جشن‌های عید غدیر با رعایت پروتکل‌ها در مشهدمقدس برپا می‌شود

رئیس شورای هیئت های مذهبی خراسان رضوی گفت: جشن‌های عید غدیر و ایام دهه امامت و ولایت با رعایت پروتکل‌ها در مشهدمقدس برپا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری باطن سیدمهدی طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: شب و روز عید غدیر خم 545 هیئت مذهبی را در سطح استان خواهیم داشت که از این تعداد 435 مورد آن در مشهد واقع شده است تا جشن‌های غدیر را به خوبی برگزار کنند.

رئیس شورای هیئت های مذهبی خراسان رضوی بیان کرد: همچنین با همکاری کمیته امداد و هیئت های مذهبی سطح استان، یک میلیون و 110 هزار پرس غذای گرم در روز عید غدیر خم در سطح استان توسط هیئت های مذهبی پخت و بین نیازمندان و ساکنین و محرومین شهر توزیع خواهد شد.

طباطبایی افزود: یکی دیگر از برنامه‌‌های ما این است که110 زندانی جرایم غیرعمد، ترجیحاً زندانیانی که سادات هستند در روز عید غدیر در سطح استان آزاد شوند و به آغوش گرم خانواده های خود بازگردند.

سید مجتبی منتظری، معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد نیز اظهار داشت: بیش از 4 هزار عنوان برنامه اجرا خواهد شد و تعدادی از این برنامه‌ها از عید سعید قربان آغاز شده، اجرای برنامه‌ها تا عید غدیر ادامه دارد.

منتظری بیان کرد: در این راستا اجرای هزار سرود توسط پاتوق های سرود در قالب 20 دستگاه مینی بوس در 173 محله را خواهیم داشت.

وی افزود: برنامه‌های اجتماع محور خود را با محدودیت برگزار خواهیم کرد. علاوه بر آن نیز نمایشگاه موضوعی غدیر را در مجموعه کوه پارک، 14 جشن بزرگ شهری در مقیاسی با ظرفیت 10 هزار و 500 جشن محلی را برای این ایام در نظر گرفته‌ایم.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود