حیدری:
لغو قطره چکانی تحریم‌ها را نمی‌پذیریم

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر تحریم‌ها به صورت قطره چکانی و موردی لغو شود، هیچ ارزشی برای ما ندارد و همه تحریم‌ها باید یکجا لغو شود.

شهریار حیدری در واکنش به اظهارات اخیر آمریکایی‌ها مبنی بر اینکه تنها تحریم‌های مرتبط با برجام را برمی‌دارند و تحریم‌های ترامپی و ضد برجامی را رفع نخواهند کرد، گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به طور مکرر جلساتی را با مسئولان وزارت امور خارجه برگزار می‌کند تا ابعاد مذاکرات وین و توافقاتی که با گروه ۱+۴ انجام شده است، مشخص شود.

وی بیان کرد: تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران باید به گونه‌ای لغو شود که برای کشور و مردم منفعت داشته باشد و اگر تحریم‌ها به صورت قطره چکانی و موردی لغو شود، هیچ ارزشی برای ما ندارد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حرف مقامات جمهوری اسلامی ایران همواره لغو تمام تحریم‌های ظالمانه‌ای بوده است که غربی‌ها بر کشورمان تحمیل کرده‌اند و بر این اساس، همه تحریم‌ها باید یکجا لغو شود.

حیدری ادامه داد: تحریم‌هایی که به کشورمان تحمیل شده است، همه جانبه بوده و در زمان لغو هم باید همه این تحریم‌ها به صورت کامل برداشته شود و ما دسته بندی برای برداشتن تحریم‌ها را نمی‌پذیریم.

وی متذکر شد: در دوران ترامپ شدیدترین تحریم‌ها بر کشورمان اعمال شد و البته در دوران دیگر روسای جمهور آمریکا هم تحریم‌های بسیار سختی بر ایران تحمیل شد و باید همه این تحریم‌ها برداشته شود.

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: تقسیم بندی آمریکایی‌ها برای لغو تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران برای ما پذیرفتنی نیست و آنان باید همه تحریم‌های ایران را بردارند تا ما هم در چارچوب برجام به تعهدات خود بازگردیم.

حیدری در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه آیا تعلیق تحریم‌ها توسط دولت آمریکا به صورت ۱۲۰ و ۱۸۰ روزه می‌تواند نفعی برای کشور داشته باشد، گفت: تعلیق تحریم‌ها نیز بحثی بی مورد است و محلی از اعراب ندارد و به هیچ وجه از نظر ما قابل قبول نیست.

منبع:مهر

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود