رئیسی عنوان کرد؛
ثبت نام واکسیناسیون سالمندان حضوری نیست

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: ثبت نام برای واکسیناسیون سالمندان به هیچ وجه حضوری نیست.

علیرضا رئیسی در ارتباط زنده خبری با بخش خبری ساعت ۱۴ شبکه یک سیما، اظهار داشت: فقط تزریق واکسن برای سالمندان حضوری خواهد بود و ثبت نام حضوری نداریم.

وی با تاکید بر اینکه مراقبین سلامت با سالمندان تماس خواهند گرفت و زمان واکسیناسیون را به آنها اعلام خواهند کرد، تصریح کرد: سالمندانی که از قلم افتاده و جا مانده باشند، باید تا پایان هفته آینده صبر کنند و بعد از آن وارد سامانه وزارت بهداشت شده و کد ملی خود را ثبت می‌کنند و منتظر می‌مانند که مراقبین سلامت با آنها تماس بگیرند و یا اینکه پیامک بدهند تا برای واکسیناسیون مراجعه کنند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد: زمان و مکان مراجعه سالمندان از طریق تماس تلفنی یا پیامک به آنها اعلام خواهد شد و نگران نباشید.

وی افزود: بعد از تزریق اول، زمان و مکان فاز دوم تزریق نیز به آنها از طریق تماس تلفنی یا پیامک اعلام خواهد شد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در واکنش به ماجرای فیلم منتشر شده از واکسیناسیون چینی‌ها در یک بیمارستان در تهران، گفت: تزریق واکسن برای اتباع خارجی در دستور کار ما قرار ندارد. اما به دلیل دستور سازمان جهانی بهداشت برای واکسیناسیون، کشورهایی که در ایران سفارتخانه دارند، نسبت به واکسیناسیون کارکنان و پرسنل خود اقدام می‌کنند.

وی افزود: واکسیناسیون این افراد از واکسن‌های ما نیست و خودشان تأمین می‌کنند. با توجه به اینکه تزریق واکسن باید زیر نظر پزشک انجام شود، این سفارتخانه‌ها کار واکسیناسیون کارکنان خود را در یک مرکز درمانی انجام می‌دهند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود