آمریکا مدعی شد
توقیف یک کشتی ماهی‌گیری حامل سلاح ایران!

 مقامات نظامی آمریکا مدعی شدند یک کشتی ماهیگیری حامل سلاح های سبک را در بخش شمالی دریای عمان توقیف کرده اند.

 ناوگان پنجم دریایی آمریکا مستقر در بحرین، دیشب با صدور بیانیه ای در صفحه توییتر خود با اعلام این خبر مدعی شد: این کشتی ماهیگیری بدون پرچم دوشنبه این هفته (20 دسامبر 2021) در بخش شمالی دریای عرب و در نزدیکی عمان و پاکستان در حرکت بوده که از سوی ناوگان آمریکا توقیف شده است.

بنابر گزارش آسوشیتدپرس، بر اساس بیانیه ناوگان پنجم دریایی آمریکا، این کشتی ماهیگیری با 5 خدمه یمنی و حامل 1400 قبضه تفنگ کلاشینکف و 226 هزار گلوله است که احتمالا از سوی ایران برای حوثی ها یمن (انصارالله) در حال ارسال بوده است.

5Jl033wBC8Gf

در این بیانیه آمده است: این قایق در مسیری حرکت می کرد که “به طور تاریخی برای حمل و نقل غیرقانونی سلاح به حوثی ها در یمن استفاده می شد… عرضه، فروش یا انتقال مستقیم و غیرمستقیم تسلیحات به حوثی‌ها ناقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل و تحریم‌های آمریکا است.”

کشتی های گشتی نیروی دریایی آمریکا قبل از غرق کردن کشتی ماهیگیری به دلیل “خطری” که برای کشتی های تجاری ایجاد می کرد، سلاح های مصادره شده را به ناوشکن “یو اس اس اوکین” منتقل کردند. گفته می شود که خدمه یمنی به کشورشان بازگردانده خواهند شد.

ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد که در سال جاری (2021) تاکنون حدود 8700 قبضه سلاح به مقصد یمن را در منطقه 2.5 میلیون مایل مربعی که در آن گشت‌زنی می‌کند، از جمله دریای سرخ و خلیج فارس که دارای اهمیت استراتژیک است، مصادره کرده است.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود