هادی العامری:
هیچ طرحی برای انحلال یا ادغام الحشد الشعبی را نمی‌پذیریم

رئیس ائتلاف الفتح و دبیر کل سازمان بدر عراق امروز جمعه تاکید کرد که الحشد الشعبی برای ماندن تاسیس شده و هرگز منحل یا ادغام در چیز دیگری نمی‌شود.

به گزارش موازین نیوز، «هادی العامری» در کنفرانس انتخاباتی ائتلاف الفتح در کرکوک گفت: ما همه عراقی‌ها را به مشارکت فعال و مسئولانه در انتخابات دعوت می‌کنیم، چرا که مرجعیت نقشه راه آشکاری را برای انتخابات آتی عراق ترسیم کرد.

وی با دعوت از مردم برای انتخاب نمایندگانی لایق و پاکدست به منظور دستیابی عراق به ثبات، شکوفایی و استقلال، گفت: باید به اصول ملت عراق احترام گذاشته شده و افراد مفسد انتخاب نشوند.

العامری با درخواست از کمیساریای انتخابات برای مدیریت انتخابات به منظور برگزاری آن در فضایی به دور از مال سیاسی و سلاح گفت: نامزد ائتلاف الفتح در کرکوک در گسترش موفق امنیت در این استان بسیار سهیم بوده است.

رئیس ائتلاف الفتح با بیان اینکه انتخاب افرادی که برای دفاع از کرکوک خون نداده‌اند، شایسته نیست، گفت: باید مجاهدانی که از همه چیز خود برای وحدت کرکوک و شکوفایی آن تقدیم کردند گرامی داشته شوند.

العامری با بیان اینکه ائتلاف الفتح هرگز اجازه بازگشت تروریسم و طائفه‌گری را به کرکوک، نماد تنوع عراق، نمی‌دهد، تاکید کرد: الحشد الشعبی برای بقا و ماندن آمده است و هیچ طرحی را برای انحلال یا ادغام آن را نمی‌پذیریم؛ بلکه ما در ائتلاف الفتح برای مسلح شدن ارتش و نهاد امنیتی مبارزه خواهیم کرد.

او در پایان گفت: ما در ائتلاف الفتح شب و روز برای تشویق مردم به حضور در انتخابات و موفقیت آن تلاش خواهیم کرد تا تحول مطلوب در عراق حاصل شود و این امر از طریق حضور شهروندان پای صندوق‌های رای حاصل خواهد شد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود