ممانعت ریاض از برگزاری مراسم حج، خدمت‌رسانی به دشمنان امت اسلامی است

سید «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن به مناسبت عید قربان تأکید کرد که مردم این کشور در این عید در شرایط دشواری قرار دارند.

شبکه خبری المسیره به نقل از الحوثی گزارش داد، امت اسلامی، با وجود اینکه با مشکلات و موانع بسیاری روبروست، ولی کلید نجات و عناصر قدرت را نیز در اختیار دارد.

وی در ادامه اظهارات خود به مسئله حج و اقدامات سوء نظام عربستان سعودی پرداخت و گفت که جلوگیری از برگزاری مراسم حج برای دومین سال متوالی توسط ریاض، جای تأسف دارد.

رهبر انصار الله ادامه داد، جلوگیری ریاض از برگزاری مراسم حج، مخالفت علنی با نص صریح قرآن است و عدم حضور حجاج در مسجد الحرام، مایه ناراحتی است.

الحوثی تصریح کرد، در حالی مسجدالحرام خالی از حجاج است که نظام سعودی در حال برگزاری جشن‌های مستهجن و تجمعات مبتنی بر فساد و لهو و لعب است.

رهبر انصار الله با بیان اینکه این اقدامات ریاض، واقعیت تفکرات این نظام را نشان می‌دهد، خاطر نشان کرد: «رژیم منحرف سعودی، حرمت اماکن مقدس و امت اسلام را حفظ نمی‌کند… [امتی که]حق دارد این فریضه را انجام دهد».

وی با بیان اینکه این اقدامات ریاض، در راستای خدمت‌رسانی به دشمنان امت اسلام است، تأکید کرد، این اقدامات با نظارت آمریکا و انگلیس صورت می‌گیرد

الحوثی خاطر نشان کرد، عربستان، بدترین جنایات را علیه ملت یمن مرتکب می‌شود و اجازه نمی‌دهد دارو، غذا و فرآورده‌های نفتی وارد این کشور شود.

رهبر انصار الله تأکید کرد که نظام سعودی و امارات و کسانی که با این کشور‌ها هستند، با توطئه علیه ملت‌های فلسطین، بحرین، سوریه و عراق و سایر کشورها، به دشمنان امت اسلام کمک می‌کنند.

وی ضمن تبریک پیروزی نیرو‌های یمنی در استان البیضاء و سایر مناطق عملیاتی در این کشور، گفت که این پیروزیها، گواه روشنی بر نتایج صبر و فداکاری است.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود