اطلاعیه ستاد نامزد اصلاح‌طلب:
می‌توان دولت سوم خاتمی را تشکیل داد

ستاد نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری طی اطلاعیه ای تاکید کرد: شکی نیست که جریان اصلاحات علیرغم همه محدودیت‌ها و انسدادها با همه ظرفیت های خود برای برگزاری یک انتخابات پرشور و سازنده وارد میدان خواهد شد.

ستاد انتخاباتی محسن مهرعلیزاده معاون رئیس دولت اصلاحات و نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اطلاعیه‌ای صادر کرد.

متن کامل اطلاعیه ستاد کاندیدای اصلاح‌طلب انتخابات ریاست جمهوری بدین شرح است:

«بنام خداوند بخشنده مهربان

مردم ایران

بار دیگر در آستانه انتخاباتی سرنوشت ساز قرار داریم .انتخابات حق و تجلی گاه اراده ملت است . هیچ کس اجازه ندارد این حق را از ملت سلب کند. قرار نیست منتظر باشیم کسی این حق را از سر لطف به ملت اعطا کنند. بدون هیچ تردیدى حق گرفتنی است. ملت باید از حق قانونی خود تمام و کمال دفاع کند و از آن بهره جسته و اراده خود را بر کرسی بنشاند.

شکی نیست که ملت، از نهادهای بر آمده از یک انقلاب مردمی، این انتظار را داشت که شرایط حضور آزاد نامزدهای انتخاباتی با نگاههاى متکثر را فراهم نماید تا هر ایرانی با انگیزه و امید سرشار خود به تحقق اراده اکثریت و اصلاح و بهبود اوضاع امید داشته و هر تحول و تغییرى را از مسیر صندوق های رای انتخابات فراهم شده ببیند. ای کاش چنین می شد.

شکی نیست که جریان اصلاحات علیرغم همه محدودیت ها و انسدادها ، با امید به خرد و عقلانیت بزرگان کشور و به پشتوانه ملت، بزرگوارانه با همه ظرفیت های خود برای برگزاری یک انتخابات پرشور و سازنده وارد میدان خواهد شد.

عرصه سیاست عرصه واقعیات و ممکنات است. واقعیت این است که اصلاح طلبان خیر و صلاح ملت و کشور را در انجام اصلاحات اساسی در ساختارها و نهاد‌ها و رویه‌ها، در مدار قانون می‌دانند و اعتقادی به تحول و دگرگونى مبتنى بر رویه‌های غیر قانونی ندارند.

اصلاح طلبان حاکمیت و حکومت را از آن ملت می‌دانند و آرزو دارند اراده ملت در همه امور جاری باشد و در رسیدن به این آرزو پشتیبانی جز اراده ایزدمنان و مردم شریف ندارند و راهی جز ارتقای آگاهی مردم و روزنه‌ای جز انتخابات و مشارکت همه آحاد ملت در تعیین سرنوشت مام میهن نمی شناسند.

به خوبى مى دانیم حریف پر زور است، همه امکانات و ابزارهای قدرت را در دست دارد، اراده ملت را در تضاد با قدرت و منافع خود می داند و حاضر است لذا کاهش مشارکت مردم و انجام ترکیب قوا به سرمایه‌های ملی به صورت متمرکز پرداخته و منافع ملی و صلاح ملت را فدای منافع خود کند، می خواهد انتخاباتی بی رونق و بی رمق برگزار کند تا نامزد مطلوب خود را به ملت تحمیل کند، آرزو دارد اصلاح طلبان و مردم در انتخابات شرکت نکنند و اگر شرکت می‌کنند فقط به نامزد انتخاباتی مطلوبش رای بدهند.

این قصه پر غصه سال‌هاست که در کشور ما جاری است. در همه انتخابات گذشته همواره رقیب تلاش کرده است عدم مقبولیت خود در نزد مردم را با ایجاد محدودیت‌های قانونی برای منتخبین مطلوب ملت پر کند. اما هر بار که ملت در صحنه حاضر شده، پیروز میدان بوده است. ملت بارها در پای صندوق های رای با قاطعیت و با رای منفی خود به رقیب همه ترفندها و مهندسی‌های انحصارطلبان را به هم ریخته است.

در آستانه این انتخابات نیز اصلاح‌طلبان پرچمدار خواست و اراده ملت اند. زمان برای تصمیم گیری تنگ است. دو راه در پیش روست. تحریم گفته یا ناگفته انتخابات و پشت کردن به صندوق های رای و تسلیم در برابر خواست و اراده انحصار طلبان و یا حضور و تکرار دوباره با حداقل های موجود و نمایش دوباره حضور پر شورو سرشار از شور و اراده ملت .

ستاد انتخاباتی دکتر محسن مهرعلیزاده، به عنوان تنها نامزد انتخاباتی اصلاح طلب تایید صلاحیت شده، با اعتقاد به قانون اساسی و اصول و مشی و منش اصلاح طلبی، معتقد است علیرغم همه محدودیت‌ها و گلایه‌ها می‌توان حماسه‌ای دیگر از جنس دوم خرداد آفرید و دولت سوم خاتمی را تشکیل داد. آنچه اهمیت دارد خواست و اراده ملت و حیات و تاثیر تفکرو جریان اصلاح طلبی است و افراد جز نقشی برای نمایندگی این جریان و اراده مردم را ندارند.

بنابراین با نام خدا و اتکاء به ملت و تحقق بى کم و کاست قانون اساسی و با اتکا به خرد و اراده ملت ، از دلسوزان کشور ، بزرگان و احزاب و تشکل های اصلاح طلب و اقشار مردم دعوت می کنیم تا دست در دست هم ، در این برهه حساس ، با حضوری دوباره با یاری و همیاری هم در مسیر اصلاح طلبی و تحقق اراده مردم و مقاومت در مقابل انحصار طلبی و تمامیت خواهی پایمردی کنیم و پرچم پر افتخار اصلاح طلبی و امید ملت را برافراشته نگه داریم و امید را دوباره به ایران عزیز باز گردانیم .

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود