قالیباف در صحن مجلس:
نامزدهای انتخابات از تخریب هم بپرهیزند

رئیس مجلس گفت: نامزدهای انتخابات باید با اهتمام بیشتر از دوره‌های گذشته در رعایت موازین شرعی و اخلاقی از تخریب یکدیگر و طرح ادعاهای غیرمنصفانه علیه رقیبان با جدیت بپرهیزند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی گفت: رژیم صهیونیستی شرور اعظم و لکه ننگ کارنامه مستکبران جهان است. این رژیم نامشروع و جنایت کار تعدی به حقوق مظلوم فلسطین را به بالاترین حد رسانده است و با هدف نسل‌کشی مردم فلسطین به تداوم عملیات در منطقه شیخ جراح ادامه می‌دهد و مردم بی دفاع و مناطق مسکونی را مستقیماً هدف بی رحمانه ترین حملات قرار داده است.

وی ادامه داد: جنایت‌های بی‌رحمانه رژیم صهیونیستی را قویاً محکوم می‌کنیم، قلب اسلام برای فلسطین می‌تپد و امت اسلامی و جریان مقاومت با قدرت و اعتماد به نفس و تا پایان جان پای آرمان فلسطین ایستاده‌اند و غاصبان صهیونیسم را به سزای عمل خود خواهند رساند. از مقاومت و ایستادگی همه طرف‌ها در داخل فلسطین و خیزش مردمی دورن سرزمین‌های اشغالی استقبال می‌کنیم و حامی هر اقدامی برای متوقف کردن ماشین جنایات رژیم صهیونیستی هستیم.

رهبران منطقه هر چه سریع‌تر به یاری نیروهای مقاومت بشتابند

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: تا غیرت و شجاعت و شرف در رگ جوانان مسلمان جاری است، مردم فلسطین حتی یک لحظه تنها نخواهند بود و طرح‌های بی‌حاصلی چون معامله قرن با وادادگی برخی سران عرب به هیچ نتیجه‌ای نخواهد رسید. ضروری است همه رهبران منطقه هر چه سریع‌تر به یاری نیروهای مقاومت بشتابند و مانع نسل‌کشی مردم مظلوم فلسطین شوند.

رئیس مجلس با بیان اینکه موضوع مهم این روزها انتخابات ریاست جمهوری است، اظهار داشت: با پایان یافتن ثبت نام نامزدها، انتخابات ریاست جمهوری وارد مرحله جدی خود شده است. تعداد زیاد نامزدها از طیف‌های سیاسی مختلف نشانگر آن است که نخبگان سیاسی کشور با سلیقه‌های مختلف هم فرآیند انتخابات را در ایران پذیرفتند و هم جایگاه ریاست جمهوری را موثر دانسته و اختیارات کافی برای ایجاد تحول و تغییر برای آن قائل هستند.

حضور پرشمار نامزدها شاخص، طلیعه امیدوارکننده‌ای برای مشارکت بالاست

قالیباف گفت: حضور پرشمار نامزدهای شاخص، طلیعه امیدوار کننده‌ای برای برگزای انتخاباتی پرشور با مشارکت بالا محسوب می‌شود. جدی شدن فضای رقابتی و مشارکت بالای مردم به نفع کشور و خواسته همه دلسوزان ایران سرافراز است.

وی افزود: تبدیل این شور انتخاباتی به مشارکت قطعی در انتخابات در صورتی اتفاق می‌افتد که نامزدهای انتخابات و جریان‌های وابسته به آنها به این مهم اعتقاد داشته باشند که امیدآفرینی و ترسیم افق روشن پیش روی کشور و ارائه راهکارهای عملیاتی برای دستیابی به آنها امری ضروری برای افزایش مشارکت در انتخابات است.

نامزدها از تخریب یکدیگر و طرح ادعاهای غیرمنصفانه بپرهیزند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: نامزدهای محترم این دوره از انتخابات و حامیان آنها باید با اهتمام بیشتر از دوره‌های گذشته در رعایت موازین شرعی و اخلاقی از تخریب یکدیگر و طرح ادعاهای غیرمنصفانه علیه رقیبان با جدیت بپرهیزند. چون اینگونه اقدامات در نهایت باعث سیاه نمایی از وضعیت کشور شده و مردم را به غلط نسبت به آینده ناامید می‌کند.

قالیباف تأکید کرد: ملت ایران بهتر از هر کسی می‌داند که قدرت ایران سربلند ما در قدرت مردمی است. افزایش این قدرت مردمی مستقیماً به تأمین منافع ملی در عرصه‌های مختلف بین المللی در برابر دشمنان مردم ایران منجر خواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مردم عزیز ما به این مسئله توجه جدی دارند که رئیس جمهور به عنوان عالی‌ترین مسئول اجرایی کشور مهمترین نقش را در شئون مختلف زندگی آنها ایفا می‌کند.

وی ادامه داد: بدیهی است با توجه به اهمیت این مسئله، استفاده نکردن از ظرفیت مشارکت در انتخابات برای تأثیرگذاری بر سرنوشت خود به منافع مردم در تمام گروه‌های اجتماعی آسیب خواهد رساند.

مشارکت پائین هیچ برنده‌ای ندارد

قالیباف با تأکید بر اینکه مشارکت پائین هیچ برنده‌ای ندارد، اظهار داشت: مردم از حق خود برای ریل گذاری دستگاه اجرایی کشور استفاده کنند و آینده را با خواست و مشارکت خود بسازند. امروز فرصت مناسبی است که همه ما با هر سلیقه و جناح بندی سیاسی و هر عقیده و نگرشی دست به دست هم دهیم تا به فرموده رهبر انقلاب، ایرانی قوی را بسازیم.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود