روزنامه هاآرتص:
اقدامات ضد ایرانی نتانیاهو «بازی با آتش» است

روزنامه صهیونیستی هاآرتص، اقدامات ضد ایرانی نتانیاهو را «بازی با آتش» ارزیابی کرد و نوشت: تغییر قوانین بازی می‌تواند پیامدهای وخیمی برای تل‌آویو به همراه داشته باشد.

یوسی ملمان طی مقاله‌ای در روزنامه هاآرتص، نوشت:به دنبال حمله شکل گرفته علیه کشتی ایرانی در دریای سرخ و اشتباه مهلک پیش آمده در درز کردن اطلاعات مربوط به این عملیات اسراییل باید به این نتیجه رسیده باشد که می‌بایست از ریختن بنزین بر روی آتش دست بردارد.

وی تاکید کرد که رژیم صهیونیستی قواعد نانوشته بازی به رسمیت شناخته نشده را تغییر داده است که می‌تواند پیامد‌های وخیمی به همراه داشته باشد.

ملمان با اشاره به حمله شکل گرفته علیه کشتی ایران در دریای سرخ و خرابکاری به وجود آمده در تاسیسات غنی سازی اورانیوم نطنز هشدار داد که ” این دو عملیات نشان می‌دهد که اسراییل به رهبری بنیامین نتانیاهو در حال بازی با آتش بسر می‌برد. ”

وی به تهدید ایران مبنی بر اینکه انتقام این دو اقدام تجاوزکارانه را خواهد گرفت، اشاره کرد و گفت: تل اویو باید با توجه به تجربه‌های گذشته این تهدید را جدی تلقی کند، زیرا بدون شک ایرانیان در صدد انتقام گرفتن از اسراییل هستند.

این مقاله نویس هاآرتص هشدار داد که ” درگیری شکل گرفته میان ایران و اسراییل ظرف دو سال و نیم گذشته هر آن ممکن است از کنترل خارج شود و این امر باعث می‌شود تا اسراییل در گردونه خشونت گرفتار شود.

ملمان خاطرنشان کرد که ۹۵ درصد تجارت اسراییل از راه دریا صورت می‌گیرد و نیروی دریایی آن نسبتا کوچک است و توان آن در حمایت و تامین امنیت تجارت دریایی به ویژه در مناطقی همچون اقیانوس هند و دریای سرخ دور افتاده از سواحل اسراییل محدود است.

وی در همین رابطه به مطلب انتشار یافته در روزنامه نیویورک تایمز به نقل از یک مقام اسراییلی اشاره کرده که اظهار داشت: اگر هدف از عملیات نطنز انتقام گرفتن بوده پس بدون شک طراح این عملیات و تایید کننده آن بر وخامت اوضاع افزوده اند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود