نعمت زاده و حسین فریدون و رضوی در زندان هستند/ مشایی غیبت دارد

دومین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه دقایقی پیش آغاز شد.

 ذبیح الله خداییان سخنگوی قوه قضائیه صبح امروز در دومین نشست خبری خود با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: دفاع مقدس تجسم عینی تجسم کربلا است. در جنگ تحمیلی ما عزیزانی را از دست دادیم که مثل و مانندی در این کره خاکی ندارند اما همین جنگ دستاوردهای بی نظیری برای ما به ارمغان آورد.

وی افزود: حضرت امام فرمودند که ما در این جنگ انقلاب را به جهان صادر کردیم و ما در این جنگ دوست و دشمن را شناختیم.

سخنگوی قوه قضائیه روحیه اعتماد به نفس در جوانان را از دستاوردهای دفاع مقدس دانست و گفت: امروزه اگر در صنایع موشکی، هسته‌ای، نانو و… پیشرفت داریم ناشی از روحیه اعتماد به نفسی است که جوانان ما در دوران دفاع مقدس به دست آوردند.

انتقال ۱۱۰ نفر از زندانیان خارج از کشور به زندان‌های ایران

سخنگوی قوه قضاییه گفت: در شش ماه اخیر ۱۱۰ نفر از زندانیان ما از خارج کشور به زندان های ما منتقل شدند.

خداییان با بیان این خبر که ۶ نفر از زندانیان خارجی به خارج از کشور منتقل شدند گفت: سال گذشته حدود ۲۵۶ نفر از ایرانیان مقیم زندان های خارج به داخل کشور منتقل شدند و بیش از ۶۰۰ نفر از زندانیانی که در زندان های ما نگهداری می شدند به خارج از کشور منتقل شدند.

حسین فریدون، رضوی و نعمت زاده در زندان هستند

سخنگوی قوه قضاییه گفت: مرخصی زندانیان اختصاص به گروه خاصی ندارد و اینطور نیست که افراد خاصی از مزایایی بیشتری استفاده کنند و یا مرخصی بیشتری به آنها داده باشیم.

وی افزود: حدود ۲۶ هزار و ۷۰۰ نفر از زندانیان ما در مرخصی هستند که وابستگی به فرد و افراد خاصی ندارند و ۲۳ هزار و ۳۲۰ نفر از مرخصی پایان حبس استفاده کردند.

خداییان بیان اینکه افرادی مانند فریدون، نعمت زاده، رضوی و هاشمی الان در زندان هستند گفت: این افراد مرخصی رفته بودند و بازگشته اند و بقایی در مرخصی استعلاجی است و طبق گزارشات واصله در خارج از زندان تحت معالجه است.

سخنگوی قوه قضائیه درباره وضعیت اسفندیار رحیم مشایی نیز اظهار کرد: اقای مشایی در مرخصی بودند و غیبت کردند و اگر کفیل ایشان در موعد مقرر نسبت به معرفی وی اقدام نکند از طریق ضابطین نسبت به جلب فرد اقدام می شود.

بازداشت ۸ نفر در پرونده کریپتولند

سخنگوی قوه قضائیه در ارتباط با وضعیت متضررین رمزارزها گفت: پرونده‌هایی در مورد رمزارزها در مراجع قضائی تشکیل شده است که مهمترین آنها پرونده «کریپتولند» است که در این پرونده ۸ بازداشتی داریم، افراد زیادی در این پرونده متضرر شدند، این شبکه حدود ۲۸۹ هزار نفر کاربر داشته است و میزان مطالبات آنها ۲۰۰ میلیارد تومان است.

وی گفت: اقدامات خوبی در جهت شناسایی متهمان و اموال آنها صورت گرفته است، بیش از ۱۶۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و همچنین ۷ میلیون دلار از این شبکه کشف شده است، تاکنون ۱۳۰ میلیارد تومان و حدود ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار بین افراد متضرر توزیع شده است.

سند مالکیت تمام جزایر صادر شده است

خدائیان در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره آخرین وضعیت پرونده مفتاح خودرو رهنورد و اینکه با فوت متهم ردیف اول پرونده استیفای حقوق شکات چطور انجام می‌شود، گفت: این شخص به ۱۲ سال و ۶ ماه حبس محکوم شده بود، پرونده در دیوان عالی کشور مطرح است و حدود ۱۷۰۰ شاکی دارد.

وی بیان کرد: چنانچه شخص مال داشته باشد اموال بین طلبکاران توزیع خواهد شد و با فوت شخص طلب طلبکاران ساقط نمی‌شود، علت فوت توسط پزشکی قانونی تاکنون اعلام نشده است.

خداییان گفت: در شش ماه گذشته پیشرفت‌های خوبی در اجرای طرح کاداستر بخصوص در رابطه با اراضی ملی و منابع طبیعی داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه سند مالکیت تمام جزایر ما از قبل صادر شده است اظهار کرد: در رابطه با کاداستر در جزایر کیش و قشم پیشرفت‌های چشمگیری داشتیم و سند کاداستری بیشتر اراضی که به نام دولت، مناطق آزاد یا سازمان جنگل‌ها و مراتع است صادر شده است.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود