گرایی از سد حریف نامدار آلمانی گذشت/ صعود به نیمه نهایی

یازدهمین روز از سی و دومین دوره بازی‌های المپیک کاروان ایران با پیروزی محمدرضا گرایی فرنگی کار وزن ۶۷ کیلوگرم تیم ملی کشتی ایران برابر کشتی‌گیر آلمانی به مرحله نیمه‌نهایی صعود کرد.

یازدهمین روز از بازی‌های المپیک توکیو امروز سه‌شنبه با رقابت ورزشکاران ایران در کشتی فرنگی پیگیری شد که طی آن محمدرضا گرایی فرنگی کار وزن ۶۷ کیلوگرم تیم ملی کشتی ایران در نخستین مبارزه خود در بازی‌های المپیک توکیو به برتری دست یافت.

۰۹:۲۱ – غلامرضا محمدی: آزادکاران مهیای حضور در المپیک هستند

غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: شرایط بچه‌ها خیلی خوب است. امروز یک جلسه تمرین داشتیم. قرعه کشی هم امروز برگزار می‌شود. آماده حضور در مسابقات هستیم.

وی تاکید کرد: قرعه حسن یزدانی و رضا اطری برای فردا مشخص خواهد شد و امیدوارم آن چیزی که در توان دارند از خود نشان دهند.

محمدی گفت: بچه‌ها خوب زحمت کشیدند و امیدوارم نتیجه خوبی کسب کنند. ما مهیای حضور در المپیک هستیم و امیدوارم بچه‌ها جنگنده در تشک حاضر شوند.

۰۹:۱۸ – جزینی: یک مبارزه همراه با ناداوری به سود کشتی فرنگی ایران تمام شد

رسول جزینی مربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در خصوص عملکرد محمدرضا گرایی و صعودش به نیمه نهایی گفت: دیدار مقابل حریف آلمانی همراه بود با ناداوری مشهود که خوشبختانه رضا توانست با شایستگی و قابلیت‌های خود این مسابقه را به نفع خود تمام کند.

وی ادامه داد: در داوری‌های روز گذشته هم بارها این موضوع را دیدیم که مانع از رسیدن ملی‌پوشان‌مان به حقشان شد اما گرایی بدون توجه به وضعیت داوری کار را مقابل این قهرمان عنوان‌دار جهان یکسره کرد.

۰۹:۱۵ – گرایی: قول می‌دهم همه توانم را بگذارم

محمدرضا گرایی بعد از راهیابی به مرحله نهایی گفت: حریف آلمانی من عنوان دار جهان بود و می‌دانستم کار سختی مقابل او دارم اما توانستم شکستش بدهم.

این کشتی گیر در بخش دیگری از صحبت‌هایش به مسابقه اولش اشاره کرد و گفت: صبح با کشتی گیر کلمبیا مسابقه داشتم که خیلی بد بدن بود که از پس‌اش برآمدم.

ملی پوش فرنگی ایران ادامه داد: بعد از حریف آلمانی باید برای رفتن به فینال با کشتی گیر گرجستان مسابقه بدهم. البته قبلاً یک بار کشتی گیر گرجستان را شکست داده‌ام و امیدوارم امروز عصر هم همین نتیجه را کسب کنم و بتوانم به فینال بروم.

گرایی در پاسخ به این سوال که پیش بینی می‌شد شکست محمدعلی (برادرش) در روز گذشته روی عملکرد او تأثیر داشته باشد، گفت: من هدف‌های خودم را دارم. درست است که وقتی محمدعلی باخت، خیلی ناراحت شدم اما این موضوع نباید روحیه من را به هم می‌ریخت. اجازه ندادم این نتیجه ذهن من را خراب کند.

کشتی گیر وزن ۶۷ کیلوگرم تیم ملی ایران حرف‌هایش را این‌طور به پایان برد: ان‌شاءالله بعد از ظهر حریفم را شکست می‌دهم و به فینال راه پیدا کنم. قول می‌دهم که تمام توانم را به کار بگیرم و چیزی کم نگذارم.

۰۸:۴۱ – گرایی از سد حریف نامدار آلمانی گذشت / صعود به نیمه نهایی

محمدرضا گرایی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف هورتا از کلمبیا رفت و ۸ بر صفر به پیروزی رسید.

گرایی در کشتی بعدی به مصاف استابلر قهرمان جهان از آلمان رفت که با نتیجه ۵ بر ۵ موفق به شکست حریف شد.

نماینده کشورمان با این پیروزی به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله به مصاف «زویدزه» از گرجستان خواهد رفت.

۰۷:۱۲ – محمدرضا گرایی در نخستین گام پیروز شد

محمدرضا گرایی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف هورتا از کلمبیا رفت و ۸ بر صفر به پیروزی رسید.

وی با این پیروزی در دور سوم با برنده کشتی میان استابلر قهرمان جهان از آلمان و مته نمس از صربستان کشتی می‌گیرد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود