فرهاد مجیدی فوت کوزه‌گری را به استقلال یاد داد!

تیم فوتبال استقلال تهران توانست روز گذشته با حساب پنج بر دو از سد الاهلی عربستان رقیب قدیمی خود عبور کند تا با اقتدار صدر جدول گروه را در اختیار بگیرد و بهترین شروع را نیز در بین تیم های ایرانی از آن خود کند.

در این مسابقه فرشید اسماعیلی، مهدی قایدی دوبار، شیخ دیاباته و محمد نادری برای استقلال گلزنی کردند و هر دو گل الاهلی را نیز عمر سومای سوریه ای وارد دروازه رشید مظاهری کرد تا در مجموع این بازیکن موفق به زدن ده گل مقابل نمایندگان ایران شده باشد.

صعود استقلال به مرحله بعد در حقیقت منوط به حفظ آمادگی تاکتیکی در بازی‌های آتی است و اگر آبی‌ها موفق شوند همان عملیات هجومی که در بازی با الاهلی به اجرا گذاشتند، مقابل دیگر تیم‌ها نیز تکرار کنند، صعودشان از این گروه قطعی خواهد بود.
باید توجه داشت که استقلال به رغم کاستی‌هایی که گاهاً در قلب دفاع داشت و باید فکری اساسی به حال آن شود، از یک تنوع گلزنی تحسین‌برانگیز سود می‌برد که این خصیصه می‌تواند یکی از رموز موفقیت در بازی‌های آتی هم باشد.
شاید تیم از هم گسیخته الاهلی تا حدی تحلیل قطعی درباره میزان توانایی استقلال در بخش هجومی را تحت‌الشعاع قرار دهد اما به واقع گلزنی‌های متنوع استقلال نشان داد از خط آتشی مطلوب سود می‌برد که قادر است به اشکال گوناگون دروازه حریف را باز کند. حسن دیگر استقلال در فاز گلزنی بخصوص در بازی بامداد جمعه تیزهوشی و فرصت‌طلبی بازیکنان بود؛ به گونه‌ای که وقتی مدافعان الاهلی روی گل اول و دوم دچار اشتباه شدند، بازیکنان این تیم از این فرصت نهایت بهره را بردند.

رسانه‌ها اما بیش از آنکه نسبت به ضعف خط دفاعی استقلال نوشته باشند به پنج گل این تیم اشاره کردند که کمی البته باید درخصوص نقاط ضعف این تیم هم نوشت که نگاهی واقع گرایانه داشت. فرهاد مجیدی البته در نشست خبری پس از مسابقه اشاره درستی به هفته اول این رقابت ها داشت و گفت:« ما پنج گل زدیم اما هنوز اتفاق خاصی رخ نداده است.»

اشاره درستی است که نباید استقلال در باد این برد درخشان بخوابد. ضمن اینکه دو گل دریافتی از الاهلی آشفته قطعا نشان از ضعف خط دفاعی دارد که باید قطعا در دیدارهای آتی برطرف شود چرا که الدحیل قطعا قوی تر از الاهلی است که در 9 مسابقه آخر خود در لیگ عربستان شش بار شکست خورد و سه تساوی کسب کرد و از پیروزی حتی در یک مسابقه هم عاجز بود.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود