مراسم شب قدر در مناطق قرمز و نارنجی صرفا در فضای باز است

رئیس جمهور گفت: مراسم شب قدر در مناطق قرمز و نارنجی صرفا در فضای باز است. رعایت پروتکل‌های بهداشتی ۶۱ درصد است که معنی آن این است که بیشتر در این موج بمانیم و باید نظارت‌ها را تشدید کرد.

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: امشب اولین شب قدر و شب دعا و مناجات مردم است. این شب‌ها بسیار عزیز و گرانقدر است و حتما باید پروتکل‌های بهداشتی را با حداکثر دستورالعمل‌‌ها اجرا شود. حضور در مراسم شب‌های قدر مستحب و رعایت پروتکل‌های بهداشتی واجب است.

وی با اشاره به استفاده از مراسم شب قدر در منازل ادامه داد: مراسم شب قدر در مناطق قرمز و نارنجی صرفا در فضای باز است. رعایت پروتکل‌های بهداشتی ۶۱ درصد است که معنی آن این است که بیشتر در این موج بمانیم لذا باید نظارت‌ها را تشدید کرد تا بتوانیم در پایان هفته بسیاری از مناطق قرمز به نارنجی تبدیل شده باشد.

رئیس جمهور تصریح کرد: واکسن در دنیا تنوع دارد و ممکن است نتیجه آن متفاوت باشد اما واکسن زدن بهتر از واکسن نزدن است. درست است امروز در وین مذاکره می‌کنیم و پیشرفت‌هایی حاصل شده است اما هنوز در تحریم هستیم و هنوز موانع پیش روی ما است. واکسن‌های مختلف از کشورهای مختلف سفارش داده شده است و در حال ورود به کشور است.

روحانی اظهار داشت: گروه اول یعنی کادر درمان، مدافعان سلامت و کسانی که با آن‌ها همکاری می‌کردند که باید واکسن را دریافت ‌می‌کردند واکسینه شدند. واکسیناسیون سالمندان هم در حال انجام است. ان‌شاالله در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ شرایط بهتر خواهد شد. همه باید تا پایان سال ۱۴۰۰ پروتکل‌ها را رعایت کنند. واکسن زدن معنیش این نیست که طرف مصون شده است. ممکن است ویروس جهش یافته دیگری وارد شود.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود