انتقاد باشگاه پرسپولیس از برنامه‌ریزی سازمان لیگ

به گزارش باطن، مدیر رسانه‌ای باشگاه پرسپولیس درباره برنامه جدید اعلام شده از سوی سازمان لیگ اظهار داشت: باشگاه، تیم و هواداران پرسپولیس، این سوال را از سازمان لیگ فوتبال و کمیته مسابقات دارند که از ابتدای فصل که هفته به هفته برنامه مسابقات را اعلام کرده‌اند، آیا توجه داشته‌اند که ترتیب بازی‌های تیم‌های مدعی نسبت به هم چگونه بوده است و کدام تیم، بیشتر قبل از دیگر مدعیان به میدان رفته‌اند؟ آیا دقت کرده‌اند کدام مدعیان این امکان را به صورت مداوم داشته‌اند که با اطلاع از نتایج و وضعیت رقبای خود به میدان بروند؟ ما معتقدیم برنامه مسابقات بیشتر به ضرر ما بوده است.

وی ادامه داد: متاسفانه، برنامه مسابقات، از ابتدا و با وجود آن که پرسپولیس در آخرین مراحل لیگ قهرمانان آسیا حضور داشت، به ضرر ما بود و منافع فوتبال ایران هم در نظر گرفته نشد، به شکلی که ما قبل از فینال بازی‌ها با لغو دو مسابقه مقابل نساجی و ذوب‌آهن روبرو شدیم و به دور از شرایط مسابقه در مهمترین دیدار قاره به میدان رفتیم. این در حالی بود که به دلیل برنامه‌ریزی ضعیف بازی‌ها، نتوانستیم با آمادگی خوبی وارد مهمترین بازی تاریخ پرسپولیس شویم که می‌توانست برای فوتبال ایران تاریخ بسازد. این وضعیت به خاطر مدیریت ضعیف و عدم هماهنگی‌ها، روی داد.

مدیر رسانه‌ای تیم فوتبال پرسپولیس خاطر نشان کرد: آن وضعیت فشار زیادی را بر تیم ما تحمیل کرد که روی نتایج ما به سود رقبا تاثیر گذاشت. در آن شرایط، در بازگشت به لیگ برتر، همان‌طور که آقای گل‌محمدی گفتند؛ پرسپولیس برنامه ریزی فشرده مسابقات را به جان خرید و بدون آن‌که هیچ اعتراضی کنیم هر ۵ روز یک بار بازی کردیم. در آن مقطع، از باشگاه استقلال خیلی علنی و واضح گفتند که ابتدا باید بازی‌های عقب افتاده قبل از دربی انجام شود تا بعد با ما بازی کنند و آقای سهیل مهدی هم به خاطر مصاحبه آقای پرویز مظلومی، روی آنتن زنده شبکه ۳ گفتند: برنامه بازی‌ها را عوض کردیم و این مطابق نظر آقای مظلومی هم شد!

همه اهالی فوتبال خوب به خاطر دارند که در دور رفت این اتفاق افتاد و دربی در حالی انجام شد که دو تیم بازی‌های قبل از دربی خودشان را به شکل برابری برگزار کردند ولی در دور برگشت، این اتفاق روی نداد. این درحالی بود که شرایط برای این اقدام فراهم بود و خللی در لیگ ایجاد نمی‌کرد.

علیرضا اشرف تصریح کرد: نکته دیگر این است که در حال حاضر پرسپولیس بیشترین نماینده را در تیم ملی دارد. ۶ بازیکن ما در خدمت تیم ملی و فدراسیون هستند، پس طبیعی است که انتظار داشته باشیم در پایان بازی‌های ملی، برنامه‌ریزی درستی صورت بگیرد که شرایط عادلانه و برابر برای رقابت فراهم شود.

در این شرایط منطقی بود که فشار از روی پرسپولیس برداشته شود ولی شاهدیم که فشار مضاعف شده که به سود مدعیان ما تمام خواهد شد. از جمله بازی سوپر جام که در مقاطع دیگر بارها فرصت برگزاری آن بود، درست برای این مقطع، بعد از بازی‌های ملی برنامه ریزی شده که پرسپولیس را هم برای دفاع از عنوان قهرمانی در سوپر جام و هم برای دفاع از عنوان قهرمانی لیگ‌برتر به سود رقبا، تحت فشار قرار خواهد داد.

او ادامه داد: ۶ ملی پوش ما چه زمانی باید استراحت کنند و چه زمانی باید دوباره با تیم هماهنگ شوند؟ به هر حال پای دو جام در میان است. چرا تیم‌های مدعی نباید شرایط برابری داشته باشند؟ هم بیشتر ملی پوش داریم. هم کمتر زمان استراحت و ریکاوری داریم و هم باید زودتر بازی کنیم! چرا هر برنامه‌ای به زیان پرسپولیس و به سود دیگر مدعیان تمام می‌شود؟ چطور است که ما با ۶ ملی‌پوش هم باید در سوپرجام بازی کنیم و هم در مقایسه با نزدیک‌ترین رقیب‌مان یک بار دو روز و بار دیگر یک روز زودتر به میدان برویم؟!

وی اضافه کرد: کجای این برنامه طبق عدالت است؟ سوالات و تقاضای ما از سازمان لیگ جدی است. وقتی چنین اوضاعی داریم، طبیعی است که برای هواداران، این نگاه ایجاد شود که همیشه برنامه‌ها به ضرر پرسپولیس است. جرم پرسپولیس چیست؟ حضور در فینال آسیا یا قهرمانی‌های مکرر در ایران؟!

ممکن است شما هم بپسندید
پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نمیشود