طالبان:
اشغالگران، افغان‌ها را به مکان‌هایی می‌برند که کمتر از زندان نیست

«ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان امروز (دوشنبه) طی سخنانی در تالار لویه جرگه افغانستان گفت: روی پای خود می‌ایستیم و به کسی متکی نخواهیم بود، مردم افغانستان تشنه توسعه اقتصادی هستند.

وی افزود: کسانی که افغانستان را ترک کرده‌اند، اگر برگردند، هیچ خطری تهدیدشان نمی‌کند.

مجاهد ادامه داد: نگران خروج برخی از افغان‌ها از کشور با کمک آمریکایی‌ها هستیم؛ «اشغالگران» به آن‌ها رحم نمی‌کنند و آن‌ها را به مکان‌هایی می‌برند که کمتر از زندان نیستند.

این مقام ارشد طالبان گفت: خبری داریم که ۵ هزار افغان که آمریکایی‌ها به قطر منتقل کردند در شرایط سخت و طاقت فرسا و زیر گرما نگهداری می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: بار‌ها از طرق مختلف به افغان‌هایی که قصد ترک افغانستان را دارند، گفته شده است که نیازی به ترس و وحشت و خروج از کشور وجود ندارد و با خیال راحت به خانه‌های خود بازگردند.

سخنگوی طالبان تأکید کرد که علما باید مسئولیت خود را در این زمینه انجام دهند و مردم را از فرار از کشور و عواقب آن آگاه کنند.

سخنگوی طالبان همچنین تاکید کرد که حکومت آینده شامل همه اقشار جامعه و مقاماتی خواهد بود که در دولت‌های قبلی مشارکت داشته اند.

وی همچنین درخصوص کشت مواد مخدر نیز گفت: تولید مواد مخدر در افغانستان به‌اوج خود رسیده است، تریاک و انواع موادمخدر در شهر‌های مختلف افغانستان به‌راحتی خرید و فروش می‌شود، حتی برخی از وزرا، مقامات و وکلا نیز در این تجارت دست داشتند. مواد مخدر جوانان زیادی را معتاد کرده که اکنون در کابل هستند.

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود