داوطلبان احراز صلاحیت نشده، مهلتی برای اعتراض ندارند

به گزارش باطن، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفتگو با خبر ۲۱ سیما در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا شورای نگهبان در این دوره از انتخابات روش متفاوتی را پیش گرفت؟ گفت: شاید ما در این دوره از جهت روش تفاوتی با ادوار گذشته نداشتیم، اما در این دوره مصوبه‌ای بود که در شورای نگهبان به تصویب رسید و به وزارت کشور برای شرایط ثبت‌نام کنندگان ابلاغ شد.

کدخدایی گفت: شورای نگهبان از بین مراجعین وزارت کشور، حدود ۴۰ نفر را که مدارکشان کامل بود، مورد بحث و بررسی قرار داد.

کدخدایی گفت: پرونده افراد به دقت مورد بررسی قرار گرفت و ارزیابی مستندات پرونده‌ها، ساعت‌ها وقت ما را می‌گرفت. بحث برخی داوطلبان یکی دو نوبت در جلسه شورای نگهبان تکرار شد، به همین دلیل مجبور شدیم که از ۱۰ روز مهلت قانونی خود استفاده کنیم.

وی افزود: ما برای ریاست جمهوری باید اصل ۱۱۵ قانون اساسی را ملاک قرار بدهیم. ۴ شرطی که همیشه محل بحث بود و در سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری هم تاکید شده بودریال رجل سیاسی-مذهبی و مدیر و مدبر بودن، بود. از این جهت ما سوابق افراد را بررسی کردیم. برنامه‌های برخی افراد که ارسال کرده بودند را مورد بررسی قرار دادیم. ۴ شرط رجل سیاسی، مذهبی و مدیر و مدبر بودن شاید بیشتر مورد دقت اعضای شورای نگهبان قرار گرفت.

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه در انتخابات ریاست‌جمهوری و بررسی صلاحیت‌ها، چیزی به عنوان رد صلاحیت نداریم گفت: در قانون هم مهلتی برای اعتراض و شکایت نسبت به این روند در نظر نگرفته‌ایم.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود