دشمنان در تلاش برای تخریب ارزش‌ها و فرهنگ هستند

آیین رونمایی از بازسازی و نوسازی مسجد امام موسی کاظم علیه السلام شهرک شهید چمران بعد از ظهر امروز (شنبه) با حضور امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، حجت الاسلام والمسلمین آقاجانپور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و امیر شعبانیان معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع برگزار شد.

امیر سرتیپ حاتمی در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: باز سازی مساجد و شهرک‌ها بسیار مهم است و موجب می‌شود کارکنان و ساکنان این شهرک‌ها بدانند که مجموعه وزارت دفاع به فکر آن‌ها هستند و برای آن‌ها و خانواده آن‌ها محیط زندگی را نوسازی می‌کند این نشان میدهد جریان حیات ادامه دارد.

وی ادامه داد: در خصوص بازسازی مساجد باید طرح جامعی داشته باشیم و به خوبی بدانیم ۴۱۳ مسجد و نماز خانه وزارت دفاع چه وضعیتی دارند.

وزیر دفاع با بیان اینکه نهضت بازسازی و نوسازی مساجد را همواره داشته ایم گفت: در طول سالیان گذشته نوسازی مساجد را دنبال کرده ایم، اما باید با برنامه مراکزی را که نیاز دارند را بازسازی کنیم.

امیر حاتمی با اشاره به بیانات حضرت امام خمینی ره و مقام معظم رهبری در خصوص مساجد گفت: امام راحل و مقام معظم رهبری دو جمله در خصوص مساجد دارند که بسیار به هم نزدیک است، امام خمینی ره می‌فرماید؛ مساجد سنگر هستند این سنگر‌ها را حفظ کنید و مقام معظم رهبری نیز می‌فرمایند؛ مسجد هسته مقاومت است. توجه به این بیانات به خوبی برای ما روشن می‌کند که ما با چه مسئولیتی مواجه هستیم و به کجا باید تکیه کنیم.

وی با اشاره به تهدیدات دشمن در حوزه فرهنگ ادامه داد: دشمنان در کنار جنگ نظامی و جنگ اقتصادی تهاجم فرهنگی را در دستور کار قرار داده اند و در این راستا با استفاده از هزاران شبکه تلویزیونی، ماهواره‌ای، سایت و شبکه‌های مختلف در فضای مجازی فرهنگ ما را هدف قرار گرفته اند. آن‌ها با استفاده از ظرفیت‌های مختلف برروی فرهنگ‌های دینی، اعتقادی و انقلابی ملت ما کار می‌کنند بدون هیچ محدودیتی و با استفاده از آخرین تکنولوژی‌ها تلاش می‌کنند این فرهنگ و ارزش‌ها را تخریب کنند به این موضوع که توجه می‌کنیم بهتر متوجه می‌شویم آن جایی که باید بر روی آن تمرکز کنیم و به آن تکیه داشته باشیم مساجد است.

وزیر دفاع تصریح کرد: در مساجد هم تربیت اتفاق می‌افتد و هم مقابله با آسیب‌ها شکل می‌گیرد و محور و شاکله و منشاء حرکت انقلابی اسلامی ما هم این مساجد هستند، ما بار‌ها و بار‌ها شاهد بودیم که در یک دوره طولانی دشمن نقشه‌های فراوانی کشیده و توطئه‌های گسترده‌ی انجام داده‌اند، اما با یک محرم و صفر و یا یک ماه رمضان و شب‌های قدر همه این رشته‌هایی که دشمنان بافته اند به دست معتقدین و مذهبی‌ها پنبه می‌شود و این ارزش‌ها و اعتقادات و داشته هاست که ملت ما را به راه راست هدایت می‌کنم.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود