بیانیه وزارتی دولت لبنان با تاکید بر حق مقاومت تصویب شد

هیات دولت لبنان بیانیه وزارتی را پس از اعمال اصلاحات جزیی در آن به اتفاق آرا تصویب کرد.

به گزارش النشره، هیات دولت لبنان در جلسه‌ای که امروز در کاخ بعبدا به ریاست «میشل عون» رئیس جمهور این کشور برگزار کرد بیانیه وزارتی را تصویب کرد.

در این بیانیه بر همکاری میان دولت و پارلمان برای شناخت واقعیت‌ها در خصوص انفجار بندر بیروت و به خصوص در موضوع مربوط به مصونیت‌ها تاکید شده است.

وزیر اطلاع رسانی دولت لبنان پس از جلسه کاخ بعبدا مصوبات نشست امروز هیات دولت لبنان را قرائت کرد و گفت: بیانیه وزارتی به اتفاق آرا تصویب شد و شعار دولت «برای نجات در کنار یکدیگر هستیم» است.

او با بیان اینکه در جلسه امروز به موضوع ورود سوخت ایران به لبنان پرداخته نشده است، گفت که این جلسه فقط مختص بررسی بیانیه وزارتی بوده است.

وزیر اطلاع رسانی لبنان در عین حال تاکید کرد که دولت لبنان قرار است تصمیم‌های مهمی برای کاهش فشار بر مردم اتخاذ کند.

او گفت که در این جلسه تصمیمی درباره حذف یارانه سوخت در لبنان گرفته نشده است.

فرمان تشکیل دولت جدید لبنان در نوزدهم شهریور ماه توسط میشل عون رئیس‌جمهور لبنان صادر شده و او ترکیب وزرای پیشنهادی «نجیب میقاتی» نخست وزیر جدید را امضا کرد تا دولت جدید لبنان پس از یک سال و یک ماه انتظار تشکیل شود.

دولت جدید با توجه به وخامت اوضاع اقتصادی لبنان در سایه تحریم‌های آمریکا و همچنین پیامدهای ناشی از انفجار سال گذشته در بندر بیروت و ادامه تهدیدهای رژیم اشغالگر علیه لبنان، مسیر دشواری را پیش روی خود دارد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود