مجیدی و یحیی از دربی ایران در لیگ قهرمانان آسیا استقبال می‌کنند؟

این مسابقه البته برای الوحده اهمیت بسیار بالایی دارد چون این تیم تلاش می کند تا بیشترین امتیاز باقی مانده را کسب کند و با یک امتیاز قابل قبول، رتبه دوم گروه را کسب و به دور بعدی صعود کند.

امشب هفته پنم لیگ قهرمانان آسیا آغاز می شود که طی آن پرسپولیس در دیداری نه چندان حساس به مصاف الوحده امارات می رود. این مسابقه البته برای الوحده اهمیت بسیار بالایی دارد چون این تیم تلاش می کند تا بیشترین امتیاز باقی مانده را کسب کند و با یک امتیاز قابل قبول، رتبه دوم گروه را کسب و به دور بعدی صعود کند.

با توجه به اینکه از 5 تیم دوم گروه های غرب آسیا دو تیم حذف می شوند پس سه تیمی که بیشترین امتیاز را کسب کرده باشند و دوم شده باشند می توانند به دور بعدی صعود کنند.

معادلات تقابل تیم‌ها در مرحله یک هشتم هم دارای فرمول ویژه‌ای است و بسته به اینکه بهترین تیم دوم از کدام گروه‌ها صعود کنند، حریفان مرحله یک هشتم با هم متفاوت خواهند بود. در حال حاضر تراکتور ایران در رده دوم جدول گروه B، استقلال در رده دوم جدول گروه C، فولاد در رده سوم جدول گروه D و پرسپولیس در رده نخست گروه E قرار دارد. با امتیازات رقم خورده تا پایان هفته چهارم، از بین نمایندگان ایران این تنها استقلال است که می‌تواند به عنوان بهترین تیم دوم راهی مرحله بعد شود و تراکتور این شرایط را ندارد. اگر جدول گروه‌ها تا پایان هفته ششم مرحله گروهی به همین شکل باقی بماند دو دربی بزرگ در انتظار قاره آسیا خواهد بود؛ یکی در ایران و دیگری در عربستان.

با جایگاه‌های فعلی تیم‌ها دربی بزرگ ایران در آسیا قطعی است؛ یعنی استقلال و پرسپولیس با فرمول «تیم نخست گروه E و تیم دوم گروه C» با هم دیدار می‌کنند. با همین جداول، الدحیل قطر با استقلال تاجیکستان، السد قطر با الشارجه امارات و النصر با الهلال عربستان دیدار خواهند کرد.

همانطور که گفته شد بازی‌های مرحله یک هشتم بستگی به این دارد که کدام تیم‌ها از کدام گروه‌ها به عنوان بهترین تیم دوم صعود کنند. برگزاری دربی آسیایی در مرحله بعد در چند حالت دیگر هم ممکن است. به عنوان مثال هم استقلال و هم پرسپولیس در گروه خود صدرنشین شوند و تیم‌های دوم از گروه‌های A، C و E باشند.

به هر حال با اتمام مرحله گروهی همه چیز مشخص خواهد شد، اما شاید برگزاری دو دربی بزرگ و حساس قاره آسیا در دو کشور ایران و عربستان بتواند جذابیت‌های مرحله یک هشتم نهایی را چند برابر کند. باید دید آیا فرهاد مجیدی و یحیی گل محمدی از دربی آسیایی استقبال می کنند یا تلاش می کنند که این اتفاق رخ ندهد؟ تلاش یعنی استقلال برای کسب شش امتیاز باقی مانده نهایت تلاشش را بکند و پرسپولیس نیز طوری بازی کند که حداکثر امتیاز را نگیرد تا تیم دوم گروهش امتیازش بیش از قبل شود.

منبع: پارسینه

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود