افتخاری: اصلاح‌طلبان به جای بیانیه دادن، ممنون شورای نگهبان باشند

نماینده دوره نهم مجلس گفت: اصلاح‌طلبان به جای بیانیه دادن و گلایه‌مندی، ممنون شورای نگهبان باشند،‌ چرا که آنها اصلا امیدی به داشتن نامزد در انتخابات نداشتند و در بررسی صلاحیت‌ها آنها هم توانستند در رقابت‌های نهایی یک نامزد داشته باشند.

به گزارش باطن، لاله افتخاری نماینده مردم تهران در دوره نهم مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،‌ با اشاره به بیانیه اخیر اصلاح‌طلبان مبنی بر اینکه رد صلاحیت این کاندیداها باعث کاهش مشارکت مردم در انتخابات می‌شود، گفت:‌ اصلاح‌طلبان تا پیش از این اصلا امیدی به اینکه کاندیدایی در ریاست جمهوری داشته باشند نداشتند و شورای نگهبان در روند بررسی‌ها امکان حضور در رقابت‌های انتخاباتی را برای آنها فراهم کرد.

وی افزود: اصلاح‌طلبان به جای بیانیه دادن و گلایه‌مندی، باید از شورای نگهبان ممنون باشند چرا که همانطور که گفتم هیچ امیدی به داشتن نامزد در انتخابات ریاست جمهوری نداشتند و شورای نگهبان پس از بررسی صلاحیت‌ها این فرصت را در اختیار آنها قرار داد تا آنها هم نیز از کاندیدا و از فرصت برای رقابت انتخاباتی برخوردار باشند.

نماینده مردم تهران در دوره نهم مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما در دوره‌های مختلف شاهد رد صلاحیت افراد مختلف در انتخابات بوده‌ایم، و هیچ‌یک از این رد صلاحیت‌ها در میزان مشارکت مردم در انتخابات تأثیری نداشته و آنها همواره با حضور پرشور در انتخابات، حمایت قاطع خود از نظام را نشان دادند.

افتخاری خاطرنشان کرد: مردم کاری ندارند که فلان کاندیدا از چه جریان یا خط سیاسی است، چرا که آنها به برنامه و سوابق کاری کاندیداها توجه دارند و ملاک تصمیم‌گیری آنها این موارد است نه اینکه فرد کاندیدا به چه گروه، دسته و جریانی تعلق دارد.

وی با اشاره به رد صلاحیت اسحاق جهانگیری در روند بررسی صلاحیت‌ها افزود: آقای جهانگیری در هشت سال گذشته یک کارنامه کاری موفقی نداشته و مشکلات امروز کشور ما در حوزه مسائل اقتصادی، فرهنگی و… ثمره عملکرد دولتی است که آقای جهانگیری نفر دوم آن بوده و در تصمیم‌گیری‌ها نقش تأثیرگذار داشته است.

نماینده مردم تهران در دوره نهم مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آقای جهانگیری باید ممنون و متشکر باشد که صلاحیتش احراز نشده و محترمانه از عرصه انتخابات کنار گذاشته شده، چرا که اگر وارد رقابت‌های نهایی انتخاباتی می‌شد، با رأی پایینی که کسب می‌کرد، وجهه سیاسی خود را هم از دست می‌داد.

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود