پژمانفر:
در حوزه لوازم خانگی توان صادرات داریم

نائب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس گفت: ما در حوزه تولید لوازم خانگی علاوه بر تأمین نیاز داخل قادر به صادرات این کالاها نیز هستیم که این مسئله منوط این است که حمایت‌های لازم از این بخش به عمل آید.حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توقف واردات لوزام خانگی از کشور کره جنوبی گفت: این ظرفیت در داخل کشور ما وجود دارد که در حوزه لوازم خانگی هم نیاز داخل را تأمین کنیم و هم محصولاتمان را به کشورهای دیگر صادر کنیم که این مسئله مشروط به این است که حمایت‌های لازم از این بخش به عمل آید.

وی افزود: مردم ما همواره و در همه موارد نشان دادند که در بحث تولید ملی حمایت خودشان را با خرید کالای ایرانی به اثبات رساندند و البته تولیدکنندگان ما نیز باید این موضوع را قدر بدانند و کالای باکیفیت و قابل رقابت با کالاهای خارجی به بازار عرضه کنند.

نائب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس اظهار داشت: حال که واردات لوازم خانگی از کره جنوبی ممنوع شده ما نباید اجازه دهیم که تولید لوازم خانگی در کشور حالت انحصاری پیدا کند و شاهد وضعیتی شبیه وضعیت بازار خودرو در کشور باشیم و محصولات با قیمت بالا و کیفیت پائین به مردم عرضه می‌شود.

پژمان‌فر خاطرنشان کرد: همانطور که گفتم تولیدکنندگان باید قدردان حمایت‌های مردم از خودشان با خرید کالای ایرانی باشند و کالایی باکیفیت به مردم عرضه کنند، چرا که اگر این فرصت را قدر ندانند و فرصت از دست برود، دیگر جبرانی در کار نخواهد بود و ما شاهد تعطیلی کارخانجات داخلی و بیکاری هزاران جوان تحصیلکرده در کشورمان خواهیم بود.

وی افزود: متأسفانه فرهنگ وابستگی به خارج و فرهنگ غلط ما نمی‌توانیم پیش از انقلاب در کشور جا افتاده بود و دروازه‌های کشورمان به روی واردات کالاهای خارجی باز بود. امروزه نیز می‌بینیم که حتی کالاهای بی‌کیفیت خارجی وارد کشور می‌شوند و برای اینکه در بازار به فروش برسند، با مارک شرکت‌های معروف به مردم عرضه می‌شوند و این در حالی است که ما در داخل قادر به تولید همان کالا با کیفیت بالاتر هستیم.

وی اظهار داشت: حمایت از تولید داخل باعث می‌شود تا هزاران جوان تحصیلکرده ما مشغول به کار شوند و ما شاهد حل معضل بیکاری و رونق کسب و کار در کشورمان باشیم.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود