قیمت کلیدی دلار در بازار ارز
توصیه به آماتورها نظاره‌گر باشید

 

در بازار روز شنبه قیمت دلار هرات در کانون توجه است. در عین حال هر چه زمان بیشتری از 1400 می گذرد توصیه ها درباره آینده بازار ارز و قیمت دلار در روزهای پیش رو بیشتر شفاف می شود.

«نظاره‌گر وقایع بازار دلار باشید». این جمله‌ای است که به تکرار در دو روز انتهایی هفته گذشته، از سوی معامله گران باتجربه بازار شنیده می‌شد. آن‌ها اعتقاد داشتند، اگر کسی در سال ۱۴۰۰ خریدوفروش خاصی را صورت نداده است، چند روز دیگر نیز صبر کند تا تکلیف مذاکرات هسته‌ای یا نقاط حمایت و مقاومت دلار مشخص شود.

به‌طور مشخص، بازیگران فنی بازار اعتقاددارند، تا زمانی که دلار زیر محدوده ۲۴ هزار و ۴۰۰ تومانی قرار دارد، بهتر است که موقعیت خرید جدیدی ایجاد نشود و تا هنگامی‌که به زیر محدوده ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومانی نرفته است، فروش‌های جدیدی صورت نگیرد.از نگاه آن‌ها،موقعیت‌های خریدوفروش در دامنه ۲۳ هزار و ۸۰۰ تا ۲۴ هزار و ۴۰۰ تومان چندان جذاب نیست.

از سوی دیگر، باتجربه‌های بازار باور دارند که وقایع سیاسی نقش مهمی در نوسانات آتی دلار دارند. به اعتقاد آن‌ها، طی روزهای آتی خبرهای بیشتری درباره مذاکرات هسته‌ای منتشر خواهد شد که ممکن است مشخص کند، قبل از انتخابات ایران، توافقی صورت خواهد گرفت یا همه‌چیز به بعد انتخابات موکول خواهد شد. آن‌ها انتظار دارند، درصورتی‌که توافقی حاصل نشود، حجم خریدها در بازار ارز صعودی شود و بخشی از تقاضای به تعویق افتاده نیز سعی کند نیاز خود را مرتفع کند. عده زیادی در هفته‌های اخیر سعی کردند خریدی صورت ندهند، چراکه انتظار پایین آمدن بیشتر قیمت‌ها رادارند.

شب گذشته حسین عبده تبریزی در کلاب هاوس اظهار کرد: سرمایه‌گذاران و فعالان بازارها توصیه می‌کنم با دلار 22 هزار تصمیم‌های خود را بگیرند. این اظهارنظر نشان می‌دهد از دیدگاه این صاحب‌نظر کف قیمت دلار فعلاً و با فرض به نتیجه نرسیدن مذاکرات در این محدوده است.

دلار در بازار آزاد امروز ۲۳,۷۸۰ (بیست و سه هزار و هفتصد و هشتاد ) تومان نرخ گذاری شد که کاهش قیمت را تجربه کرد. قیمت طلا هم پایین آمد.

منبع:اقتصادنیوز

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود