مصوبه شورای نگهبان درباره انتخابات ریاست‌جمهوری اجرایی می‌شود

به گزارش باطن، جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور در برنامه تیتر امشب گفت: از فردا ثبت‌نام را به مدت ۵ روز آغاز می‌کنیم و بعد از ۵ روز لیست و پرونده همه افرادی که ثبت‌نام کردند را در اختیار شورای نگهبان قرار می‌دهیم.

وی ادامه داد: شورای نگهبان دوتا ۵ روز زمان رسیدگی به وضعیت ثبت‌نام کنندگان را دارد. بعد از آن کسانی را که تایید شدند را به ما اعلام و ما هم فردای آن اعلام می‌کنیم. عملاً از هفتم خرداد تبلیغات انتخاباتی آغاز خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: بر اساس ماده ۵۵ قانون انتخابات افراد مدارک لازم را ارائه می‌کنند و ثبت‌نام انجام می‌شود. نامزد‌ها در ماده ۳۵ اعلام شده که کسانی که می‌خواهند در این عرصه بیایند جزو رجل سیاسی و مذهبی باشند و بعد از باید ایرانی‌الاصل و مدیر و مدبر باشند.

وی افزود: واقعا کسانی که از فردا می‌خواهند برای ثبت‌نام بیایند مسئولیت بار سنگینی را بر عهده دارند و برای همین قانون‌گذار گفته است باید حداقل از میان رجال سیاسی و مذهبی باشند و حداقل مردم او را بشناسند؛ و در جایی حداقل مدیر و مدبر باشد.

عرف گفت: اطلاع رسانی خیلی خوبی از سوی شورای نگهبان صرت گرفته و امیدواریم افرادی که می‌آیند توجه داشته باشند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مصوبه شورای نگهبان اجرایی می‌شود، گفت: ان‌شاءالله

عرف در مورد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زمان ثبت‌نام انتخابات خاطر نشان کرد: تعداد عوامل ثبت نام را افزایش دادیم و از هر دو طبقه ستاد انتخابات استفاده می‌کنیم. فواصل بین میز‌های کاربران را ۲ متر قرار دادیم. یعنی کسی که در این میز ثبت نام می‌کند با میز بغلی دو متر فاصله دارد و برای کاربر همه تمهیدات مثل ماسک دستکش و مواد ضدعفونی کننده در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: افرادی که می‌آیند در ابتدا با هماهنگی که با وزارت بهداشت شده است از طریق نرم افزار ماسک، آخرین وضعیت آن‌ها را چک خواهیم کرد اگر در آنجا آن فرد سابقه بیماری داشته باشد اجازه ورود نمی‌دهیم.

رئیس ستاد انتخابات کشور گفتک با توجه به شرایط کرونایی خواهش ما این است که داوطلبان محترم، همراه با خود نیاورد، زیرا معذور هستیم؛ در سنوات گذشته افراد با همراه می‌آمدند، اما فردا اجازه نخواهیم داد که همراهان آن‌ها را در داخل همراهی کنند و حداکثر اگر از مقامات باشند یک یا دو نفر همراه خواهند داشت.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود