رد صلاحیت شدگان علت را از زبان خودشان منتشر کنند

دبیر کل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی پیشنهاد داد نامزدهای رد صلاحیت شده در بستر فضای مجازی در مناظرات حاضر شوند و بطور شفاف بگویند علت رد صلاحیت آنها چه بوده و آنها چه پاسخی به شورای نگهبان داده اند.

به گزارش باطن به نقل از خبرگزاری فارس، مجتبی شاکری در همایش استانی دبیران استانی جمعیت جانبازان که به صورت مجازی و به منظور بحث و تبادل نظر درباره آخرین تحولات انتخاباتی و وظایف تشکیلاتی برگزار شد، در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا فتنه جدیدی در راه است و آیا قراراست وضعیت تایید صلاحیت شدگان بدون تغییر باقی بماند یا فشارها بر شورای نگهبان کارساز خواهد شد؟ توضیح داد: اعلام اسامی تایید صلاحیت شدگان از سوی شورای نگهبان برای همه مردم ما اطمینان و انبساط خاطری به دنبال داشت چراکه نشان داد این شورا بدون اغماض و مصلحت اندیشی نظر واقعی خود را مطابق با شاخص های قانونی اعلام کرده است. البته قانون مصوب مجلس هم دست شورای نگهبان را باز گذاشت که با رعایت شاخص ها و ضوابط کار احراز صلاحیت ها را با دقت کامل انجام دهد.

به اعتقاد شاکری، انتظاری که در طول 42 سال اخیر از شورای نگهبان داشتیم در این دوره به طور تام محقق شد و رفتار حرفه ای در این سطح از شورای مذکور برای مردم سپاس و تشکر به همراه داشت اما برخی تصور می کنند ممکن است شرایط ناپایدار و متغیر باشد. به ویژه با توجه به اینکه می دانیم جریان غربگرا برای ماندن در قدرت از هر ابزاری حتی بند وبست با دشمن و ارتباط با مرتجعان منطقه استفاده می کند و به دنبال این است که با ایجاد شرایط غیرعادی و امنیتی، بازی را به شکل دیگری رقم بزند.

وی با بیان اینکه آنها قبل از سال 88 نیز قصد داشتند بازی باخته را به نوعی ببرند، گفت: هاشمی رفسنجانی در سال 84 اعلام کرد که شکایت به خدا می برد و به نوعی این پیام را القا کرد که با وجود نهادهای قانونی در کشور، کسی به شکایت او رسیدگی نمی کند. البته حامیان نامزد شکست خورده در آن سال نتوانستند جامعه را تحت تاثیر قرار دهند اما در 88 با تمام قوا به میدان آمدند و آن وضعیت و شرایط ویژه را رقم زدند.

شاکری با بیان اینکه یقین داریم هسته سخت تصمیم گیر اصلاحات برای ماندن در قدرت ابایی از اردوکشی خیابانی و جدا کردن مسیر خود از مسیر نظام ندارد، افزود: اعضای این جریان باور دارند که نتیجه این انتخابات اگر به نفع نیروهای انقلاب باشد، کشور را به مدت هشت سال بیمه می کند و آنها با توجه به سنت حضور هشت ساله هر رییس جمهور، برای دو دوره آتی میدان عملشان برای فتنه انگیزی و بند و بست با نظام سلطه از قدرت کوتاه می شود.

وی با تاکید بر اینکه موضع جمعیت جانبازان در قبال تصمیم قاطع و مقتدرانه شورای نگهبان، حمایت از جایگاه شرعی و قانونی این نهاد است و باید بدانیم این شورا رای نافذ دارد و اقتدارش باید حفظ شود، گفت: تلاش ما باید این باشد که آرای میانی را جلب کنیم. گفته می شود اصلاح طلبان و نیروهای انقلاب هر یک 25 درصد طرفدار سنتی دارند و نیم دیگری از شرکت کنندگان در انتخابات آرای خاکستری هستند که در میدان احزاب تعریف نمیشوند و ما باید برای جذب آنها برنامه داشته باشیم. بر این اساس لازم است به آنها اثبات کنیم که رای شورای نگهبان بر اساس مستندات واقعی است.

دبیرکل جمعیت جانبازان پیشنهاد داد از بستر فضای مجازی برای دعوت نامزدهای رد صلاحیت شده به مناظره در موضوعات مختلف سیاسی استفاده شود و افزود: به عنوان مثال لاریجانی که ادعای اقتدار کرده و مدعی شده در 20 دقیقه توانسته یک امر بین المللی را مدیریت کند و به ثمر برساند، باید پاسخگوی نتیجه این مدیریت باشد و خوب است نامزدهای تایید صلاحیت شده وی را به مناظره غیررسمی در فضای مجازی دعوت کنند.

وی ادامه داد: این گونه به ملت ثابت می شود نیروهای انقلاب با دست پر به رقیب اجازه صحبت می دهند و همانطور که پیش تر اجازه عمل داشتند و ناکارآمدی و نامدیریتی آنان چنین وضع معیشتی و اقتصادی را برای ما رقم زده است. مردم باید بدانند که جناح رقیب نه در مقام استدلال و نه در مقام عمل به ما ارجحیت ندارند و این را در همه دوره های گذشت اثبات کرده اند. با چنین شیوه روشنگری است که آرای میانی و علاقه مند به ایران قوی و سربلند جذب نامزد جناح انقلاب می شود.

شاکری به همگان توصیه کرد از بکار بردن واژه های تند و بی استدلال در بحث های انتخاباتی پرهیز کنند و حتما از ادبیات کارشناسی و اقناعی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه قطعا فتنه هایی در راه است، گفت: فردی مثل سعید حجاریان که تئوریسین اصلاحات است، اصلا به حکومت الهی اعتقاد ندارد و آن را شکلی از دیکتاتوری می داند. البته بدنه پایینی اصلاحات به این جزییات توجه نمی کنند اما هسته سخت تئوری پرداز اصلاحات واقعا فاسد است. آنها ابایی ندارند که بگویند در این دوره خواسته ما از صندوق بیرون نمیاید بلکه از کف خیابان در می آید.
وی افزود: بایدن به صهیونیست ها قول داده هم تحریم ها را ابدی کند، هم تحریم سنگین تر اعلام می کند و هم ابعاد آن را به موضوعات ترورسیم، حقوق بشر و موشکی توسعه دهد. آنها برای این مقصود تلاش می کنند جریان نفوذ و غربگرا در کشور باقی بماند و در همین راستا روحانی نقشه داشت تا در فرصتی مناسب جشن «فتح در فتح» بگیرد و اعلام کند که توانست تحریم های امریکا را حذف کند. اما در عمل تیم مذاکره کننده نتوانست تا موعد مقرر به توافق برسد چراکه رهبر انقلاب تاکید کردند مذاکره باید بر سر برداشتن همه تحریم ها همراه با راستی آزمایی باشد.

دبیرکل جمعیت جانبازن با بیان اینکه آمریکا تحریم ها را به سه دسته سبز، زرد و سرخ تقسیم کرده بود گفت: تحریم های سبز آنهایی بود که امریکا حاضر به لغو آنها بود، تحریم های زرد نیز به مواردی تعلق داشت که قابل مذاکره است و در نهایت تحریم های سرخ که بدون تغییر باقی می ماند. تیم مذاکره کننده می خواست صرفا تحریم های سبز را حذف کند و ادعا کند که برجام نتیجه بخش بوده است اما گزاره رهبری روشن بود که فرموده بودند همه تحریم ها برداشته شود و راستی آزمایی از طرف مجلس ایران صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه این گمانه مطرح است که روحانی در روزهای پایانی عمر دولتش استعفا دهد، گفت: به هر حال فتنه های انتخابات 1400 در راه است و ما باید آماده باشیم. در این فتنه جریان انحرافی هم حضور دارد و سامانه ای راه اندازی کرده که بتواند آرای سفید یا نه به رای را جمع آوری کند و به نمایش در آورد. بنابراین ما باید هوشیار باشیم و از استدلال و اقناع در این فضای غبارآلود افق روشن آینده و پیروزی جریان انقلاب در انتخابات روز جمعه 28 خرداد را رقم بزنیم

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود