دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی:
جهانگیری پاسخگوی سفره خالی مردم و رانت و مافیای گسترده دولت باشد

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه افت محبوبیت روحانی و جهانگیری به زیر 2 درصد رسیده است گفت: رانت و مافیا در این دولت افزایش داشته و سفره مردم و معیشت آنان افت شدیدی داشته و آنها باید به قوه قضائیه پاسخگو باشند.

اردشیر مطهری دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به اظهارات اخیر اسحاق جهانگیری معاون رئیس جمهور و فرار از پاسخگویی وی در خصوص ضعف دستاوردهای دولت اظهار داشت:‌ آقای جهانگیری نباید منت سر مردم بگذارد چرا که او منت‌دار ثروتی است که برادرش به دست آورده است. این در حالی است که او به دلیل کوتاهی‌ها و ترک‌فعل‌هایی که به عنوان معاون اول رئیس جمهوردر طول هشت سال اخیر داشته بایستی به زودی در قوه قضاییه پاسخگو باشد.

وی افزود: جهانگیری نباید به دلیل ضعف عملکرد دولت و با عملیات روانی منت سر مردم بگذارد. این در حالی است او اعلام کرده من با فسادهای برادرم ارتباطی ندارم و باید توضیح دهد که چرا مهدی جهانگیری (برادرش) را نزد آقای شهرستانی برده است تا وی از آیت‌الله سیستانی تأییدیه‌ای برای کاهش جرم مهدی جهانگیری بگیرد.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: اسحاق جهانگیری در موضوعات مختلف مانند ارز 4200 تومانی و به فلاکت کشاندن اقتصاد کشور نقش اساسی داشته و نباید فرار رو به جلو داشته و پاسخگوی اعمالش نباشد این در حالی است که آثار و تبعات ضعف دولت حسن روحانی از زمانی که ارز 3500 تومان بود تا زمان حال حاضر که ارز حدود 24 هزار تومان است وجود دارد و این کار محصول سوءاقدامات اسحاق جهانگیری و حسن روحانی است.

مطهری با بیان اینکه رانت و مافیا در دولت حسن روحانی به معاون اولی اسحاق جهانگیری افزایش داشته است، گفت: متأسفانه بیشترین رانت و فساد در طول دولت‌های بعد از پیروزی انقلاب مربوط به دولت بی‌تدبیر و ناامید حسن روحانی و معاون اولی اسحاق جهانگیری است؛ مردم ما بیشترین مشکلات و خالی بودن سفره‌هایشان را و ضعف اقتصاد را در دولت فعلی دیده‌اند.

نماینده گرمسار در مجلس گفت: نمی‌توانیم بگویم که ما مدیر این دولت هستیم و فقط خوبی‌ها را برعهده بگیریم اما در مورد فشل بودن اقتصاد و ضعف عملکرد پاسخگو نباشیم.

وی افزود: سلطان سکه، سلطان ارز،سلطان شکر، سلطان نهاده‌های دامی، سلطان خودرو و … مربوط به بستگان و مرتبطین نزدیک با دولت روحانی و معاون اولی جهانگیری هستند و متأسفانه هیچ چیز سرجای خودش نیست.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: موفقیت یک دولت باید از سوی مردم حس شود؛ اگر دولت زحمت کشیده باشد مردم بایستی آن را حس کرده و در سفره‌های خود آن را ببیند این در حالی است که مردم در کوچه و بازار برای پایان یافتن دولت حسن روحانی لحظه‌شماری می‌کنند و دعا می‌کنند هرچه سریع‌تر این زمان فرا رسد.

مطهری گفت: بایستی تمام تلاش خود را برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات به کار بگیریم این در حالی است که دولت حسن روحانی و اقدامات اسحاق جهانگیری منجر به کاهش اعتماد مردم به نظام شده و مشارکت مردم در انتخابات پایین آمده است.

وی با بیان اینکه هیچ امیدی به بهبود اقتصاد در دوران معاون اولی اسحاق جهانگیری و ریاست جمهوری حسن روحانی وجود ندارد، عنوان کرد: دولت یازدهم و دوازدهم باید پاسخگوی این باشند که چرا به فرمایشات مقام معظم رهبری در اجرای اقتصاد مقاومتی عمل نکردند و بایستی مسئولان ارشد این دولت محاکمه شوند.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: برجام، فسادهای مختلف در دولت، افزایش رانت و فامیل‌بازی در دولت و جا خالی دادن نسبت به پاسخگویی در دولت فعلی وضعیت را بغرنج کرده و اقتصادمان را فلج شده می‌بینیم.

مطهری خاطرنشان کرد: جهانگیری نمی‌تواند بر سر مردم منت بگذارد چرا که اقدامات او و سوءمدیریت حسن روحانی کار را به جایی رسانده و میزان محبوبیت رئیس جمهور به 2 درصد رسیده است که این آمار و ارقام طبق نظرسنجی‌هایی است که اخیراً صورت گرفته و او تنها رئیس جمهوری است که در طول 41 سال اخیر چنین ضعف محبوبیتی داشته است و اگر کسی به آمار و ارقام نظرسنجی محبوبیت دولت شک دارد بهتر است به کوچه، بازار و میادین رفته و از لسان مردم آن را جویا باشد.

وی افزود: متاسفانه جهانگیری و حسن روحانی در حال صغری و کبری چیدن برای عملیاتی روانی انتخابات ریاست جمهوری هستند که ما این موضوع را در مذاکرات وین و انتشار فایل صوتی محمدجواد ظریف و … شاهد هستیم و عملاً دولت در حال بازارگرمی برای انتخابات است ولی مردم از عملکرد دولت فعلی خسته شده و ناراحت و ناراضی و نگران هستند. همین وضعیت باعث شده مردم با نگاه ناامیدانه به انتخابات بنگرند.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود