متقاضیان صنایع کشاورزی زمین می‌گیرند

به گزارش باطن، برخی مخاطبان سامانه «فارس من» با ثبت سوژه‌ای با عنوان «زمین کشاورزی رایگان به جوانان بیکار واگذار شود» خواستار پیگیری این موضوع شدند.

در این زمینه علیرضا رزم‌حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت از برنامه‌ریزی برای واگذاری زمین و تسهیلات به متقاضیان فعالیت در زمینه صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی خبر داد.

وی در باره بازدیدهایی که از دو واحد تولیدی در شهرستان دماوند داشت، گفت: مشکل تأمین مواد اولیه کارخانه تولیدی تکاب اتصال ( تولیدکننده لوله و اتصالات پلی اتیلن) با افزایش ظرفیت در بورس حل می‌شود تا این واحد با ظرفیت کامل به تولید ادامه دهد.

وی بیان کرد: بانک صنعت و معدن مشکل تسهیلات واحد رادین صنعت رایان( تولید کننده واکسن دام و طیور) را نیز حل خواهد کرد و این شرکت به صورت مشارکتی با یک شرکت ترکیه‌ای فعالیت خود را آغاز می‌کند.

احیای ۱۵۵۷ واحد صنعتی راکد و‌ تعطیل در شهرک ها و‌ نواحی صنعتی

وزیر صمت با بیان اینکه سال گذشته ۱۵۷۷ واحد صنعتی راکد و‌ تعطیل در شهرکها و‌ نواحی صنعتی به چرخه تولید بازگشت، گفت: امسال نیز برای احیا و راه اندازی مجدد ۱۸۰۰ واحد تعطیل و راکد درون شهرکها و نواحی صنعتی هدفگذاری و برنامه ریزی نموده ایم.

ارایه تسهیلات و زمین صنعتی برای صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی

رزم حسینی در خصوص برنامه های وزارت صمت برای صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی، اضافه کرد: در این حوزه تسهیلات بانکی از محل تبصره ۱۸ و رونق تولید در اختیار متقاضیان قرار می دهیم.

وی همچنین بیان کرد: شهرکهای صنعتی نیز آمادگی برای واگذار زمین برای فعالیت این صنایع تبدیلی را دارد.

وزیر صمت تنظیم بازار در حوزه محصولات کشاورزی را بر عهده وزارت جهاد کشاورزی دانست و گفت: بر اساس توافق انجام شده در ۲۰ اسفند ۱۳۹۹، تمرکز تنطیم بازار محصولات کشاورزی به عنوان سازمان متولی به وزارت جهاد واگذار شده است.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود