آصفری:
مجلس به وزرای تحمیلی رأی اعتماد نمی‌دهد

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: مجلس به گزینه‌های تحمیلی رأی اعتماد نخواهد داد، زیرا رئیس‌جمهور منتخب نمی‌تواند نسبت به عملکرد وزرای تحمیلی پاسخگو باشد.

محمدحسن آصفری در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص رایزنی‌های دولت منتخب با مجلس برای معرفی وزرای کابینه، گفت: نمایندگان تا امروز به صورت فردی و گروهی دیداری با رئیس جمهور منتخب نداشته‌اند.

وی افزود: رئیس جمهور منتخب در تلاش برای معرفی کابینه قوی به مجلس است، مجلس هم علاقه‌مند است دولت منتخب، کابینه قوی و متخصص و متعهد معرفی کند.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس با تأکید بر اینکه مجلس چشم بسته به کابینه سیزدهم رأی اعتماد نخواهد داد، گفت: باید افراد متعهد و توانمندی به مجلس معرفی شوند تا امید مردم ناامید نشود.

آصفری با بیان اینکه هر گونه سهم خواهی از سوی مجلس و گروه‌های سیاسی مردود است، اظهار داشت: رئیس جمهور منتخب باید بدون فشار و لابی‌های سیاسی با دست باز افراد توانمندی را انتخاب کند.

وی تصریح کرد: مجلس به گزینه‌های تحمیلی رأی اعتماد نخواهد داد، زیرا رئیس جمهور منتخب نمی‌تواند نسبت به عملکرد وزرای تحمیلی پاسخگو باشد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود