قیمت جهانی طلا در بالاترین سطح یک ماهه، هر اونس ۱۷۹۳ دلار
اونس طلا به داد قیمت سکه رسید

قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، پنج‌شنبه، تحت تأثیر افت ارزش دلار و افت سود اوراق قرضه آمریکا به بالاترین سطح یک ماه اخیر رسید.

به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، پنج‌شنبه، تحت تأثیر افت ارزش دلار و افت سود اوراق قرضه آمریکا به بالاترین سطح یک ماه اخیر رسید.

قیمت خرید نقدی هر اونس طلا در بورس لندن، اسپات‌گلد، تا ساعت ۷:۲۲ به وقت تهران، بدون تغییر نسبت به قیمت بسته شده دیشب، در ۱٫۷۹۳.۷۲ دلار باقی ماند. قیمت این شاخص در معاملات دیشب برای چند لحظه به ۱٫۷۹۵.۸۱ دلار رسید. این بالاترین قیمت طلا از ۱۶ سپتامبر تا کنون به حساب می‌آید.

قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا ۰.۱ درصد نسبت به قیمت بسته شده دیشب افت کرد و به ۱٫۷۹۲.۲۰ دلار رسید.

آن‌چه باعث شد قیمت جهانی طلا تقویت شود این بود که شاخص دلار ۰.۵ درصد در برابر ارزهای مهم جهان افت کرد و از بالاترین سطح یک ساله خود پایین آمد تا قیمت طلا برای دارندگان ارزهای غیر دلاری کاهش یافته و تقاضا برای خرید آن بالا برود.

همچنین سود اوراق قرضه آمریکا از بالاترین سطح ۴ ماهه خود بازگشت و باعث شد نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده به صرفه‌تر باشد.

قیمت طلایی بازار سکه

حرکت یکباره صعودی قیمت طلا موجب شد که قیمت سکه امامی یک کانال بالاتر بیاید.

حرکت یکباره صعودی اونس طلا موجب شد که قیمت سکه امامی یک کانال بالاتر بیاید. با ورود فلز گران بهای داخلی به میانه کانال ۱۱میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، امروز نگاه ها برای تلاش سکه برای شکست مرز ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دوخته شده است. افزایش اونس طلا به محدوده هزار و ۷۹۰ دلار مهم ترین عاملی است که انتظارات افزایشی را بازار سکه ای تقویت کرده است که تا روز سه شنبه نزدیک به ۶۰۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داده بود.

در کنار این، گفته می شود که توقف روند نزولی دلار دیگر عاملی بود که احتیاط فروشندگان سکه را بیشتر کرد. دلار پس از ۵ افت متوالی، روز چهارشنبه کمی در کانال ۲۷ هزار تومانی پیشروی کرد.

به باور تحلیل گران فنی در صورتی که امروز قیمت سکه امامی به بالای محدوده ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی برگردد،‌انتظارات افزایشی در بازار تقویت خواهد شد. در صورت وقوع این اتفاق حداقل کاهشی های بلندمدت بازار از معاملات خارج خواهد شد.

البته با وجود رشد قیمت روز چهارشنبه و افزایش ارزش ذاتی سکه، هم چنان کار دشواری برای شکست محدوده ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی وجود دارد. بررسی ها نشان می دهد که ارزش ذاتی سکه در محدوده ۱۱ میلیون و ۴۷۵ هزار تومان قرار دارد که بالای ۳۰۰ هزار تومان از محدوده ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی فاصه دارد. در صورتی که دلار به سوی محدوده ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان برود، شانس صعود قابل توجه فلز گران بهای داخلی بسیار بیشتر خواهد بود. البته شکست مرز هزار و ۸۰۰ دلاری اونس طلا نیز می تواند افزایشی های بازار سکه را تقویت کند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود