‌های در نهاد ریاست جمهوری مشخص شود و معلوم شود چرا در این مدت این افراد معرفی نشده و به سزای اعمال‌شان نرسیده‌اند و چرا دولت در این مدت آنها را به قوه قضاییه معرفی نکرده است.

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: قطعاً موضوع تحقیق و تفحص از نهاد ریاست جمهوری و مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری فراموش نشده و نمایندگان آن را پیگیری خواهند کرد و اگر عده‌ای به دنبال آن هستند این موضوع فراموش و مشمول مرور زمان شود حتماً اشتباه می‌کنند زیرا کارهای آنها موجب هتک حیثیت نظام شده و با آبروی جمهوری اسلامی بازی کرده‌اند و چون این مطالبه مردم از مجلس یازدهم وجود دارد نمایندگان از پیگیری این موضوع کوتاه نخواهند آمد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود