نگرانی عمیق آمریکا از گسترش هواپیماهای بدون سرنشین در منطقه

کارشناسان نظامی آمریکا اخیرا در خصوص گسترش پهپادهای نیروهای متخاصم ایالات متحده در منطقه ابراز نگرانی کرده‌اند.

به گزارش خلیج آنلاین، متخصصان نظامی آمریکا پیش از این اعلام کردند که آینده نظامی به نفع هواپیماهای بدون سرنشینی است که به سرعت در حال توسعه هستند . همین امر ایالات متحده آمریکا را نگران کرده ؛چرا که تهدیدی جدی برای حضور نظامی آن در منطقه است.

پایگاه خبری مذکور نوشت: نیروهای آمریکایی در خاورمیانه به ویژه عراق با تهدیدهای زیادی رو به رو شدند تا جایی که چندین بار توسط گروه‌های مقاومت عراق مورد حمله قرار گرفتند.بدین ترتیب آمریکا جدی بودن هواپیماهای بدون سرنشین گروه‌های مقاومت را تایید کرد. همانطور که « کنث فرانکلین مک کینزی» رئیس سازمان « فرماندهی مرکزی آمریکا» و فرمانده نظامیان تروریست آمریکایی در غرب آسیا درباره فناوری هواپیماهای بدون سرنشین کوچک که در اختیار ایران و گروه‌های مقاومت منطقه است، ابراز نگرانی کرد. همچنین وی تداوم عملیات‌ها علیه نظامیان آمریکایی در عراق را «خطرناک» توصیف کرد.

در این گزارش آمده است: مک کینزی با بیان اینکه چنین هواپیماهای بدون سرنشینی ارزان بوده و تهیه آنها ساده است اما ردیابی و هدف قرار دادن آنها بسیار دردسرساز است، گفت آمریکا باید راه‌های بیشتری برای مقابله با استفاده «دشمنان آمریکا در خاورمیانه و دیگر مناطق» از این پهپادها پیدا کند. اظهارات مک کینزی حدود یک ماه پس از آن صورت می گیرد که یک هواپیمای بدون سرنشین بمب گذاری شده فرودگاه میزبان نیروهای آمریکایی را در شمال عراق هدف قرار داده است.

خلیج آنلاین نوشت: عربستان سعودی همچنین در میان محکومیت‌های بین المللی ، به طور مداوم در معرض حملات هواپیماهای بدون سرنشین است که توسط انصارالله در یمن آغاز شده است.

عصر هواپیماهای بدون سرنشین
پایگاه خبری خلیج آنلاین تاکید کرد که «هر کسی که آسمان را بدست آورد ، در جنگ پیروز می‌شود» یک مفهوم نظامی است که بر اهمیت نیروی هوایی در جنگ‌ها تأکید می‌کند و این مفهوم همیشه اعتبار خود را در نبردهایی که جهان شاهد آن بوده ، ثابت کرده است.همچنین این مفهوم توسط ایالات متحده به خوبی درک شده و این همان چیزی است که مک کینزی نگرانی‌های خود را در خصوص این سلاح بیان می‌کن

در این گزارش آمده است: « احمد الحماده» یکی از کارشناسان نظامی در گفت وگو با خلیج آنلاین تاکید کرد که هواپیماهای بدون سرنشین توانایی بالایی در نظارت، ردیابی و حمله به اهداف با دقت بالا و از مسافت‌های طولانی دارند و به همین دلیل بسیاری از کشورها به دنبال دستیابی به استفاده از این نوع سلاح هستند و آنچه باعث می‌شود که این نوع از هواپیماها مورد توجه قرار گیرند قیمت ارزان آن و دقت بالای آن است که به سمت هدف برنامه ریزی شده و در مسافت‌های طولانی تا ارتفاع 50 هزار فوت پرواز می‌کنند. بسیاری از کشورها از جمله ایران دارای این فناوری هستند که ایران تولید هواپیماهای بدون سرنشین « ابابیل» سپس «کیان» را اعلام کرد که اهداف خود را به طور خیلی دقیق مورد اصابت قرار می‌دهد.

گروه‌های مقاومت تهدیدی جدی برای آمریکا
الخلیج آنلاین در ادامه اعلام کرد که چندین حمله توسط نیروهای آمریکا از خلال موشک‌ها و هواپیماهای بدون سرنشین با هدف قرار دادن تجهیزات نظامی و مقابله با حملات گروه‌های مقاومت و رهبران آن و همچنین ایران انجام شد که سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده سپاه قدس به همراه «ابو مهدی مهندس» جانشین فرمانده الحشد الشعبی طی یک عملیات تروریستی آمریکا در بغداد به شهادت رسیدند که این اقدام توسط ناظران راه‌حل آمریکا برای پایان دادن به تهدیدهای گروه‌های مقاومت بود.

بر اساس گزارش پایگاه خبری مذکور «نظیر الکندوری» نویسنده و تحلیلگر سیاسی به الخلیج آنلاین گفت که ایالات متحده در طول دوره گذشته روش خاصی در برخورد گروه‌های مقاومت عراق نداشته است.

الخلیج آنلاین نوشت: الکندوری در ادامه تاکید کرد که اسرائیل بعد از شکستش از جنبش حماس در فلسطین که توسط هزاران موشک مورد هدف قرار گرفت احساس خطر می‌کند و اینکه آمریکا روش خاصی را در برخورد با افزایش قدرت گروه مقاومت در عراق نداشته به دلیل هشدار اسرائیل به واشنگتن بوده است.

این پایگاه خبری در ادامه افزود: به گفته این تحلیلگر سیاسی اسرائیل معتقد است كه فرو بردن عراق در هرج و مرج مسلحانه مانع از بازگشت قدرت به عراق خواهد شد.گروه‌های مقاومت عراق تهدیدی برای اسرائیل هستند و از این رو روند فعلی اسرائیل این است که آمریکا را وادار به یافتن راهی برای محدود کردن قدرت گروه‌‌های مقاومت کند. جنگ اخیر غزه و شکست اسرائیل در مقابله با حملات موشکی حماس باعث ترس و تغییر ذهنیت اسرائیل شد.

الخلیج آنلاین تاکید کرد: بر اساس نظریه الکندوری واشنگتن می‌خواهد با تکیه بر نتایج انتخابات پارلمانی عراق و تشکیل دولت جدید تهدیدات گروه‌های مقاومت عراق را بدون جنگ پایان دهد و این نشان می‌دهد که واشنگتن به دنبال تغییرات سیاسی برای محدود کردن یا پایان حضور گروه‌های مقاومت در عراق است.

در این گزارش آمده است: نظیر الکندوری تاکید کرد که گسترش توانایی گروه‌های مقاومت در عراق تهدیدی جدی برای آمریکا و اسرائیل است که نگرانی آن‌ها را تشدید کرده است.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود