آخرین وضعیت امدادرسانی به زلزله‌زدگان در چهارمحال و بختیاری
دستور رئیس‌جمهور برای رسیدگی فوری به وضعیت زلزله‌زدگان کوهرنگ/ اسکان اضطراری/اعزام هفت اکیپ هلال‌احمر به مناطق زلزله‌زده در کوهرنگ

رییس سازمان مدیریت بحران کشور آخرین وضعیت مناطق تحت تاثیر زلزله ۵.۷ ریشتری در مرز میان دو استان چهارمحال و بختیاری و خوزستان را تشریح کرد.

اسماعیل نجار گفت: حوالی ساعت ۶:۰۹ صبح امروز زلزله ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر منطقه چلگرد در استان چهارمحل و بختیاری و قلعه خواجه در استان خوزستان را لرزاند که درپی آن تیم های ارزیاب از سوی استانداری به مناطق تحت تاثیر زلزله اعزام شدند.

وی با بیان اینکه تا کنون چهار پس لرزه که بزرگترین آنها ۳.۵ ریشتر بزرگی داشته، این منطقه را تحت تاثیر قرار داده است، گفت: با توجه به پس لرزه های رخ داده به احتمال خیلی زیاد زلزله ۵.۷ ریشتری همان زلزله اصلی بوده است. البته لازم است تا چندین ساعت پیش رو ساکنان ساکنان این مناطق همچنان هوشیاری و آمادگی خود را حفظ کنند.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه مدیریت بحران تمامی دستگاه های امدادی، خدماتی و انتظامی را در این مناطق به حالت اماده باش درآورده است، اظهاکرد: تاکنون گزارش های اولیه از مصدومیت دو تن در پی این زلزله حکایت دارد که البته این مصدومیت نیز سطحی بوده است. همچنین مورد فوتی نیز تاکنون نداشتیم.

نجار ادامه داد: البته احتمال خسارات مالی در مناطق روستایی وجود داشته و در حدود ۲۰ روستا مواردی از وقوع خسارت مالی گزارش شده است که تیم های ارزیاب در حال بررسی آن هستند و پس از نهایی شدن نسبت به جبران خسارات اقدام خواهد شد.

زلزله ۵.۷ ریشتری چهارمحال و بختیاری را لرزاند. این زلزله ساعت ۶ و ۹ دقیقه و ۲۸ ثانیه امروز (دوشنبه) چلگرد در استان چهارمحال و بختیاری را تکان داد.

این زلزله در عمق ۱۰ کیلومتری زمین به وقوع پیوست. کانون این زلزله در موقعیت ۳۲.۴۰ عرض شمالی و ۴۹.۷۸ طول شرقی ثبت شده است.

چلگرد مرکز شهرستان کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری است.

همچنین این زلزله در همه شهرهای استان خوزستان از جمله مناطق نزدیک به استان چهار محال و بختیاری و شهرهای اهواز، ماهشهر، آغاجاری، شوشتر، اندیکا، رامهرمز، امیدیه، شوش و … احساس شد.


آخرین اخبار از این زلزله را در زیر می خوانید.


دستور رئیس‌جمهور برای رسیدگی فوری به وضعیت زلزله زدگان کوهرنگ

رئیس دفتر رئیس جمهور به نمایندگی از طرف رئیس‌جمهور درتماس تلفنی با استانداران خوزستان و چهارمحال و بختیاری آخرین وضعیت زلزله در شهرستان کوهرنگ را پیگیری کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس‌جمهور صبح امروز (دوشنبه) به نمایندگی از طرف آیت الله رئیسی در تماس تلفنی با استانداران خوزستان و چهارمحال و بختیاری آخرین وضعیت زلزله در شهرستان کوهرنگ را پیگیری کرد.

وی در این تماس تلفنی ضمن بررسی روند اقدامات انجام شده برای امداد رسانی به زلزله زدگان، دستورات رئیس جمهور در مورد رسیدگی فوری به وضعیت زلزله زدگان و انجام اقدامات امدادی را به استانداران ابلاغ کرد.

۱۱:۱۵ ثبت دو پس لرزه در «چلگرد» / اسکان اضطراری در مناطق زلزله زده

خسرو کیانی سرپرست مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری  اظهار کرد: دو پس‌لرزه ۲.۷ و ۲.۶ ریشتری «چلگرد» را لرزاند.

وی افزود: اسکان اضطراری برای مردم زلزله زده در کوهرنگ در حال انجام است.

سرپرست مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری به تأمین بسته‌های مواد غذایی اشاره کرد و گفت: این بسته‌ها در بین مردم توزیع می‌شود.


۱۱:۱۴ تیم امداد رسان به مناطق زلزله زده اعزام شد

ایرج کیانی مدیر عامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در ساعات اولیه دوتیم برای ارزیابی به منطقه اعزام شده است، اظهار کرد: ۱۴ تیم امداد رسان به مناطق زلزله زده اعزام شدند.

وی عنوان کرد: هشت دستگاه آمبولانس و هفت دستگاه خودروی نجات در مناطق زلزله زده حضور دارند و به مردم خدمت رسانی می‌کنند.

کیانی تصریح کرد: کمبودی در چادر برای اسکان اضطراری و بسته مواد غذایی وجود ندارد.


۱۱:۱۴ رئیس جمهور پیگیر وضعیت مناطق زلزله زده چهارمحال و بختیاری شد

حجت الاسلام رئیسی، رئیس جمهور کشورمان در تماس تلفنی با استاندار چهارمحال و بختیاری پیگیر وضعیت شهرستان‌های زلزله‌زده این استان شد.

اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری در این خصوص گفت: این منطقه به دلیل صعب‌العبور و کوهستانی بودن و پراکندگی روستاها ارزیابی وضعیت تا حدودی زمان بر است.

وی تصریح کرد: با توجه به شدید بودن زلزله قطعاً خسارت‌هایی به مناطق مسکونی و تأسیسات وارد شده است.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه مردم شهرستان کوهرنگ نگران وضعیت نباشند، افزود: تمامی دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادی در حالت آماده‌باش کامل قرار دارند.

عباسی با بیان اینکه خسارت‌های احتمالی جبران می‌شود، ادامه داد: خوشبختانه تا کنون گزارشی مبنی بر تلفات جانی ناشی از این حادثه گزارش نشده است.


 

۹:۵۷ ۲۱ روستای خوزستان از زلزله متأثر شدند

علی خدادادی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان صبح دوشنبه در گفتگوی رسانه‌ای با اشاره به ادامه فعالیت‌های تیم‌های ارزیاب و امدادرسان جمعیت هلال احمر خوزستان در روستاهای متأثر از وقوع زلزله امروز صبح منطقه قلعه خواجه اظهار کرد: خوشبختانه یک مصدوم مانده در زیر آوار در روستای بنه موسی با تلاش نجاتگران هلال احمر نجات یافت و تیم‌های امداد و نجات نیز برای امدادرسانی به دو مصدوم دیگر در روستای کموفه اعزام شده‌اند.

وی افزود: بنا بر گزارش‌های دریافتی ۲۱ روستا از این زمین لرزه متأثر شده و تاکنون روستاهای دره فرح، بنه شیرمحمد، سربازار، دهذیاک، للر، صالح ابراهیم، کموفه، بنه موسی، مازر، گلالک، چردف، سرگه، کتک، درب، چال منار، داورمه، دمه، دلی علیا، دشت گل، سرآهومی و شاهزاده عبدالله مورد ارزیابی اولیه قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: تعداد تیم‌های ارزیاب جمعیت هلال احمر نیز به هفت تیم افزایش یافت.


۰۹:۴۵ تصاویر زلزله ۵.۷ ریشتری در چلگرد چهارمحال و بختیاری

 

 


۹:۴۱ ۲ نفر در پی وقوع زلزله در ایذه مصدوم شدند

عارف اصل شرهانی مسئول روابط عمومی فوریت‌های پزشکی خوزستان اظهار کرد: صبح امروز در پی وقوع زلزله، فوراً تیم‌های ارزیاب به منطقه اعزام شدند.

وی ادامه داد: در پی وقوع این زلزله دو نفر در شهرستان ایذه مصدوم شدند و به بیمارستان شهدای ایذه منتقل شدند.

۸:۵۷ بالگرد اورژانس چهارمحال و بختیاری به پرواز درآمد/ ثبت ۸ مصدوم

محمد حیدری اظهار کرد: برای ارزیابی هوایی مناطق زلزله زده «چلگرد» و کمک رسانی به مصدومان بالگرد اورژانس استان لحظاتی پیش به پرواز در آمد.

وی با بیان اینکه چهار تیم ارزیاب دونفره زمینی در مناطق زلزله زده شهرستان کوهرنگ حضور دارند، عنوان کرد: در صورت اعلام نیاز اتوبوس آمبولانس به منطقه اعزام می‌شود.

رئیس اورژانس چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: تا کنون هشت مصدوم به صورت سرپایی خدمات درمانی را دریافت کردند.

همچنین جلسه ستاد بحران با حضور استاندار در «چلگرد» برگزار می‌شود.


۸:۳۰ ثبت پس‌لرزه ۲.۹ ریشتری در «چلگرد»/ مردم در مکان‌های ایمن حضور یابند

خسرو کیانی سرپرست مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: پس لرزه ۲.۹ ریشتری در عمق ۱۱ کیلومتری زمین «چلگرد» را لرزاند.

وی تصریح کرد: این پس لرزه ساعت شش و ۲۵ دقیقه و ۴۱ ثانیه در ۱۰ کیلومتری عمق زمین و در موقعیت طول جغرافیایی ۴۹.۷۷ و عرض جغرافیایی ۳۲.۴۳ رخ داد.

سرپرست مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری از مردم این منطقه خواست در مکان‌های ایمن حضور یابند و افزود: زمین لرزه ابتدایی با ۵.۷ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین ساعت شش و ۹ دقیقه و ۲۸ ثانیه در ۱۱ کیلومتری عمق زمین و در موقعیت طول جغرافیایی ۴۹.۷۸ و عرض جغرافیایی ۳۲.۰۴ رخ داد.


۸:۲۹ خانه‌های روستایی در خوزستان ترک خورد / ۳ پس لرزه رخ داد

شهاب صدیقی مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان صبح امروز در گفتگو با صدا و سیما اظهار کرد: ارزیابی‌های اولیه در بخش خسارت جانی انجام شده که خوشبختانه تاکنون هیچ گونه گزارش فوتی و مصدوم نداشتیم.

صدیقی افزود: در خصوص خسارت مالی نیز تاکنون وقوع ترک در برخی منازل روستایی شهرستان‌های اندیکا و مسجدسلیمان گزارش شده است.

وی اظهار داشت: از دقایق اولیه وقوع زمین لرزه، هفت تیم ارزیاب از هلال احمر، ۲۱ دستگاه آمبولانس اورژانس، سه دستگاه اتوبوس آمبولانس و سه فروند هلی‌کوپتر به حالت آماده‌باش درآمدند و برای بررسی میزان خسارات در مناطق گزارش شده حضور دارند.

به گفته صدیقی، سه پس لرزه نیز در شهرهای استان گزارش شده است و مجموعه استان به ویژه فرمانداری‌های ایذه، اندیکا و مسجدسلیمان مدیریت ستاد بحران خود را به حالت آماده‌باش در آورده‌اند.


۸:۲۰ تاکنون هیچ گونه خسارتی ناشی از زلزله در دزپارت اعلام نشده است

مجید رحمانی سرپرست فرمانداری شهرستان دزپارت  با بیان اینکه کانون زمین لرزه صبح امروز حوالی مرز چهارمحال و بختیاری و خوزستان بود، اظهار کرد: این زمین لرزه تاکنون هیچ خسارتی در شهرستان دزپارت نداشته است.

وی ادامه داد: ستاد مدیریت بحران نیز در آماده باش کامل است و در صورت لزوم آماده اعزام به مناطق مختلف هستند.

رحمانی تاکید کرد: همه دهیاران تا اطلاع ثانوی حق خروج از شهرستان را ندارند و هرگونه خسارت احتمالی را فوراً به فرمانداری دزپارت منعکس کنند.


۸:۱۸ قطعی چنددقیقه‌ای برق در منطقه زلزله‌زده چلگرد / برق وصل شد

مجید فرهزاد مدیر عامل شرکت برق چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: با وقوع زلزله ۵.۷ ریشتری در «چلگرد» برق منطقه به مدت پنج دقیقه قطع شد.

وی عنوان کرد: ۱۰ تیم این شرکت در حال آماده باش قرار دارد.

مدیر عامل شرکت برق چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: تاکنون خسارتی به زیر ساخت‌های برق در این منطقه گزارش نشده است.

فرهزاد افزود: در حال حاضر سه تیم در منطقه حضور دارد.


۸:۱۵ یک مصدوم در خوزستان به دلیل وقوع زلزله چلگرد

علی پهلوان در گفتگویی رسانه‌ای با اشاره به وقوع زمین لرزه در منطقه چلگرد در همسایگی استان خوزستان عنوان کرد: تیم‌های ارزیاب این جمعیت از دقایق اولیه حادثه در منطقه حضور یافته‌اند و تا کنون گزارشی از تلفات جانی در این حادثه گزارش نشده است و فقط یک مصدوم در منطقه چلو اعلام شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان خوزستان افزود: تیم‌های عملیاتی امداد و نجات جمعیت هلال احمر در شهرستان‌های لالی، اندیکا، مسجدسلیمان، ایذه و باغملک در حالت آماده باش کامل قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد حسب گزارش‌های دریافتی از سوی مرکز راهداری همه مسیرهای مواصلاتی در این منطقه باز هستند.


 ۸:۰۷ اعزام تیم های ارزیاب به مناطق زلزله زده / آماده باش امداد هوایی

اعزام تیم‌های ارزیاب/ خسارت به منازل و زیرساخت‌ها/ ثبت ۲ مصدوم

مهدی ولی پور رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: تاکنون ٧ تیم ارزیاب از استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری به کانون زلزله در چلگرد اعزام و به استان‌های معین اصفهان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد اعلام آماده باش شده است.

وی افزود: همچنین مصدومیت دو نفر در روستای گراب از استان چهار محال و بختیاری گزارش شده که مصدومین به درمانگاه چمن گلی انتقال یافته‌اند.

ولی پور ادامه داد: یک تیم امداد هوایی در اهواز هم برای اعزام در صورت نیاز آماده باش است.

وی افزود: با توجه به گزارش مرکز EOC استان خوزستان مبنی بر کوهستانی بودن مناطق تاراز و دره شو، کوه هم در این منطقه ریزش کرده است.


‏ ۸:۰۱ اورژانس خوزستان پس از زلزله چلگرد به حال آماده باش درآمد

مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در پی زلزله بامداد امروز این مجموعه به حالت آماده باش در آمد.

عارف اصل شرهانی افزود: اعزام تیم‌های ارزیاب به مناطق در معرض خطر خوزستان، آمادگی ۲۱ دستگاه آمبولانس، سه دستگاه اتوبوس، تیم واکنش سریع، آماده باش سه فروند بالگرد اورژانس و رصد از طریق eoc از جمله اقدامات اورژانس استان در شرایط مقابله با خطرات زلزله بامداد امروز است.

وی گفت: هم اکنون جلسه اضطراری در بخشداری اندیکا و اعزام تیم ارزیاب فوریت‌های پزشکی به قلعه خواجه در حال انجام است.


۷:۵۸ خسارت به منازل مسکونی و زیرساخت‌ها در زلزله «چلگرد» وارد شد / ثبت یک مصدوم تاکنون

اعزام تیم‌های ارزیاب/ خسارت به منازل و زیرساخت‌ها/ ثبت ۲ مصدوم

خسرو کیانی سرپرست مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: تا کنون یک مصدوم به دنبال وقوع این زلزله گزارش شده است.

وی با بیان اینکه خسارت‌هایی به حوزه زیر ساخت‌های این منطقه هم وارد شده است، عنوان کرد: مطابق ارزیابی ها خسارت به زیر ساخت‌ها و منازل مسکونی گزارش شده است.

سرپرست مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری با اشاره به ثبت یک مورد مصدومیت به دنبال وقوع زمین لرزه، ادامه داد: تا کنون خسارت و تلفات جانی گزارش نشده است.

کیانی افزود: تیم‌های ارزیاب در حال بررسی میزان خسارتهای وارده شده به این مناطق هستند.


۷:۴۰ اعزام ۴ تیم اورژانس به «چلگرد» / خسارت جانی تاکنون گزارش نشده است

اعزام تیم‌های ارزیاب/ خسارت به منازل و زیرساخت‌ها/ ثبت ۲ مصدوم

محمد حیدری رئیس اورژانس چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: چهار تیم ارزیاب دونفره به مناطق زلزله زده شهرستان کوهرنگ اعزام شده است.

وی با بیان اینکه اورژانس هوایی در آماده‌باش کامل قرار دارد، عنوان کرد: در صورت اعلام نیاز اتوبوس آمبولانس به منطقه اعزام می‌شود.

رئیس اورژانس چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: تا کنون خسارت جانی اعلام نشده است.


۷:۵۴ اعلام آماده باش در شهرستان ایذه/ اعزام گروه‌های ارزیاب

حسن نبوتی فرماندار شهرستان ایذه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر بین قلعه خواجه در اندیکا خوزستان و چلگرد در استان چهارمحال و بختیاری به وقوع پیوسته است.

وی افزود: ستاد بحران این شهرستان به حالت آماده باش درآمده است.

نبوتی بیان کرد: گروه‌های ارزیاب برای بررسی هرگونه خسارات به نقاط مختلف شهرستان اعزام شده‌اند.


۷:۳۴ اعزام ۲ تیم ارزیاب به منطقه زلزله‌زده چهارمحال و بختیاری

اعزام تیم‌های ارزیاب/ خسارت به منازل و زیرساخت‌ها/ ثبت ۲ مصدوم

ایرج کیانی در گفت و گو با خبرنگار مهر با بیان اینکه دوتیم برای ارزیابی به منطقه اعزام شده است، اظهار کرد: ۱۰ تیم در آماده باش قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه هر تیم متشکل از پنج نفر است، عنوان کرد: در صورت نیاز بسته‌های مواد غذایی ۷۲ ساعته و یک ماهه به منطقه ارسال می‌شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تلفات جانی تا کنون گزارش نشده است، ادامه داد: کمبودی در زمینه مواد غذایی و امکانات برای کمک رسانی وجود ندارد.

خسرو کیانی سرپرست مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری هم در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار کرد. زمین لرزه ۵.۷ ریشتری در عمق ۱۰ کیلومتری زمین چهارمحال و بختیاری را لرزاند.

وی تصریح کرد: این زمین لرزه ساعت شش و ۹ دقیقه و ۲۸ ثانیه در ۱۰ کیلومتری عمق زمین و در موقعیت طول جغرافیایی ۴۹.۷۸ و عرض جغرافیایی ۳۲.۰۴ رخ داد.

سرپرست مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری مرکز زمین لرزه را «چلگرد» عنوان کرد و افزود: بر اساس این گزارش، نزدیک‌ترین شهرها به محل وقوع این زمین لرزه ۳۳ کیلومتری «چلگرد» چهارمحال و بختیاری، ۳۷ کیلومتری «قلعه خواجه» خوزستان و ۶۳ کیلومتری «ایذه» خوزستان ثبت شده است.

کیانی ادامه داد: همچنین نزدیک‌ترین مراکز استان‌ها به محل وقوع این زلزله ۱۰۲ کیلومتری شهرکرد و ۱۵۸ کیلومتری اهواز گزارش شده است.

 


۷:۰۹ اعلام آماده باش در خوزستان به دلیل زلزله چلگرد

مدیر کل مدیریت بحران خوزستان صبح امروز در گفتگویی رسانه‌ای با اشاره به اینکه زمین لرزه به بزرگی ۵.۷ ریشتر بین قلعه خواجه در اندیکا خوزستان و چلگرد در استان چهارمحال و بختیاری به وقوع پیوسته است گفت: به سراسر استان اعلام آماده باش شد.

شهاب صدیقی اظهار کرد: به همه فرمانداری‌ها و دستگاه‌های امدادی و عملیاتی سراسر استان به منظور پیشگیری از هر حادثه احتمالی اعلام آماده باش شد.


۷:۰۴ زمین لرزه چلگرد خوزستانی‌ها را بی خواب کرد

صبح امروز مردم اغلب شهرهای خوزستان با لرزش شدید ناشی از زلزله در چلگرد از خواب بیدار شدند.

زلزله در همه شهرهای استان خوزستان از جمله شهرهای نزدیک به استان چهار محال و بختیاری و شهرهای اهواز، ماهشهر، آغاجاری، شوشتر، اندیکا، رامهرمز، امیدیه، شوش و … احساس شد.


۶:۵۲ زلزله ۵.۷ ریشتری چهارمحال و بختیاری را لرزاند

اعزام تیم‌های ارزیاب/ خسارت به منازل و زیرساخت‌ها/ ثبت ۲ مصدوم

مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران از وقوع زلزله شدید در استان چهار محال و بختیاری خبر داد.

بر این اساس اعلام شد که زلزله ۵.۷ ریشتری چهارمحال و بختیاری را لرزاند. این زلزله ساعت ۶ و ۹ دقیقه و ۲۸ ثانیه امروز (دوشنبه) چلگرد در استان چهارمحال و بختیاری را لرزاند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود