آژیر خطر در تل آویو به صدا درآمد/ ۵۶ شهید و ۳۳۵ زخمی در غزه

منابع رسانه‌ای اعلام کردند که شمار شهدای حملات رژیم صهیونیستی به غزه به ۵۶ شهید و ۳۳۵ زخمی افزایش یافته است. در میان شهدا ۱۴ کودک و ۵ زن به چشم می خورد.

به گزارش رسانه‌های خارجی، مناطق مختلف فلسطین از جمله نوارغزه، کرانه باختری و قدس روزهای خونینی را طی می‌کنند. این حوادث که از روز دوشنبه با یورش نظامیان صهیونیست به مسجدالاقصی و محاصره کامل آن آغاز شد به درگیری با نمازگزاران فلسطینی منجر شد. درگیری بی سابقه‌ای که بنا بر اعلام هلال احمر فلسطین طی چند ساعت درگیری ۷۱۴ زخمی برجای گذاشت.

این درگیری با واکنش مقامات و گروه‌های مختلف فلسطینی مواجه شد تا جایی که گردان‌های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس در حملاتی انتقام‌جویانه و دفاع از مقدسات فلسطین، مناطق مختلف فلسطین اشغالی را در تیررس موشک‌های مقاومت را هدف قرار داد به طوری که آسمان تل آویو نیز سه شنبه شب از تیررس موشک‌های مقاومت در امان نماند. رژیم صهیونیستی نیز در راستای اقدامات تجاوزکارانه خود مناطق مختلف نوارغزه به ویژه منازل مسکونی را هدف قرار می‌دهد.

۲۰:۵۸ شلیک ۱۳۰ موشک به شهرک‌های صهیونیست نشین

گردان‌های قسام اعلام کرد که در واکنش به شهادت جمعی از مجاهدان ما، ۱۳۰ موشک به عنوان اولین واکنش به عسقلان، نتیفوت و سدیروت شلیک شد.

۲۰:۵۴ آژیر خطر در تل آویو به صدا درآمد

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از به صدا درآمدن آژیر خطر در تل آویو به دنبال موج جدید از حملات موشکی مقاومت فلسطین خبر دادند.

۲۰:۵۰ درگیری فلسطینی‌ها با نظامیان صهیونیست در الخلیل

با تشدید جنایت‌های رژیم اشغالگر قدس علیه مردم مظلوم فلسطین، درگیری‌ها میان نظامیان این رژیم و فلسطینی‌ها در الخلیل و دیگر شهرها در اراضی اشغالی نیز افزایش یافت.

بر اساس اعلام شبکه تلویزیونی الجزیره، فلسطینی‌ها با نظامیان تا بن دندان مسلح رژیم صهیونیستی در شهر الخلیل درگیر شدند.

رسانه‌ها گزارش دادند: دائماً به جمعیت فلسطینیان معترض در برابر نظامیان صهیونیست اضافه می‌شود.

الجزیره در ادامه گزارش کرد: پلیس اسرائیل اعلام کرد که در شهر «اللد» از ساعت ۲۰ امروز (به وقت محلی) مقررات منع و آمد و شد را به اجرا در می‌آورد.

۲۰:۱۵ هدف قرار دادن برج مسکونی الشروق در غزه

منابع خبری اعلام کردند که ارتش رژیم صهیونیستی برج مسکونی الشروق در غزه را هدف قرار داده است و بخش اعظم این برج فرو ریخته است.

۱۸:۵۵ افزایش شمار شهیدان به ۵۶ شهید و مجروحان به ۳۳۵ زخمی

منابع رسانه‌ای اعلام کردند که شمار شهدای حملات رژیم صهیونیستی به غزه به ۵۶ شهید و ۳۳۵ زخمی افزایش یافته است که در میان آنها کودکان و زنان به چشم می‌خورند.

۱۸:۴۶ برهوم: صهیونیست‌ها خود را برای پرداختن بهای شهادت فرمانده تیپ غزه و هم رزمانش آماده کنند

«فوزی برهوم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس به شهادت باسم عیسی ملقب به «ابو عماد» فرمانده تیپ غزه گردان‌های شهید عزالدین القسام، واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص خطاب به مقامات رژیم صهیونیستی و فرماندهان این رژیم گفت: خود را برای پرداختن بهای شهادت فرمانده تیپ غزه و شماری از هم رزمانش آماده کنید.

۱۸:۴۰ قسام: هزاران مجاهد فلسطینی طعم تلخ شکست را به صهیونیست‌ها خواهند چشاند

گردان‌های «عز الدین القسام» شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی حماس بیانیه‌ای را در خصوص شهادت شماری از مجاهدان خود منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، در این بیانیه آمده است: به دنبال حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه شماری از مجاهدان قسام به شهادت رسیدند. در میان شهدا نام باسم عیسی «ابو عماد» فرمانده تیپ غزه گردان‌های قسام به چشم می‌خورد.

عزالدین القسام در بیانیه مذکور تأکید کرده است: این افراد در نبرد «شمشیر قدس» به مقام رفیع شهادت نائل آمدند. آنها در دفاع از مقدسات به توفیق شهادت دست پیدا کردند. هزاران تَن از سربازان اسلام پرچمشان را بالا نگاه خواهند داشت و طعم تلخ شکست را به دشمن صهیونیستی خواهند کشاند.

۱۷:۵۰ پایگاه هوایی «حستریم» در نقب اشغالی هدف قرار گرفت

شاخه نظامی کمیته‌های مقاومت مردمی فلسطین اعلام کرد که پایگاه هوایی «حستریم» در نقب اشغالی را با موشک هدف قرار داده است.

۱۷:۴۲ آژیرهای خطر در دیمونا و بئرالسبع به صدا درآمدند

روزنامه صهیونیستی تایمز آو اسرائیل گزارش داد که آژیرهای خطر در دیمونا و بئر السبع نیز به صدا درآمدند.

۱۷:۲۸ تمدید دو هفته‌ای حالت فوق العاده از سوی وزیر جنگ رژیم صهیونیستی

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی وضعیت اضطراری را برای دوهفته تمدید کرد.

۱۷:۲۳ صهیونیست‌ها در بئر السبع به پناهگاه رفتند

الجزیره گزارش داد که صهیونیست‌ها در شهر بئرالسبع به پناهگاه رفتند.

۱۷:۰۸ شلیک ۱۵ موشک به دیمونا

گردان‌های عز الدین قسام، شاخه نظامی جنبش حماس از شلیک ۱۵ موشک به شهر دیمونا در جنوب اراضی اشغالی که در اطراف آن رآکتور هسته‌ای قرار دارد، خبر داد.

۱۷:۰۰ بندر اسدود هدف حملات موشکی قرار گرفت

رسانه‌های رژیم صهیونیستی تصاویری منتشر کردند که نشان می‌دهد که بندر اسدود دقایقی قبل هدف حملات موشکی قرار گرفته است.

۱۶:۳۳ افزایش شمار شهیدان به ۵۳ شهید و مجروحان به ۳۲۰ زخمی

منابع رسانه‌ای اعلام کردند که شمار شهدای حملات رژیم صهیونیستی به غزه به ۵۳ شهید و ۳۲۰ زخمی افزایش یافته است که در میان آنها کودکان و زنان به چشم می‌خورند.

۱۶:۳۰ توپخانه سنگین ارتش رژیم صهیونیستی برای هدف قرار دادن غزه

ارتش رژیم صهیونیستی شروع به استفاده از توپخانه سنگین برای هدف قرار دادن غزه کرده است.

۱۶:۲۶ شلیک ۵۰ موشک دیگر به اسدود

گردان‌های قسام از موج جدید حملات به شهرک صهیونیست نشین اسدود در اطراف غزه خبر داد و در پایگاه خود اعلام کرد که ۵۰ موشک را به شهر اشدود، مشرف به ساحل دریای مدیترانه در جنوب اسرائیل شلیک کرده است.

۱۵:۴۷ وزیر جنگ صهیونیست‌ها: زمان خاصی برای پایان جنگ مشخص نیست

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مدعی شد: تاریخ مشخصی برای پایان عملیات در غزه وجود ندارد. آتش بسی قبل از دست یابی به آتش بس طولانی مدت ممکن نیست.

۱۵:۴۲ سخنگوی گردان‌های قدس: صد موشک به تل آویو و حومه آن شلیک کردیم

ابوحمزه سخنگوی گردان‌های قدس به اظهار نظر درباره تحولات میدانی پرداخت و اعلام کرد: ما تل آویو و حومه آن و دیگر شهرها با صد موشک هدف قرار داده‌ایم. به نبرد ادامه می‌دهیم و لحظه‌ای عقب نخواهیم نشست. آماده هستیم که به دشمن درسی فراموش نشدنی بدهیم. از هیچ تلاشی برای حمایت از سرزمین فلسطین دریغ نخواهیم کرد.

۱۵:۴۰ صدای آژیر در اسدود و عسقلان شنیده می‌شود

صدای آژیر در شهرک‌های اطراف غزه لحظه‌ای قطع نمی‌شود. صدای آژیر ممتد در شهرک‌های عسقلان و اسدود شنیده می‌شود.

۱۵:۱۳ افزایش تلفات حملات غزه

وزارت بهداشت غزه در بیانیه‌ای اعلام کرد که شمار شهدای حملات رژیم صهیونیستی به غزه به ۴۸ شهید و ۳۰۴ زخمی افزایش یافته است. در میان شهدا ۱۴ کودک و ۳ زن به چشم می‌خورد.

۱۵:۱۰ دستور تشدید حملات غزه توسط نتانیاهو

رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از هدف قرار گرفتن خودروی نظامی رژیم صهیونیستی، دستور تشدید حملات به غزه را داده است. در پی انهدام یک دستگاه جیپ ارتش رژیم صهیونیستی، یک نظامی صهیونیست به هلاکت رسید و ۳ تن دیگر زخمی شدند.

۱۴:۰۶ خسارات وارده به تل آویو

در نتیجه حملات گروههای مقاومت فلسطین به مناطق مختلف اراضی اشغالی فلسطین از جمله تل آویو، خسارتهای بسیاری به تل آویو وارد شده است به طوری که فرودگاه بن گوریون عملاً تعطیل شده است و قادر به ارائه خدمات نیست.

۱۴:۰۵ وزارت بهداشت غزه: ۴۳ شهید و ۲۹۶ زخمی

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که شمار تلفات حملات رژیم صهیونیستی به غزه به ۴۳ شهید و ۲۹۶ زخمی افزایش یافته است. در میان شهدا ۱۳ کودک به چشم می‌خورند.

۱۳:۵۱ مصطفی البرغوثی: تجاوزگری بدون تاوان نیست

مصطفی البرغوثی دبیرکل جنبش ابتکار ملی فلسطین در واکنش به تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی اظهار داشت: تل آویو متوجه شد که تجاوزگری بدون تاوان نیست. اسرائیل متوجه شده است که نمی‌تواند بدون پرداخت بها، تجاوزگری کند و مقاومت توازن قوا را دگرگون کرده است.

۱۳:۱۰ وزارت خارجه نروژ: نگران هستیم

وزارت خارجه نروژ اعلام کرد که به سبب تشدید تنش‌ها در نوارغزه نگران هستیم و همه حملات علیه غیر نظامیان را محکوم می‌کنیم.

۱۲:۲۵ شهادت ۵ فلسطینی در شمال نوارغزه

منابع بیمارستانی فلسطین اعلام کردند که در حمله هوایی جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی به یک خودروی غیر نظامی در شمال نوارغزه ۵ فلسطینی به شهادت رسیدند.

۱۲:۰۷ تظاهرات در اراضی اشغالی

تظاهرات گسترده‌ای در شهر عرب نشین «سخنین» در داخل اراضی اشغالی فلسطین در حال برگزاری است. این تظاهرات در حمایت از فلسطینیان ساکن قدس و نوارغزه برگزار شده است.

۱۲:۰۵ زخمی شدن ۴ نظامی صهیونیست

گردان‌های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس یک خودروی نظامی ارتش رژیم صهیونیستی را در شمال نوارغزه هدف قرار داد که بر اثر آن یک نظامی صهیونیست به هلاکت رسیده و ۳ تن دیگر زخمی شدند.

۱۲:۰۲ بمباران مناطق مختلف غزه و ۶ شهید

جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی مناطق مختلف نوارغزه را بمباران کردند. شمال شرق غزه هدف ۳ فروند موشک قرار گرفته است. همچنین یک خودروی غیر نظامی در شرق بیت لاهیا هدف قرار گرفته است. در همین راستا قایق‌های اسرائیلی سواحل شمال غزه را نیز هدف قرار داده است.

در خانیونس نیز یک دستگاه موتورسیکلت هدف قرار گرفته و بر اثر آن یک فلسطینی زخمی شده است. در شمال نوارغزه نیز یک خودروی غیر نظامی هدف قرار گرفت که بر اثر آن ۶ فلسطینی شهید شدند.

۱۱:۵۳ اعلام وضعیت فوق العاده در شهر «اللد»

در پی خیزش جوانان فلسطینی علیه اشغالگران در شهر اشغالی «اللد»، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در این شهر اعلام حالت فوق‌العاده کرده است. به دنبال ادامه تنش و درگیری‌ها در شهر اللد، نیروهای امنیتی همچنان در حال خارج کردن صهیونیست‌ها از این شهر هستند.

۱۱:۴۶ کابینه امنیتی تل آویو مجدداً نشست برگزار می‌کند

کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی بار دیگر برای بررسی اوضاع نوارغزه و درگیری با گروههای مقاومت فلسطین تشکیل جلسه می‌دهد. این جلسه قرار است ساعت ۹ شب به وقت محلی برگزار شود تا طرح‌های مختلف درخصوص وضعیت نوارغزه و همچنین پیام‌های آمریکا بررسی شود.

۱۱:۴۳ وزارت بهداشت غزه: ۳۵ فلسطینی شهید شده‌اند

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که شمار شهدای حملات صهیونیست‌ها به نوارغزه طی ۲ روز گذشته به ۳۵ نفر رسیده که در میان آنها ۱۲ کودک و ۳ زن به چشم می‌خورند. همچنین شمار مجروحان به ۲۳۳ نفر افزایش یافته است.

۱۱:۰۶ شلیک بیش از ۱۰۰۰ راکت و موشک از نوارغزه

ارتش رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که طی ۲ روز درگیری با گروههای مقاومت در نوارغزه بیش از ۱۰۰۰ فروند راکت و موشک از این منطقه به سوی اراضی اشغالی فلسطین شلیک شده است.

تل آویو اذعان کرد که سامانه‌های پدافند هوایی این رژیم تنها توانسته‌اند بخشی از این هزار موشک را رهگیری کنند و مابقی به اراضی اشغالی برخورد کرده است.

۱۰:۴۳ زخمی شدن چند فلسطینی و بازداشت تعدادی دیگر

خودروی نظامی ارتش اشغالگر صهیونیستی یک فلسطینی را زیر گرفت و شماری دیگر را زخمی کرد. نظامیان صهیونیست همچنین چند فلسطینی را نیز بازداشت کردند.

۱۰:۳۳ بمباران تل الهوی در جنوب غزه

جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی یک زمین بازی را در محله تل الهوی در جنوب غزه هدف قرار دادند. حمله به این منطقه باعث شده است جریان برق به طور کلی قطع شود.

این جنگنده‌ها همچنین تعدادی از مراکز امنیتی غزه را بمباران کردند.

۱۰:۳۱ تخریب ساختمانهای پلیس گذرنامه در غزه

«ایاد البزم» سخنگوی وزارت کشور و امنیت داخلی فلسطین در غزه اعلام کرد که در نتیجه بمباران‌های جنگنده‌های صهیونیستی تمامی ساختمان‌های وابسته به مرکز پلیس گذرنامه در نوارغزه تخریب شده است.

۱۰:۲۹ ازسرگیری حملات مقاومت

مقاومت فلسطین حملات راکتی به شهرک‌های صهیونیستی مجاور باریکه غزه را ازسرگرفت. آژیر خطر در مناطق مجاور باریکه غزه مجدداً به صدا درآمده است. مقاومت فلسطین لحظاتی قبل پایگاه کرم ابو سالم در شرق رفح را هدف حمله موشکی قرار داد.

۹:۰۶ اتاق عملیات گروههای مقاومت: عملیات شمشیر قدس ادامه دارد

اتاق عملیات گروههای مقاومت فلسطین طی بیانیه‌ای اعلام کرد: عملیات شمشیر قدس تا پایان تجاوزات رژیم صهیونیستی به قدس و مقدسات ادامه خواهد داشت. در این بیانیه از ملت فلسطین در کرانه باختری، قدس اشغالی و اراضی اشغالی ۱۹۴۸ خواسته شده است که به مقابله با رژیم اشغالگر بپردازند تا این رژیم به تجاوزات خود به مقدسات و ملت فلسطین پایان دهد.

در بیانیه صادر شده آمده است: نبرد شمشیر قدس در دفاع از ملت فلسطین و مقدسات آن تا زمانی که دشمن از تجاوزات خود دست بردارد ادامه دارد.

۸:۵۴ هلاکت ۵ صهیونیست

منابع رسانه‌ای اعلام کردند شمار صهیونیست‌هایی که در حملات موشکی مقاومت به اراضی اشغالی به هلاکت رسیدند به ۵ نفر افزایش یافته است. رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند اخبار مربوط به خسارت‌های مادی و انسانی خود در جریان حملات موشکی گسترده مقاومت را پنهان کند.

۸:۵۲ بمباران جبالیا

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در ادامه تجاوزات گسترده خود به نوار غزه، منطقه جبالیا را به شدت بمباران کردند. به دنبال این حملات وحشیانه ۱۴ فلسطینی به شدت زخمی شدند.

منابع محلی از شهادت جوانی فلسطینی در اردوگاه الفوار در جنوب الخلیل به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست خبر دادند. ۲ نفر دیگر نیز در این منطقه به ضرب گلوله صهیونیست‌ها زخمی شدند.

گردان‌های قسام اعلام کرد که در حمله بامداد امروز به تل‌آویو و فرودگاه بن‌گوریون برای اولین بار از موشک‌های SH۸۵ استفاده کرده است. گردان‌های قسام تهدید کرد که اگر دشمن صهیونیستی دست از حماقت‌هایش برندارد و مجدداً برج‌های مسکونی را در غزه بمباران کند، ساختمان وزارت جنگ این رژیم در تل‌آویو را با خاک یکسان خواهد کرد.

رسانه‌های صهیونیستی اعلام کردند که گروه‌های مقاومت در کمتر از ۲۰ دقیقه ۳۵۰ موشک و راکت به سمت اراضی اشغالی شلیک کردند.

تحولات پیشین فلسطین طی روزهای قبل را می‌توانید اینجا مشاهده کنید.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود